دستگیره لباسشویی بوش و پیشنهادهایی برای رفع مشکلات مربوط به آن

در این نوشتار قصد داریم تا در مورد یکی از بخش‌های به ظاهر کم اهمیت اما در واقع بسیار مهم لباسشویی بوش یعنی دستگیره لباسشویی بوش و تعمیر آن صحبت کنیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

ماشین لباسشویی یکی از مهم‌ترین و محبوب‌ترین وسایل منزل به شمار می‌رود. چرا که می‌تواند بخش عظیمی از مسئولیت کارهای خانه شما را به دوش بکشد. با وجود این وسیله شما می‌توانید فعالیتی دیگر به جای شستن لباس های کثیف خود انجام دهید و تا حد زیادی در وقت خود صرفه جویی کنید.

حال امکان دارد گاهی مواقع این دستگاه پرکاربرد دچار مشکل شود و نتواند آنطور که باید وظیفه خود را انجام دهد. گاهی مواقع  این مشکلات می‌تواند در دستگیره ماشین لباسشویی اتفاق بیافتد. در این مطلب می‌خواهیم نحوه تعمیر دستگیره در ماشین‌های لباسشویی بوش را با یکدیگر بررسی کنیم تا به راحتی بتوانید ایراد را بیابید و آن را رفع کنید.

انواع دستگیره لباسشویی

قبل از اینکه با نحوه تعمیر دستگیره لباسشویی بوش آشنا شویم،  لازم است بدانیم که چند نوع دستگیره برای این ماشین لباسشویی وجود دارد. جهت تعویض دستگیره لباسشویی باید به این نکته توجه داشته باشید که از دستگیره‌ای استفاده کنید، که هماهنگی لازم با دستگیره لباسشویی شما داشته باشد.

جهت تعویض می‌توان از دستگیره‌هایی که در بازار موجود است استفاده کنید و حتما باید مشابه دستگیره قبلی را خریداری نمایید. حال برخی از انواع دستگیره‌های درب ماشین لباسشویی را جهت آشنایی بیشتر مورد بررسی قرار می‌دهیم تا هنگام نیاز آنها را به خوبی بشناسید.

  • دستگیره درب میکروسوئیچ ساده بدون قفل
  • دستگیره دارای قفل مکانیکی و میکروسوئیچ معمولی
  • دستگیره درب همراه با میکرو سوئیچ قفل شونده

با توجه به نوع و مدل ماشین لباسشویی، شما می‌توانید از انواع گوناگون دستگیره‌ها استفاده کنید. با این کار می‌توانید مجددا پس از تعمیر، دستگاه را در یک موقعیت مناسب قرار دهید، تا بتواند عمل شستشوی لباس را به خوبی برای شما انجام دهد.

نحوه تعمیر دستگیره لباسشویی بوش

جهت تعمیر و تعویض کردن دستگیره‌های مختلف در ماشین‌های لباسشویی بوش باید چندین موضوع و مرحله را مد نظر داشته باشید تا بتوانید این فرآیند را به طرز صحیح و دقیق انجام دهید. برای انجام این کار باید با قطعات و تجهیزات مرتبط با این قسمت آشنا شوید. در این قسمت ابتدا از اهرم خلاص کننده درب لباسشویی توضیحات را شروع می‌کنیم.

اهرم خلاص کننده درب لباسشویی

نکته جالبی که وجود دارد این است که درب ماشین لباسشویی بوش دارای یک اهرم خلاص کننده است، که به شما امکان باز کردن درب ماشین را می‌دهد. محل قرارگیری این اهرم دقیقاً در زیر قفل ماشین لباسشویی در کنار فیلتر تخلیه آن می‌باشد.

همسویی زبانه با قفل

این قسمتی از ماشین لباسشویی، مکانیسم ایمنی درب را بر عهده می‌گیرد، که با قفل شدن درب ماشین لباسشویی ارتباط مستقیمی دارد. برخی مواقع خرابی دستگیره درب ماشین لباسشویی باعث می‌شود که قفل درب نیز آسیب ببیند و یا در، دیگر به درستی باز نشود. پس می‌توان گفت دستگیره و قفل دستگاه ارتباط نزدیکی با هم دارند.

دستگیره لباسشویی بوش

باز کردن درب لباسشویی بوش

علت قفل شدن درب لباسشویی بوش

در ماشین‌های لباسشویی بوش که اتوماتیک هستند پس از شروع چرخه شستشو، درب دستگاه تا پایان زمان شستشو توسط میکروسوئیچ قفل می‌شود. زمانی که شستشو به پایان رسید و آب مخزن تخلیه شد، درب از طریق فرمان بُرد باز می‌گردد. اگر بعد از این مرحله درب باز نشد، به این معناست که درب قفل شده است و این ایراد می‌تواند از قفل و یا دستگیره لباسشویی بوش باشد.

این اشکال  می‌تواند برای این باشد که در زمان بستن درب لباسشویی، ضامن و یا قلاب جا خورده و گیر کرده است. اگر این اتفاق افتاده باشد با یک پیچ گوشتی و یا چاقو و کمی فشار به دستگیره درب، می‌توانید آن را باز کنید. البته بروز هرگونه ایراد و بی‌توجهی به آن امکان دارد، خطرات بیشتری را به همراه داشته باشد. پارسان سرویس، به عنوان نمایندگی تعمیرات لباسشویی بوش در اصفهان، در این زمینه می‌تواند راهنما و مشاور خوبی برای شما باشد. با تماس با تکنسین‌های این مجموعه می‌توانید علت‌های خرابی لوازم خانگی خود را بیابید و تعمیرات خود را با خیال راحت به این مجموعه بسپارید.

تماس فوری: 09134220144

روش‌های باز کردن قفل درب ماشین لباسشویی

پس از این که علت قفل شدن درب ماشین لباسشویی را مورد بررسی قرار دادیم، حالا نوبت به آن می‌رسد که روش‌هایی نیز برای باز کردن قفل در این مواقع را نیز ذکر کنیم.

اولین گزینه غیر فعال کردن قفل کودک است. بر روی نمایشگر ماشین لباسشویی بوش یک شکل مربع با علامت کلید روشن وجود دارد که در زیر آن عبارت  Seconds3درج شده است. این علامت را سه ثانیه نگه دارید، وقتی صدای بوق را شنیدید، یعنی قفل کودک غیر فعال شده است و دیگر با کشیدن دستگیره، درب لباسشویی به راحتی باز می‌شود.

اگر عادت دارید که حجم زیادی از لباس‌ها را برای شستشو در ماشین لباسشویی قرار دهید، باید بدانید که حجم بالای لباس‌ها نیز باعث می‌شود به ماشین لباسشویی آسیب جدی برسد و این موضوع حتی می‌تواند مانع باز شدن درب و خراب شدن دستگیره لباسشویی بوش شود. پس همیشه سعی کنید از کمترین حجم ماشین استفاده کنید، تا آسیبی به آن وارد نشود.

وجود قفل حرارتی در ماشین لباسشویی بوش باعث می‌شود که درب ماشین لباشسویی دو دقیقه بعد از پایان شستشو باز شود. حال علت این تعلل دو دقیقه‌ای چیست؟ جالب است بدانید که این دو دقیقه برای جلوگیری از گسترش گرمای دستگاه می‌باشد. برای رفع  این ایراد و باز نشدن درب ماشین لباسشویی را خاموش کرده و پس از ۵ دقیقه مجددا درب را باز کنید. اگر این روش هم جواب نداد و باز نشد، می‌بایست به در و دستگیره لباسشویی بوش ضربات کوچکی بزنید تا به قفل حرارتی تکانی وارد شده و درب باز شود.

تعمیر دستگیره لباسشویی بوش در اصفهان

اگر به هر دلیل نتوانستید درب ماشین لباسشویی را باز کنید و یا احساس کردید که دستگیره مشکل دارد و یا لازم است که تعویض شود باید حتما به یکی از مراکز تعیمر تخصصی ماشین لباسشویی بوش مراجعه کنید و از کارشناسان در این زمینه کمک بخواهید.

در اصفهان ما به شما شرکت پارسان سرویس را پیشنهاد می‌کنیم. این شرکت به عنوان نمایندگی کاراگستر در اصفهان یکی از معدود نمایندگی های بوش در این شهر است که به تعمیرات تخصصی بوش می‌پردازد. بعلاوه این شرکت انواع خدمات مرتبط با نصب و تعمیرات ماشین لباسشویی بوش در اصفهان و تعویض کلیه قطعات لباسشویی را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت ارایه می‌کند.

تماس فوری: 09134220144

فهرست