برای خرید یخچال فریزر به چه نکاتی توجه کنیم؟

برای یک لحظه هم که شده آشپزخانه‌ای را بدون یخچال فریزر تصور کنید. به طور یقین زندگی بدون یخچال فریزر دچار مشکل خواهد شد. از مهم‌ترین وسایل هر خانه یخچال فریزر آن می‌باشد که علاوه بر حفظ مواد غذایی از فاسد شدن، به زیبایی آن هم کمک زیادی می‌کند. مراحل انتخاب یخچال فریزرهای مناسب یکی از پیچیده‌ترین و سخت‌ترین خریدهای هر خانواده محسوب می‌شود. بر این اساس در این مقاله قصد داریم تا شما را با مهمترین نکات خرید یخچال فریزر آشنا کنیم. دانستن این نکات، به شما کمک می‌کند که خریدی بهینه و هوشمندانه داشته باشید.

نکات مهم در خرید یخچال فریزر

در وهله اول نگاهی به سطح انتظارات خود بیاندازید، شاید شما یک یخچال کوچک مد نظرتان باشد. اما باید به فکر آینده هم باشید. چون یخچال یک وسیله عمری می‌باشد. البته قرار نیست که ملاک شما در خرید یخچال گران‌ترین آن باشد. سعی کنید اول بودجه خود را مد نظر قرار دهید و بعد بقیه خواسته خودتان را لیست کنید و طبق آن پیش بروید. در ادامه در این مقاله سعی داریم به نکاتی بپردازیم که انتخاب شما را در خرید یخچال فریزر تسهیل کنند.

قیمت یخچال فریزر

در این شرایط با نوسانات شدید قیمت‌ها مواجهه هستیم. پس قطعا اولین نکته‌ای که باید به آن توجه کنید، این است که در مورد هزینه خرید آن بسیار حساب شده عمل کنید. علاوه بر امکانات فنی، نوع دستگاه هم در تعیین قیمت یخچال‌ها بی تاثیر نیست.گرانی برخی یخچال‌ها بیشتر به خاطر امکانات اضافی آن‌ها می‌باشد.

مثلا قیمت یخچال فریزرهای ساید بای ساید ال جی در بازار در حال حاضر نزدیک به ۵۰ میلیون تومان می‌باشد، که دارای امکاناتی مانند سیستم عیب یاب هوشمند، امکان مشاهده محتویات درون یخچال فریزر بدون باز کردن درب یخچال می‌باشد. به علت وجود همچین امکاناتی است که قیمت‌ها متغیر است. اما مهمترین عاملی که هنگام خرید یخچال فریزر باید به آن توجه شود، نیاز کاربر است. برای نمونه افرادی که خیلی بیشتر اقدام به ذخیره به حجم بیشتری از مواد غذایی می‌کنند. پس حتماً به یخچال فریزر دوقلو نیاز دارند. در حالی که خانواده‌هایی که علاقه به ذخیره مواد غذایی ندارند و به صورت تازه مصرف می‌کنند، نیاز به خرید یخچال فریزر دوقلو ندارد و با یخچال ساده هم نیازشان برطرف می‌گردد.

خرید یخچال فریزر

نکات خرید یخچال فریزر

ایرانی یا خارجی بودن یخچال

بعد از اینکه از نظر قیمت به نتیجه مطلوبی رسیدید، اولین نکته‌ای که ذهن شما را درگیر می‌کند، این است که آیا یخچال خارجی بهتر است یا ایرانی؟ قاعدتا به دلیل تنوع در مارک، انتخاب بسیار دشوارتر می‌شود. در چند سال گذشته خیلی‌ها فقط شعار جنس خارجی بهتر است را سر می‌دادند، اما چند دهه گذشته با افزایش طلب مردم از تولیدات داخلی و رضایت آنها از تجربه استفاده از یخچال‌هایی با مارک ایرانی، مشخص شده است که مارک ایرانی خیلی جای خود را در بین هموطنان بازکرده است.

ابعاد و گنجایش یخچال

این مشخصه یخچال فریزر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد. به دلیل اینکه یخچال فریزرها هر  قابلیتی داشته باشند، در وهله اول باید حتماً در آشپزخانه قرار بگیرند. پس حتماً قبل از خرید آن باید به مکانی که تمایل دارید، یخچال فریزر را در آن بگذارید، توجه خاصی داشته باشید .

اکثر یخچال فریزرها به دور از رده بندی با گنجایش‌های متفاوتی در بازار عرضه می‌گردند که گنجایش آنها با واحد فوت نشان داده می‌شود. ظرفیت در واقع نشانگر تمام فضای قابل استفاده از یخچال‌ها می‌باشد. شرکت‌های تولید کننده یخچال‌ها اصولاً گنجایش ظرفیت یخچال‌ها را بیشتر از میزان واقعی آنها ذکر می‌کنند. پس بهتر است که در هنگام خرید مصرف انرژی یخچال فریزر، حتماً یخچالی را انتخاب کنید، که ظرفیت اسمی آن از ظرفیت مورد نیاز شما بیشتر باشد.

مصرف انرژی یخچال فریزر

یخچال‌ها از سالیان گذشته تا به حال جزء یکی از پرمصرف ترین وسایل برقی بوده‌اند و نقش بسیار زیادی در رقم‌های نمایش داده شده در قبض‌ها ایفا می‌کنند. در زندگی امروزه با پیشرفت فناوری، مصرف برق یخچال‌ها بسیار پایین آمده است. همچنین شرکت‌های تولید کننده لوازم خانگی هم مصرف انرژی را به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای معرفی خود در دست گرفته‌اند.

در هنگام خرید یخچال فریزر بهتر است، نیم نگاهی هم به میزان مصرف برق آن داشته باشید. یخچال‌هایی که مصرف انرژی کمتری دارند، در سال تا چند صد هزار تومان در مقایسه با یخچال‌های پرمصرف در هزینه‌ها، صرفه جویی خواهند کرد. برای متوجه شدن مصرف انرژی یخچال، باید به برچسب انرژی که بر روی بدنه یخچال چسبیده دقت کنید. این برچسب‌ها علاوه بر اطلاعاتی مانند مصرف سالانه انرژی و میزان صدای موتور یخچال ،رده بندی مصرف انرژی را هم به شما نشان می‌دهد. این رده بندی با حروف A+++ (بهترین مصرف انرژی) تا) D بیشترین مصرف انرژی) دسته‌بندی شده‌اند.

موتور یخچال

در هنگام خرید یخچال تمام نظر شما فقط زیبایی ظاهری آن نباشد. اگرچه کیفیت قطعات مختلف یخچال مهم است اما موضوع مهمی که باید به آن توجه کنید، موتور به کار رفته در یخچال می‌باشد. بهترین موتوری که در یخچال‌‌ها به کار می‌رود، موتور خطی است. پس بهتر است در زمان خرید یخچال از فروشنده بخواهید که آیا این یخچال از موتور خطی برخوردار است یا نه به همین دلیل برای اطمینان از سالم و مناسب بودن موتور بهتر است، از نمایندگی‌های معتبر خرید کنید. همچنین می‌توانید درباره ملاک‌های خرید یخچال فریزر مناسب با مراکز خدمات پس از فروش یخچال فریزر مشورت کنید.

خرید یخچال فریزر

انواع یخچال فریزر

کمپرسور دستگاه وظیفه به جریان انداختن گاز فریون در لوله‌های یخچال را به عهده گرفته است. به وسیله کمپرسور، کندانسور یخچال گازهای خنک شده به حرکت در می‌آیند و با این عملیات گرمای مواد غذایی به بیرون محیط و محفظه یخچال هدایت می‌شود. هر چه قدرت کمپرسورها بهتر و بالاتر باشد، گازهای فریون با سرعت خیلی بیشتری جریان پیدا می‌کند و سریعتر یخچال را خنک می‌کند.

نمایشگر یا آلارم

داشتن نمایشگر دیجیتالی بر روی بدنه یخچال‌ها نه تنها جلوه خیلی خاصی را به آنها می‌دهد، بلکه با وجود آن به راحتی می‌توانید هر مشکلی در سیستم یخچال یا اطلاعات پیش بیاید، را شناسایی کنید. نمایشگرهای دارای ال ای دی به نسبت نمایشگرهای ال سی دی از نظر ظاهری تفاوت زیادی ندارد، اما از نظر قیمتی ال ای دی دارها بسیار گران هستند.

برفک نزدن و تصفیه هوا

یکی از مهم‌ترین و بهترین قابلیت‌های یخچال فریزریها، که هر بانوی ایرانی دوست دارد آن را داشته باشد، برفک زدایی اتوماتیک یخچال است. زیرا نه تنها زحمت آنها را کمتر می‌کند، بلکه برق مصرفی یخچال را هم به پایین‌ترین حد می‌آورد. استفاده کردن از کربن در لاستیک دور یخچال و بدنه آن، باعث می‌گردد مواد غذایی در یخچال ماندگاری بالاتری داشته باشند و بوی مواد غذایی در یخچال فریزر ساطع  نشود.

خدمات پس از فروش

علاوه بر در نظر گرفتن تمام امکانات بالا، این نکته هم باید مد نظر شما باشد که یخچال همیشه همینطور نو باقی نمی‌ماند و ممکن است یک روز نیاز به تعمیر پیدا کند. پس حتماً خدمات پس از فروش آن را جدی بگیرید. هر برند تکنولوژی مخصوص به خود و طراحی ساخت منحصربه‌فردی دارد. پس بهتر است با تعمیر کارانی که با برند آن آشنایی دارند، ارتباط برقرار کنید. برندی را انتخاب کنید که مطمئن هستید مراکز خدمات رسانی معتبری دارد و شما هم در زمان خرابی آن مجبور نشوید از تعمیر کاری که هیچ اطلاعی ندارد استفاده کنید.

برای نمونه، شرکت پارسان سرویس یکی از بهترین ارائه دهندگان خدمات پس از فروش بوش در اصفهان است که می‌توانید در کمال اطمینان لوازم خانگی خود را جهت تعمیر به این مجموعه بسپارید. این شرکت در زمینه تعمیر انواع یخچال فعال است و کلیه تعمیرات یخچال بوش در اصفهان را با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت و با استفاده از بهترین قطعات یدکی ارایه می‌کند.

تماس فوری: 09134220144

فهرست