علت خرابی یخچال جنرال چیست؟

در این مقاله قصد داریم به دلایل خرابی یخچال جنرال و روش های برطرف کردن آنها بپردازیم.

بدون شک و قطعاً یخچال فریزر یک عضو جدانشدنی هر آشپزخانه می‌باشد. یخچال‌ها  وظیفه‌ی نگهداری مواد غذایی و جلوگیری از فاسد شدن آنها را به عهده دارند. قطعاً بروز و ایجاد هر اختلالی در عملکرد یخچال فریزرها می‌تواند امور روزمره شما را مختل کند و نگهداری مواد غذایی را با مشکل روبرو کند.

جنرال الکتریک یک برند مطرح آمریکایی در دسته لوازم خانگی است. این برند در میان مشتریان ایرانی از درصد رضایت بالایی برخوردار می‌باشد. دلیل این استقبال هم به کاربردن قطعات با دوام و با کیفیت در طراحی محصولات خود است. یکی از پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین محصول این برند هم یخچال‌ها می‌باشند. تعمیرکاران هم خود به این موضوع اشراف دارند که یخچال‌های جنرال الکتریک در مقایسه با سایر برندها کمتر نیاز به تعمیرات دارند. همچنین از طول عمر بالایی هم برخوردار هستند. درست است که هر دستگاهی طول عمر مشخصی دارد، اما نگهداری شما هم در این پروسه بی‌تاثیر نخواهد بود.

خرابی یخچال جنرال

یکی از مهمترین مشکلاتی که ممکن است، در  وسایل برقی شما به ویژه لوازم آشپزخانه، پیش بیاید خرابی آنهاست. اگر این خرابی مربوط به یخچال باشد، شاید شما را کمی ناراحت کند. زیرا یخچال‌ها یک عنصر اساسی در آشپزخانه به حساب می‌آیند. معمولاً در همه‌ی لوازم خانگی به خصوص یخچال‌ها، خرابی‌ها علائم مشخصی دارند. توسط همین علایم شما متوجه ایراد دستگاه می‌شوید. به عنوان نمونه سر و صدای زیاد، بوی سوختگی، پایین بودن بازدهی و غیره. این علائم به شما هشدار می‌دهند که بهتر است از تعمیرکار مربوطه کمک بگیرید. امروز قصد داریم تا شما را با علل خرابی یخچال جنرال آشنا کنیم.

علت صدا دادن زیاد یخچال جنرال

همانطور که می‌دانید، یخچال از قطعات و اجزای متعددی ساخته شده است. خرابی در هر قطعه ممکن است بر روی عملکرد اصلی آن تاثیر داشته باشد. در ادامه به بررسی علل سر و صدای یخچال جنرال می‌پردازیم.

خرابی فن موتور اپراتور

یکی از اصلی‌ترین علل صدا دادن یخچال‌ها خرابی فن موتور اپراتور است. معمولاً بر اثر فرسودگی یا در اثر ضربه به موتور فن موتور دچار مشکل می‌گردد. برای پیشگیری از خراب شدن فن موتور بهتر است، سرویس یخچال خود را به صورت منظم و دوره‌ای انجام دهید. حتی اگر سرویس را انجام نمی‌دهید فن موتور را هر از گاهی روغن کاری کنید. بر اثر ضربه، فرسودگی یا شکستگی، فن موتور دچار ایراد و گیر می‌شود.دیگر فن، به راحتی حرکت روان نخواهد داشت. به دلیل حرکت نداشتن، یخچال به ناچار صدای زیادی تولید خواهد کرد. در این صورت بهتر است از تعمیرکاران متخصص یخچال کمک بگیرید. پارسان سرویس به عنوان نمایندگی تعمیرات یخچال جنرال در اصفهان آماده ارائه خدمات و  تعمیر انواع یخچال جنرال می‌باشد.

تماس فوری: 09134220144

تراز نبودن یخچال

از دیگر علل صدا دادن یخچال جنرال الکتریک می‌توان به تراز نبودن آن اشاره کرد. این موضوع نیاز به تعمیر کار خاص و حرفه‌ای ندارد. حتی توسط خود شما هم قابل بررسی است و نیاز ضروری به حضور تکنسین‌های خاص در محل نیست. شما می‌توانید به وسیله یک دستگاه تراز مهندسی، به تراز بودن یا نبودن آن پی ببرید. وقتی یخچال تراز نباشد، علاوه بر اینکه موجب تولید صدای زیاد می‌گردد، در طولانی‌مدت هم آسیب‌های خطرناکی به دستگاه شما وارد می‌آورد. مخصوصا به کمپرسور دستگاه فشار وارد می‌آورد. یکی از اصلی‌ترین و اساسی‌ترین موضوعاتی که هنگام نصب یخچال فریزر و همچنین ساید باید به آن دقت داشته باشید، تراز کردن یخچال‌هاست.

ایراد در اتصالات موتور

در صورت شل شدن پیچ و سایر اتصالات دیگر در این قسمت، موجب سر و صدا از یخچال می‌گردد. موتور یخچال جنرال الکتریک بر روی بدنه‌هایی مستقر شده، که توسط یک محافظ فلزی در برابر ضربه نگهداری می‌شوند. در همان قسمت‌ها لاستیک‌های لرزه گیری وجود دارند، که وظیفه گرفتن لرزش‌های کمپرسور را به عهده دارند. در صورتی که این لاستیک‌ها فرسوده یا خراب گردند، صداهای اضافی از موتور به گوش می‌رسد. در اینجا بهتر است لاستیک‌ها تعویض شوند.

خرابی قطعات دیفراست

یکی از اصلی‌ترین علت‌های صدا دادن یخچال جنرال، خرابی در چرخش فن یخچال است. این خرابی به خراب بودن قطعات دیفراست برمی‌گردد. برای مطمئن شدن از اینکه علت خرابی خود دیفراست می‌باشد، بهتر است یک شبانه روز یعنی به مدت ۲۴ ساعت یخچال را از برق بکشید و بعد از ۲۴ ساعت مجددا آن را روشن کنید. اگر باز هم با صدا دادن یخچال مواجه شدید، دیگر مطمئن شوید که قطعات دیفراست یخچال دچار خرابی شده‌اند. در این صورت لازم است که حتما با خدمات پس از فروش یخچال جنرال برای درخواست کمک تماس بگیرید.

خرابی یخچال جنرال

خرابی برد یخچال

یکی از اصلی‌ترین قطعات یخچال برد آن می‌باشد که ایجاد مشکل در آن یکی از دلایل خرابی یخچال جنرال است. وظیفه برد یخچال ارسال تمام دستورات لازم به بخش‌های مختلف یخچال است. هرگونه نقص در عملکرد قطعات یخچال می‌تواند نشان‌دهنده خرابی در برد یخچال باشد. البته توجه به این نکته حائز اهمیت است که خرابی برد یخچال خیلی به ندرت اتفاق می‌افتاد. در واقع برد یخچال جز آخرین مواردی است که متخصصین آن را بررسی می‌کنند. در یخچال‌های جنرال الکتریک نمایش دادن ارور hrs خرابی برد را به شما اطلاع می‌دهند. در این حالت برای تعمیر برد یخچال جنرال در اصفهان باید با نمایندگی تعمیرات جنرال الکتریک تماس بگیرید.

دلایل خنک نکردن یخچال جنرال

در بسیاری از مواقع مصرف‌کنندگان یخچال‌جنرال از خنک نکردن محیط یخچال گله‌مند هستند. در این حالت با اینکه دمای یخچال از دمای مناسبی برخوردار است، اما دمای درون یخچال بسیار گرم است. همچنین مواد غذایی موجود در آن فاسد می‌گردد. در بعضی مواقع این مشکل توسط خود شما قابل حل می‌باشد. اما در بسیاری از مواقع دیگر، نیاز به تعمیر یخچال توسط تکنسین‌های مربوطه است. در ادامه با ما همراه باشید، تا به مهمترین دلایل خنک نکردن دستگاه اشاره کنیم.

خرابی یا سوختن موتور

اگرچه دلایل خرابی موتور یخچال متفاوت است، اما گاهی موتور یخچال به خاطر ولتاژ نامناسب برق یا آسیب دیدن و یا حتی قدیمی بودن یخچال دچار خرابی می‌شود. در بسیاری از مواقع می‌سوزد و همین امر موجب می‌گردد که دمای یخچال دمای مطلوبی نباشد یا یخچال خنک نشود. نشانه‌های دیگری هم هنگام خرابی یا سوختن موتور یخچال پیش می‌آید، که عبارتند از: سر و صدای غیر عادی، خاموش شدن یخچال، فاسد شدن مواد غذایی

نشتی گاز یخچال

در بسیاری از مواقع، گازهای خنک کننده یخچال نشت می‌کند و تمام می‌شود. نشتی گاز یخچال هم به دلیل پوسیدگی لوله‌ها و آسیب دیدن لوله‌ها اتفاق می‌افتد. در این صورت نیاز است حتما برای تعمیر یخچال خود آن را شارژ کنید. شما می‌توانید این کار را از طریق تماس با یک مرکز تعمیرات تخصصی یخچال جنرال در اصفهان و سایر شهرها انجام دهید.

تماس فوری: 09134220144

خراب بودن و از بین رفتن لاستیک درب یخچال

در بسیاری از مواقع به دلیل استفاده نامناسب و استهلاک، لاستیک‌های دور درب یخچال خاصیت خود را از دست می‌دهند. این لاستیک‌ها وظیفه نگهداری هوای سرد در یخچال را به عهده دارند و از ورود هوای گرم به داخل آن جلوگیری به عمل می‌آورند. به همین دلیل در صورتی که لاستیک‌ها خراب شوند، هوای سرد به راحتی خارج می‌شود و جای خود را به هوای گرم می‌دهد.

خرابی فن دستگاه

از دیگر دلایل خنک نکردن یخچال جنرال الکتریک، می توان به خرابی فن آن اشاره کرد. فن یخچال اصولاً وظیفه گردش هوای سرد ایجاد شده در دستگاه را به عهده دارد و خرابی در آن باعث کاهش عملیات سرمازایی می‌شود.

علت خاموش شدن یخچال جنرال

اگر شما هم مصرف کننده یخچال جنرال الکتریک هستید، ممکن است سوال عمده و اساسی شما هم علت خاموش شدن ناگهانی یخچال باشد. مهمترین دلایل خاموشی یخچال‌ جنرال، قطعی برق یخچال، خرابی ترموستات، خرابی موتور ، اورلود یخچال، خرابی کمپرسور می‌باشد. که در ادامه به طور مختصر در مورد هرکدام توضیحی می‌دهیم.

قطع برق یخچال

در این مورد برای اینکه مطمئن شوید دلیل خاموش شدن یخچال قطعی برق است ،موارد زیر را بررسی کنید. اول فیوز و کنتور برق را مورد بررسی قرار دهید که مطمئن شوید مشکلی در آن نیست. دوم سیم برق و دو شاخه را چک کنید که سالم باشند.

خرابی ترموستات

از دیگر دلایل خاموش شدن یخچال جنرال خرابی ترموستات است. این مورد یکی از رایج‌ترین مشکلات یخچال جنرال به حساب می‌آید. برای اطمینان از خرابی ترموستات، اول باید کمپرسور یخچال را چک کنید که گرم باشد. اگر کمپرسور سرد بود به معنای خرابی ترموستات است. همچین مواقع سیم برق پشت یخچال را هم بررسی کوچکی کنید. چون اگر سیم خراب یا پوسیده باشد، ترموستات از کار می‌افتد. اگر کمپرسور به طور ناگهانی خاموش گردد، باعث آسیب به ترموستات می‌شود که سریعاً باید برای تعمیر آن از طریق مراجعه به یک نمایندگی یخچال جنرال الکرتیک اقدام کنید.

خرابی موتور

یکی از اصلی‌ترین قطعات یخچال، موتور  یا کمپرسور می‌باشد. کار اصلی کمپرسور ایجاد سرما و برودت در یخچال است. وقتی کمپرسور یخچال خراب می‌شود یا اصطلاحاً می‌سوزد یک سری علائم و نشانه‌هایی دارد. این نشانه ها عبارتند از صدا دادن، گرم شدن مواد غذایی، از کار افتادن فن خنک کننده است.

تعمیر یخچال جنرال در اصفهان

امیدواریم در این مقاله توانسته باشیم با بررسی هر چه دقیق‌تر علل خرابی یخچال جنرال الکتریک، اطلاعاتی را به شما ارائه کرده باشیم. در صورت ایراد در هر کدام از قطعات یخچال می توانید برای رفع یا اطلاع از علت ایراد با پارسان سرویس ارتباط برقرار کنید. تا تعمیرکاران مجاز خود را به محل شما بفرستد. این شرکت دارای سابقه طولانی در تعمیر انواع برندهای یخچال از جمله یخچال جنرال الکتریک است. کارشناسان این مرکز، با کیفیت‌ترین خدمات را با مناسب‌ترین قیمت و در اسرع وقت به همشهریان عزیز ارایه می‌کنند. بعلاوه، در تعمیر یخچال جنرال از بهترین لوازم و قطعات یدکی استفاده می‌نمایند.

تماس فوری: 09134220144

فهرست