دلایل طولانی شدن مدت زمان شستشو در ماشین ظرفشویی

در این مقاله قصد داریم تا طولانی شدن شستشوی ماشین ظرفشویی و علل آن را بررسی کرده و راه‌های رفع آن را ارائه دهیم..

افرادی که در گذشته زندگی می‌کردند، برای شستن ظرف‌ها و انجام کارهای آشپزخانه از کمترین امکانات برخوردار بودند. حتی امور خانه را به سختی انجام می‌دادند. اما با پیشرفت زندگی بشری و ماشینی شدن کارها، زندگی در حال حاضر به آسانی پیش می رود و امکانات بسیار زیادی در دسترس مردم قرار می‌گیرد. یکی از لوازم آشپزخانه که در زندگی افراد تاثیر بسزایی داشته و کارها را خیلی آسان‌تر کرده، ماشین ظرفشویی است. این دستگاه به همان اندازه که کارها را راحت‌تر می‌کند، به همان اندازه هم دردسرهایی دارد. یکی از این مشکلات و دردسرها، طولانی شدن مدت زمان شستن ظرف‌ها است.

مدت زمان استاندارد شستشوی ماشین ظرفشویی

قبل از اینکه به بررسی علل طولانی شدن شستشوی ماشین ظرفشویی بپردازیم، بهتر است کمی در مورد مدت زمان نرمال شستشو صحبت کنیم. جالب است بدانید که زمان شستشو  در همه ماشین‌های ظرفشویی یکسان نیست. بهتر است با مراجعه به دفترچه راهنما و انتخاب مدل شستشو از مدت زمان نرمال آن آگاهی پیدا کنید. بعضی از برنامه‌های شستشو هم حتی در بهترین ماشین‌های ظرفشویی ۲ تا ۳ ساعت زمان می‌برند. اگر شستشوی ظروف از مدت زمان تعیین شده‌ای که برای هر شست وشو در نظر گرفته، بیشتر شد نیاز است که علت و مشکل را جویا شوید.

طولانی شدن شستشوی ماشین ظرفشویی

علت های طولانی شدن شستشوی ماشین ظرفشویی

علت‌های طولانی شدن شستشوی ماشین ظرفشویی

یکی از سوالاتی که همیشه مصرف‌کنندگان می‌پرسند این است که چرا ماشین ظرفشویی ما روند شستشو را طولانی می‌کند؟ همانطور که در بالا گفتیم اگر مدت زمان تعیین شده از برنامه شستشو تجاوز کند، باید علت را جویا شوید. بهتر است به بررسی عللی که در ادامه ذکر می‌کنیم بپردازید.

کم بودن فشار آب

قطعا فشار آبی هم که وارد دستگاه می‌شود، در طولانی شدن شستشو بسیار تاثیر می‌گذارد. به این صورت که اگر فشار آب، کمتر از مقداری باشد که کارخانه برای ماشین در نظر گرفته، ماشین به درستی کار نمی‌کند و باعث خرابی شیر آب می‌گردد. بهتر است برای اطلاع از میزان فشار حتما به دفترچه راهنما مراجعه کنید. اما برای عملکرد درست دستگاه، فشار آب ورودی باید بین ۲۰ تا ۱۲۰ پاسکال باشد. اگر فشار آب منطقه‌ای که در آن ساکن هستید، کمتر از این حد است قطعاً مدت زمانی که برای پر شدن دستگاه طی می‌شود افزایش پیدا می‌کند و برنامه شستشو طولانی‌تر می‌گردد.

گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی

برای شست‌وشوی ظرف‌های داخل ماشین ظرفشویی به آب گرم احتیاج است. وقتی آب سرد به دستگاه وارد می‌شود آب به وسیله المنت‌های گرمایی شروع به افزایش دمای آن می‌کند. حال اگر المنت‌ها ضعیف شده باشند یا رسوب بگیرند، قدرت عملکردشان هم ضعیف شده و در نتیجه مدت زمان زیادتری را برای شستشو نیاز دارند. برای بررسی این مساله لازم است که بهترین تعمیرکار ظرفشویی بوش یا سایر برندها را به کمک بطلبید. زیرا این یک مساله تخصصی است.

تماس فوری: 09134220144

گرفتگی سیستم گردش آب

سیستم گردش آب در دستگاه، وظیفه تامین آب مورد نیاز دستگاه را دارد. در انتها مجدد همان آب را تخلیه می‌کند. حال اگر گرفتگی در این سیستم و جریان آب وجود داشته باشد، بر زمان ورود و خروج آب اثر می گذارد و روند شستشو را طولانی می‌کند. اگر به  فرض نمونه تخلیه در حالت عادی 20 دقیقه پایانی زمان ببرد. با وجود گرفتگی، فرآیند تخلیه هم طولانی شده و تایمر روی ۲۰ دقیقه می‌ایستد. اما روند تخلیه ادامه پیدا می‌کند. پس بهتر است برای اطمینان از عدم گرفتگی در سیستم گردش آب،  مواردی مثل فیلترها، شلنگ تخلیه و دریچه هوا را بررسی کنید. وجود مشکل در همه این موارد می‌تواند علت تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی نیز باشد. اگر برند ظرفشویی شما بوش است می‌توانید از نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی بوش در اصفهان و سایر شهرها کمک بگیرید.

طولانی شدن شستشوی ماشین ظرفشویی

تعمیر ماشین ظرفشویی

خرابی سنسورها

یکی دیگر از علل طولانی شدن شستشوی ماشین ظرفشویی خرابی سنسورها است. سنسورهای ماشین ظرفشویی وظیفه جلو بردن مدت زمان شستشو به صورت خودکار را به عهده دارند. حال اگر سنسورها خراب شوند یا بسوزند، سیگنال‌های ضروری نمی‌توانند ارسال شوند. در نتیجه، شستشو هم طولانی‌تر می‌گردد. برای رفع این مشکل بهتر است، همیشه اول، مواد غذایی و رسوبات موجود در کف ماشین ظرفشویی را تمیز کرده و مجددا دستگاه را راه بیاندازید. اگر شستشو مطابق برنامه ادامه پیدا کرد، مشکل از انسداد سنسورها است. اما اگر زمان شستشو بیش از حد انتظار شد، پس به احتمال زیاد سنسورها سوخته‌اند که بهتر است سنسورها تعویض گردند.

خرابی برد کنترل جدی‌ترین علت طولانی شدن شستشوی ماشین ظرفشویی

برد کنترل تمام عملکرد‌های ماشین ظرفشویی را کنترل می‌کند. حال اگر این برد دچار مشکل و خرابی گردد، دستوراتی مانند خاموش و روشن شدن دستگاه به طور صحیح اجرا نمی‌شود. مخصوصاً اگر در بخش مربوط به اتمام شستشو دچار اختلال شود، ماشین ظرفشویی در یک چرخه گیر کرده و مدت زمان زیادی در همان حالت باقی می‌ماند. در نتیجه مشکل طولانی شدن شستشوی ماشین ظرفشویی پیش می‌آید. در چنین مواقعی لازم است که از طریق تماس با نمایندگی تعمیرات تخصصی ماشین ظرفشویی در اصفهان و سایر شهرها اقدام کنید تا پیش از بدتر شدن مشکل و. ایجاد مشکلات بیشتر، قطعه را تعویض یا تعمیر نمایید.

تنظیمات نادرست برنامه‌های شستشو

گاهی ممکن است مشکلات و ارورهایی که بر روی دستگاه نمایان می‌شود و به همراه آن روند طولانی شدن شستشوی ماشین ظرفشویی می‌گردد، ربطی به اختلال‌های داخلی نداشته باشد و تنها دلیل مشکلات آن تنظیمات نادرست ماشین ظرفشویی باشد. مثلا اگر دستگاه روی حالت Hot WASH یا SANI WASH باشد، به طور خیلی معمول و طبیعی زمان شستشوی ماشین ظرفشویی بیشتر می‌شود. پس  قبل از هر اقدام دیگری حتما تنظیمات را مورد بررسی قرار دهید.

تعمیر فوری ماشین ظرفشویی در اصفهان

در این مقاله سعی شد تا در مورد طولانی شدن شستشوی ماشین ظرفشویی نکاتی را بیان کنیم. اگرچه صرفا طولانی شدن زمان دلیلی بر مشکل و ایراد در ظرفشویی نیست و معمولا زمان‌های پیش فرض تعیین شده در برندهای مختلف متفاوت هستند. با این حال، ممکن است این مساله نشانه یک مشکل جدی باشد. بنابراین برای بررسی علل احتمالی این مشکل  و یا پرسیدن سوال در زمینه‌ی تعمیر قطعات ماشین ظرفشویی یا تنظیمات دستگاه، می‌توانید با پارسان سرویس تماس بگیرید.

پارسان سرویس، به عنوان نمایندگی تعمیر تخصصی ظرفشویی بوش در اصفهان و نمایندگی خدمات پس از فروش ظرفشویی زیمنس در اصفهان، آماده ارایه خدمات در زمینه نصب، راه‌اندازی و تعمیر و رفع مشکلات رایج در ماشین ظرفشویی بوش و سایر برندها می‌باشد. این شرکت با بکارگیری بهترین تعمیرکار ماشین ظرفشویی و استفاده از بهترین قطعات یدکی، بهترین و با کیفیت‌ترین خدمات را با مناسب‌ترین قیمت به مشتریان عزیز خود ارایه می‌کند.

تماس فوری: 09134220144

فهرست