مقایسه ماشین لباسشویی بوش و AEG

انتخاب و خرید لوازم خانگی یکی از بهترین چالش‌ها برای خانواده‌ها می‌باشد. همیشه اینکه کدام برند و کدام مدل از لوازم خانگی بهتر و دارای کیفیت بالاتری است سوال اساسی خریداران این کالاها می‌باشد. ماشین لباسشویی هم یکی از همین لوازم خانگی است، که برند‌های متعددی دارد. پس انتخاب یک برند و مدل ماشین لباسشویی کار آسانی نیست. در این محتوا قصد داریم تا با مقایسه دو برند مطرح و نامی، در زمینه انتخاب ماشین لباسشویی بوش و AEG شما را راهنمایی کنیم.

ماشین لباسشویی بوش و AEG

در وهله اول باید بگویم که کشور تولید کننده هر دو برند کشور آلمان است. اما کارخانه بوش در کشور ترکیه است. اما کارخانه تولید کننده برند آ ا گ در حوزه‌ی اروپا و کشورهای اسپانیایی می‌باشد. هر دو ماشین لباسشویی از نظر کیفیت در سطح کیفی بالایی قرار گرفته اند. همه‌ی کاربران از دو برند ماشین لباسشویی رضایت بالایی دارند. اما قطعاً انتخاب بین ماشین لباسشویی آاگ و ماشین بوش یک انتخاب دشوار است. بنابراین در ابتدا به مهمترین فاکتورهایی که هنگام خرید ماشین لباسشویی باید به آن دقت شود، اشاره می‌کنیم. سپس با مقایسه ماشین لباسشویی بوش و آ ا گ به بررسی مهمترین فاکتورهای آن‌ها می‌پردازیم.

نکات مهم در خرید ماشین لباسشویی

اصولاً در خرید هر وسیله یا کالای خانگی باید به یکسری موارد توجه داشته باشید. تا انتخاب بهتری را انجام دهید. از جمله نکاتی که در خرید ماشین لباسشویی باید از آن اطلاع داشته باشید عبارتند از:

میزان مصرف انرژی

قطعاً مصرف انرژی علاوه بر اینکه در راندمان وسیله و عملکرد آن تأثیر بسزایی دارد، در مقدار فیش‌های برقی که باید ماهانه پرداخت کنید، تاثیر شگرفی خواهد داشت. وجود برچسب انرژی A نشان دهنده این است که مصرف انرژی در ماشین لباسشویی بسیار پایین است. کم مصرف بودن ماشین‌های لباسشویی موجب می‌گردد، از هزینه‌های شما در بلندمدت کاسته شود.

گارانتی و خدمات پس از فروش

ماشین‌های لباسشویی مانند هر وسیله‌ی خانگی دیگر با وجود کیفیت بالایی که دارا می‌باشند، ممکن است قطعات آنها دچار خرابی گردد. به همین دلیل نیاز است که حتماً موقع خرید وسایل برقی به خصوص ماشین‌های لباسشویی، از وجود نمایندگی‌های فعال و خدمات پس از فروش آن اطمینان کامل پیدا کنید. که پس از خرابی سردرگم، پیدا کردن خدمات پس از فروش نباشید.

ظرفیت ماشین لباسشویی

با توجه به نیاز شما، انواع ماشین لباسشویی با ظرفیت‌های متعدد در بازار عرضه می‌شود. شما می‌توانید متناسب به احتیاجتان آن را خریداری کنید. اما به این نکته توجه داشته باشید ظرفیت ماشین‌های لباسشویی علاوه بر اینکه در بهای تمام شده و خرید شما صرفه جویی می‌کنند، در دراز مدت می‌توانند با کاهش مصرف انرژی در هزینه‌هایتان صرفه جویی به عمل آورند.

طراحی ظاهری

چیدمان و رنگ دکمه‌ها و پنل نمایشی و در کل ظاهر‌های لباسشویی، می‌تواند در انتخاب افراد بسیار موثر باشد.

قیمت‌ها

مطمئنا قیمت‌های تمام شده روی کالاها از مهمترین عوامل در موقع خرید کالاست. بنابراین وجود تنوع قیمت، دست شما را در انتخاب محصول بازتر می‌کند.

مقایسه ماشین لباسشویی بوش و AEG از جنبه‌های مختلف

مقایسه ظرفیت ماشین لباسشویی بوش و AEG

از نظر ظرفیت هر دو برند ماشین لباسشویی دارای ظرفیت‌های ۷ و ۸ و ۹ کیلوگرم می‌باشند. در هر دو برند ماشین لباسشویی می ‌توانید با توجه به نیازتان ظرفیت مورد نیاز را انتخاب کنید. ظرفیت‌های ۷ کیلویی برای خانواده‌های دو تا سه نفره و ظرفیت ۸ کیلویی برای خانواده‌های ۳ تا ۵ نفره و ظرفیت ۹ کیلویی برای خانواده‌هایی با جمعیت بیشتر مناسب هستند. اما به تازگی برندهای بوش و و آ ا گ با ارائه تکنولوژی تشخیص وزن، ظرفیت لباس‌های درون آن را تشخیص می‌دهند و انرژی و آب کمتری را استفاده می‌کنند. زیرا با استفاده از سنسورهای به کار رفته در این ماشین‌ها وزن لباس را تشخیص می‌دهند و بر اساس آن برنامه شستشو را ارائه می دهند. با وجود این تکنولوژی شما با خیال راحت‌تر می‌توانید حتی یک تیشرت ساده را در ماشین لباسشویی ۷ کیلویی شست و شو دهید.

مقایسه ماشین لباسشویی بوش و AEG از نظر مصرف انرژی

مصرف انرژی به لحاظ هزینه‌های تحمیل شده موجب نگرانی شما می‌گردد. از همین رو بهتر است قبل از خرید حتما به برچسب انرژی دقت کنید. ماشین لباسشویی آ ا گ و بوش هر دو دارای رتبه انرژی بسیار پایین یعنی A+++  هستند. پس از نظر مصرف انرژی هر دو برند انرژی یکسان را مصرف می‌کنند.

ماشین لباسشویی بوش و AEG

مقایسه ظاهری هر دو ماشین لباسشویی

به طور کلی و اساسی لباسشویی بوش همه ساله در مدل‌های جدید و زیبایی طراحی می‌گردد و از طرح‌های جدیدتری استفاده می‌کند. اما برند آ ا گ در سال‌های اخیر از نظر ظاهری تغییرات آن چنانی نداشته است. اما در آخر قضاوت و تصمیم‌گیری در خصوص طرح ظاهری ماشین‌ها بستگی به شما دارد. ما نمی توانیم به طور قطع و یقین به شما بگوییم که بوش بهتر است یا آ ا گ. اما از نظر تنوع در ظاهر، ماشین لباسشویی بوش امتیاز بالاتری را کسب کرده است.

مقایسه ماشین لباسشویی بوش و AEG  از لحاظ خدمات پس از فروش و گارانتی

همانطور که گفته شد برندهای نامی و مشهور در بازار ایران فراوان است. سالیان سال است که لوازم خانگی بوش در منزل‌های شما بسیار مورد استفاده قرار گرفته است. به همین دلیل در هر فروشگاه لوازم خانگی کوچک و بزرگ، آثاری از ردپای برند بوش می‌بینیم. این برند سالهاست که در کشور نمایندگی فعال دارد. برند آ ا گ از رقبای سرسخت بوش در بازار جهانی به حساب می‌آید. این دو برند با تلاش گسترده خود سعی در جلب رضایت مشتریان خود دارند. درست است که آ ا گ از نظر کیفیت شستشو و کیفیت قطعات از بهترین شرکت‌های تولید کننده در دنیا به حساب می‌آید. اما باید گفت تنها ضعف برند آ ا گ در برابر برنده بوش نداشتن نمایندگی فعال در کشور است. پس از نظر گارانتی و خدمات فروش و پس از فروش برند بوش امتیاز ویژه‌ای نسبت به آ ا گ دارد و تعداد نمایندگی خدمات پس از فروش بوش در اصفهان و سایر شهر ها بسیار بیشتر است.

مقایسه هر دو ماشین لباسشویی از لحاظ کیفیت و استحکام بدنه

همانطور که در قسمت ظاهری توضیح دادیم، برند بوش در زمینه طراحی ظاهری بسیار با دقت‌تر عمل کرده است. اما در زمینه کیفیت و استحکام بدنه، برند آ ا گ توانسته حرف اول را بزند. برند آ ا گ از نظر کیفیت در قطعات و بدنه، طول عمر بسیار زیادتری دارد. وقتی بدنه از استحکام کمتری برخوردار باشد، بعد از چند سال استفاده ماشین لباسشویی، سر و صدای بیشتری ایجاد می‌کند. آسیب دیگ ماشین لباسشویی از پرهزینه‌ترین مشکلات در هنگام تعمیرات است. این مشکل در ماشین لباسشویی بوش حدوداً بعد از پنج الی شش سال استفاده نمایان می‌شود. در صورتی که در ماشین‌های آاگ حدود ۱۵ سال بعد از استفاده شاهد این مشکل خواهیم بود.

مقایسه هر دو ماشین از نظر تسمه‌ای یا غیر تسمه‌ای بودن موتور

اول گفتن این نکته حائز اهمیت است که موتورهای دارای تسمه در قسمت پشت وسیله قرار می‌گیرند. بنابراین از نظر مصرف انرژی پایین‌تر و از نظر اصطکاک بسیار کمتر هستند. اما در موتورهای بدون تسمه به علت نزدیک بودن موتور به دیگ در صورتی که به دیگ آسیب و ضربه ای بخورد موتور هم آسیب جدی خواهد دید. همچنین تسمه دار یا بدون تسمه بودن موتور در فرآیند خشک کردن لباس‌ها بسیار تاثیرگذار است. هزینه تعمیر موتورهای بدون تسمه از موتورهای تسمه دار بیشتر است. همچنین  فرآیند تعمیر آن‌ها سخت تر می‌باشد. بنابراین دو برند آ ا گ و بوش در بهترین مدل‌های خود از موتورهای تسمه‌ای استفاده می‌کنند.

مقایسه ماشین لباسشویی بوش و AEG از نظر قیمت

یکی از اصلی‌ترین فاکتورهایی که هنگام خرید برای اکثر افراد مورد اهمیت است، قیمت‌ها می‌باشند. هر دو برند از نظر قیمتی تفاوتی ندارند. اما برند بوش در مدل‌های مختلف دارای تنوع قیمت بالاتری است.

خدمات پس از فروش ماشین لباسشویی در اصفهان

در این مقاله؛ هر دو ماشین لباسشویی بوش و AEG را با هم مقایسه کردیم. اما در رابطه با  اینکه کدام ماشین لباسشویی بهتر است، نمی‌توان پاسخ دقیقی ارائه داد. با این حال هر دو برند به نگهداری و سرویس نیاز دارند و  همان‌گونه که گفته شد، بطور کلی، برند بوش نمایندگی‌های بیشتری در سطح کشور دارد.

یک نمایندگی تعمیرات بوش در اصفهان، شرکت پارسان سرویس است. این شرکت خدمات تعمیرات ماشین لباسشویی بوش و سایر برندها را با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت ارایه می‌کند. بعلاوه، تکنسین‌های آن از بهترین قطعات یدکی استفاده کرده و در اسرع وقت دستگاه شما را تعمیر و آماده کار می‌کنند.

تماس فوری: 09134220144

فهرست