یخچال ساید جنرال الکتریک

در این نوشتار قصد داریم تا توضیحاتی در مورد یخچال ساید جنرال الکتریک، ویژگی  های آن و مدل های مختلف و جدید آن صحبت کنیم. اگر دانستن این مطالب برای شما جالب است با ما همراه باشید.

قبل از اینکه در مورد تاریخچه اختراع یخچال توضیحی دهیم جالب است بدانید،که قبل از ساخت یخچال بزرگترین دغدغه و آرزوی بشر، نگهداری مواد غذایی به مدت طولانی بوده است. در زمان گذشته که این وسیله ارزشمند هنوز به وجود نیامده بود، با استفاده از نمک یا خشک کردن  یا دفن کردن مواد غذایی، سعی در جلوگیری از فاسد شدن آن‌ها داشتند. پس از مشقت‌های فراوان، سرانجام جان کوری توانست با اختراع اولین یخچال برقی نام خود را به عنوان نخستین مخترع یخچال ثبت کند.

درباره شرکت جنرال الکتریک

شرکت جنرال الکتریک در سال ۱۸۹۲ یعنی چیزی حدود ۱۲۸ سال قبل، توسط تامسون هوستون راه‌اندازی شد. این شرکت در تمام دنیا حوزه فعالیت خود را گسترش داده‌ است و در تمام کشورهای جهان توانسته محصولاتش را به فروش برساند. این برند در ایران هم توانست، با ارائه انواع مدل‌ها و بهترین کیفیت‌ها و طول عمر بالا محبوبیت خاصی  را بین ایرانیان به دست آورد. این یخچال‌ها در انواع متفاوتی ازجمله تک درب، فریزر تک، دو قلو و ساید تولید می‌شوند.

یخچال ساید جنرال الکتریک

یخچال ساید جنرال الکتریک

ویژگی‌های یخچال ساید جنرال الکتریک

یخچال ساید یکی از انواع یخچال های جنرال الکتریک است. این یخچال با داشتن ظاهری زیبا و دلنشین، چشم هر بیننده‌ای را برای خرید به خود جلب می‌کند.  یخچال ساید بای ساید  جنرال الکتریک علاوه بر ویژگی‌های ظاهری، از ویژگی‌های کیفیتی ویژه‌ای نیز برخوردار است، که در ادامه به شرح هر کدام از آنها می‌پردازیم.

داشتن صفحه نمایشگر دیجیتالی

صفحه نمایشگر دیجیتال بر روی درب یخچال قرار گرفته است که با استفاده از آن می‌توان دمای فریزر و یخچال را تنظیم کرد. همچنین می‌توانید برای جلوگیری از بهم ریختن تنظیمات یخچال توسط کودکان، نمایشگر آن را قفل کنید. از دیگر قابلیت های این صفحه نمایش، مشاهده تنظیمات و مشکل و ارورها بر روی آن است.

پایین بودن مصرف انرژی

یخچال ساید جنرال الکتریک از نظر رده مصرف در قسمت A قرار دارد. این رده مصرف کمترین نوع مصرف برق است که در بلند مدت از نظر اقتصادی مقرون به صرفه می‌باشد. این قابلیت موجب شده با محیط زیست سازگاری بالایی داشته باشد.

قابلیت داشتن یخساز اتوماتیک

یخساز یخچال، یخ‌هایی به شکل مکعب وآب‌های تصفیه شده را به راحتی تحویل می‌دهد. این ویژگی مطلوب باعث شده که در مصرف انرژی صرفه جویی شود. زیرا با باز و بسته شدن مداوم درب برای تهیه آب و یخ، مقدار زیادی انرژی هدر می‌رود. همچنین موجب استهلاک و نابودی درب یخچال و قطعات آن می‌شود.

ساید بای ساید جنرال الکتریک

ویژگی های ساید جنرال الکتریک

داشتن طبقات جادار

ساید بای ساید جنرال الکتریک دارای طبقات و قفسه‌های متعددی است. طبقات از جنس شیشه نشکن بوده که در برابر هر گونه ضربه مقاومت بالایی دارد و مانع ریختن مواد غذایی می شود. با داشتن قابلیت تغییر ارتفاع می‌توانید ظرف‌ها و هر ماده خوراکی را به راحتی جابه جا کنید. داشتن محفظه‌های جداگانه برای نگهداری انواع میوه و سبزیجات و تره‌بارهای روزانه جلوه خاصی به این یخچال بخشیده است.

برفک نزدن فریزر

در این یخچال به هیچ عنوان محفظه فریزر برفک نمی‌زند. این ویژگی توانسته مزیت‌های بسیاری در یخچال ساید جنرال الکتریک ایجاد کند، که چند مورد آن به شرح ذیل است.

  • نیازی به برفک زدایی ندارید.
  • مانع از بوی نامطبوع در محیط یخچال می‌شود.
  • مانع از ایجاد باکتری در قسمت فریزر می‌شود.
  • مواد غذایی به هم نمی‌چسبند.

آژیر باز ماندن درب

اکثر اوقات بعد از برداشتن مواد غذایی از یخچال فراموش می‌کنیم درب آن را ببندیم. هرگاه مدتی درب یخچال باز بماند سرمای یخچال به بیرون هدایت می‌شود و گاز یخچال مشکل پیدا می‌کند. این آژیر وظیفه اطلاع رسانی برای بستن درب یخچال را به عهده دارد.

قابل تنظیم بودن دما یا رطوبت

با تنظیم کردن رطوبت، یخچال موجب حفظ تازگی سبزیجات می شود و مدت زمان بسیار زیادی مواد غذایی تازه و سرحال می‌مانند.

دارای فیلتر تصفیه آب داخلی

درون یخچال ساید جنرال الکتریک فیلتری برای تصفیه آب به کار برده شده است که وقتی آب از میزان سختی بالایی برخوردار باشد بر روی نمایشگر نشان داده می‌شود.

قابلیت تنظیم حالت تعطیلات

هرگاه قصد داشته باشید برای مدت زمانی بیش از سه روز از خانه خارج شوید، می‌توانید یخچال را طوری تنظیم کنید که مواد داخل آن فاسد نشوند. این قابلیت  یخچال را در حالت مطلوبی نگه می‌دارد و اجازه نمی‌دهد مواد داخل آن فاسد شود.

ویژگی های ظاهری یخچال های ساید بای ساید جنرال الکتریک

اگرچه قطعات مختلف یخچال در همه مدل ها کم و بیش مشابه هستند اما قطعاً یخچال‌ها از نظر شکل ظاهری و طراحی، یکسان نیستند. برای ایجاد تنوع، مدل‌های موجود در بازار هر کدام با خصوصیات ظاهری ویژه‌ای تولید می‌شوند. در اینجا به ذکر چند مدل از یخچال‌های ساید جنرال می‌پردازیم.

مدل های ساید جنرال الکتریک

مدل های ساید جنرال الکتریک

ساید بای ساید مدل 2019

در طراحی این ساید، یخچال را در سمت راست و فریزر را در طرف چپ قرار داده‌اند. طراحان در ساخت و تولید یخچال فریزرهای ساید تلاششان بر این موضوع بوده که بر روی درب فریزر از آبریز یا یخساز و بر روی درب یخچال از بوفه و بار  استفاده کنند. علت آن هم دسترسی آسان به داخل فریزر و یخچال و همچنین افزایش طول عمر دستگاه می‌باشد. ساید بای سایدها در مدل‌های مختلفی طراحی می‌شوند که به عنوان مثال در بعضی از آنها یخچال در قسمت بالایی و درب آن به هر دو طرف باز می‌گردد و فریزر قسمت پایین قرار گرفته و درب آن اصولا به صورت کشویی باز می‌شود.

اگرچه این نوع از یخچال ها به ندرت دچار مشکل می شوند، اما در صورت روبرو شدن با هر نوع خرابی و یا مشکل عملکردی باید حتما به مراکز تعمیرات یخچال ساید جنرال الکتریک در اصفهان یا سایر شهر ها مراجعه کنید.

یخچال ساید بای ساید چهار درب

در طراحی و شکل ظاهری این مدل از یخچال ساید جنرال الکتریک ، خود یخچال در قسمت بالایی قرار گرفته و درب آن از هر دو طرف باز می‌شود. فریزر هم در قسمت پایینی قرار گرفته و درب آن هم مانند یخچال از دو طرف باز می‌گردد.

ساید بای ساید درب فرانسوی French Door

در این نوع یخچال فریزر هم مانند مورد قبلی، یخچال در بالا و فریزر در پایین قرار گرفته و درب‌‍‌های آن به صورت کشویی است. این نمونه یخچال در کل دارای دو درب است. درب  پایینی آن بزرگتر از درب بالایی است. در این نوع طراحی حجم یخچال را بسیار بزرگ قرار داده‌اند تا بتوان از آن نهایت استفاده را برد. در یخچال فریزر‌های ساید می‌توان به ساید فرنچ، سه درب،۴ درب و حتی 5 درب اشاره کرد.

ساید بای ساید درب تو درب Door in Door

همانطور که از نام این ساید مشخص است، دارای درب‌های زیادی است. هر کدام از درب‌ها دارای کاربردی مجزا می‌باشند. طراحی این یخچال به این گونه است که برای یخچال فریزر ۴ الی ۵ درب  اختصاص داده شده است. هدف از این افزایش درب، دسترسی آسان به مواد غذایی داخل یخچال است. دیگر نیاز نیست  یک درب کلی را باز کنید و کلی هوای سرد و انرژی یخچال را به هدر دهید. این درب‌های زیاد موجب می‌شوند که رطوبت و هوای سرد در داخل یخچال باقی بماند و مواد غذایی طراوت و تازگی خود را حفظ کنند. روی درب یخچال هم از بوفه و بار، برای افزایش کارکرد عملکرد موتور استفاده شده است.

نکته:

در این مقاله سعی کردیم به شما اطلاعات جامعی در مورد یخچال ساید جنرال الکتریک ارائه دهیم اما با تمام ویژگی ها و مزایایی که از این وسیله کاربردی نام بردیم، ممکن است پس از مدتی استفاده از یخچال با ارور یا  نقص عملکردی در آن مواجه شوید. در این صورت لازم است که به یک نمایندگی تعمیرات جنرال الکتریک برای تعمیرات یخچال جنرال الکتریک خود نیاز پیدا کنید. برای این منظور ما به شما پیشنهاد می‌دهیم حتما از پارسان سرویس کمک و راهنمایی بخواهید زیرا با تبحر و مهارتی که در این زمینه دارند، می‌توانند به خوبی پاسخگوی نیاز شما باشند.

فهرست