لیست خطاهای ماشین ظرفشویی بوش

خطاهای ماشین ظرفشویی بوش

علت خطاهای موجود در ماشین ظرفشویی بوش

 

مدل های جدید و پیشرفته ماشین های ظرفشویی بوش به تشخیص خودکار کد خطا مجهز بوده و تعمیرکار از این طریق می تواند ایرادات ظرفشویی خود را مشاهده و آن را رفع کند. در این مقاله ما لیست خطاهای ماشین ظرفشویی بوش را در اختیار شما قرار داده ایم تا در صورت مشاهده هر نوع ارور به راحتی بتوانید آن را برطرف کنید.

فهرست خطاهای ماشین ظرفشویی بوش

ارور E01 یا F01

در صورتی که کد خطا E01 یا F01 را بر روی ماشین ظرفشویی خود مشاهده کردید به احتمال زیاد المنت هیتر ظرفشویی شما سوخته است. با این وجود به دلیل هزینه بالای هیتر بهتر است پیش از تعویض آن این مشکل را با یک متخصص نیز در میان بگذارید.

کد خطا E02 یا F02

یکی از ارورهای ماشین ظرفشویی بوش خطای E02 یا F02 است.  مشاهده این خطا نشان دهنده نقص در سنسور درجه حرارت آب می باشد. برای بررسی این مشکل می بایست هیتر را نیز مورد بررسی قرار دهید. همچنین اتصالات ناصحیح سنسور به هیتر نیز می تواند باعث نمایش این ارور بر روی صفحه نمایش شود.

ارور E03 یا F03

در صورتی که ماشین ظرفشویی بوش در یک زمان مشخصی قادر به پر کردن آب نباشد، ارور E03 یا F03 نشان داده می شود. در این مواقع شما باید به بررسی سیستم آبرسانی، شیر پر کن، سنسور سطح آب و پمپ آب بپردازید. در صورتی که نتوانستید مشکل را پیدا کنید با یک متخصص تماس بگیرید.

کد خطا E04 یا F04

در صورت عدم عملکرد صحیح جریان آب تعبیه شده جهت آبپاش و یا بررسی سنسور کنترل فشار ارور E04 یا F04 را بر روی صفحه نمایش ظرفشویی بوش مشاهده خواهید کرد. در صورتی که اطلاع درستی از این قطعات ندارید بهتر است برای رفع این مشکل به یک تعمیرکار مراجعه کنید.

کد خطا E05 یا F05

نمایش ارخطای ور E05 یا F05 ظرفشویی بوش شما را از پر بودن بیش از حد ظرفشویی مطلع می کند. بدین معناست که سنسور سطح آب با مشکلی مواجه شده و برای رفع آن باید این سنسور را تمیز نمایید و اتصالات آن بررسی شود و در صورت عدم رفع مشکل، باید تعویض گردد.

ارورهای ماشین ظرفشویی بوش

کد خطا E06 یا F06

در داخل ماشین ظرفشویی بوش سنسوری با نام سنسور کیفیت آب تعبیه شده که بر روی سلامت آب نظارت دارد. با خرابی و یا سوختن این سنسور ارور E06 یا F06 قابل مشاهده است و برای رفع آن این سنسور باید تعویض گردد.

کد خطا E07 یا F07

همان طور که می دانید برای شستشوی بهتر ظروف در ماشین ظرفشویی بوش، باید ظرف ها به صورت منظم در سبد ظرفشویی چیده شود. در صورتی که ظرف ها به درستی در مکان مناسب قرار نگیرند ممکن است باعث کیپ شدن سوراخ ها شده و خود را با خطای E07 یا F07 نشان دهد.

ارور E08 یا F08

بروز ارور E08 یا F08 ظرفشویی بوش بدین معناست که ظرفشویی قادر به فرستادن مقدار آب مناسب به پالت نیست. در این صورت هیتر به درستی عمل نکرده و ظرفشویی روشن نخواهد شد. با توجه به اهمیت این خطا، در صورت مشاهده بهتر است مشکل توسط یک تعمیرکار بررسی گردد.

ارور E09 یا F09 ظرفشویی بوش

در صورتی که المنت خطی ظرفشویی با مشکلی مواجه شود، ارور E09 یا F09 بر روی صفحه نمایش ظاهر می گردد. پس از این که بررسی کردید و مطمئن شدید که المنت خراب است، با تعویض آن می توانید این ارور ماشین ظرفشویی بوش را از بین ببرید. برطرف کردن ارور E09 یا F09 ظرفشویی بوش در اصفهان توس طپارسان سرویس انجام می شود.

کد خطا E10 یا F010

از دیگر خطاهای نمایش داده شده بر روی صفحه نمایش ظرفشویی های بوش، ارور E10 یا F10 می باشد که این ارور نیز می تواند به خرابی المنت هیتر مربوط شود. در این صورت قطعا عواملی همچون رسوبات و یا وجود جسم خارجی باعث انسداد شده و با رفع آن می توان این خطا را از روی صفحه نمایش محو کرد.

کد خطا E11 یا F11

در صورتی که برق به سنسور حرارتی ظرفشویی نرسد، دستگاه با ارور E11 یا F11 شما را از این مشکل مطلع خواهد کرد. در این صورت باید مواردی همچون اتصالات سنسور درجه حرارت، اتصالات ماژول کنترل و سیم کشی های سنسور مورد بررسی قرار گیرد و قسمت آسیب دیده ترمیم گردد. این یک کار تخصصی است و بهتر است آن را به دست یک تکنسین از یک مرکز معتبر تعمیرات بوش بسپارید.

ارور E12 یا F12 ظرفشویی بوش

در ماشین های طرفشویی پیشرفته بوش، وجود آلودگی و گرد و غبار بر روی المنت هیتر با ارور E12 یا F12 خود را نشان می دهد. بنابراین در صورت مشاهده این ارور بهترین راه تمیز کردن المنت هیتر است و در صورتی که این قطعه را تمیز کردید و همچنان ارور نمایش داده می شود، باید به یک تعمیر کار مراجعه شود.

کد خطا E13 یا F13

ارور E13 یا F13 نشان دهنده بالا رفتن دمای آب به بیش از 75 درجه سانتی گراد می باشد. در این مواقع باید اتصالات بررسی شده و در صورتی که مخزن تنها به آب گرم متصل است، از آب سرد نیز استفاده نماید.

کد خطا E14 یا F14

نمایش ارور E14 یا F14 در ماشین ظرفشویی بوش نشان دهنده نقص در سنسور کنترل کننده میزان آب ورودی به ظرفشویی می باشد. برطرف کردن این مشکل می بایست به دست یک متخصص صورت گیرد تا به شکل اصولی و صحیح رفع گردد. بنابراین لازم است که با یک نمایندگی تعمیرات تخصصی بوش تماس بگیرید.

ارور E15 یا F15 ظرفشویی بوش

در مدل های جدید ماشین های ظرفشویی بوش بروز خطای E15 یا F15 نشان از نشت آب را در ماشین ظرفشویی می دهد. در این مواقع شیلنگ ها باید مورد بررسی قرار گیرد و در صورت عدم مشاهده مشکل، سایر قطعات نیز باید بررسی شود.

کد خطا E16 یا F16

هنگامی که ماشین ظرفشویی بوش قادر به قطع کردن آب ورودی نباشد، ارور E16 یا F16 بر روی صفحه نمایش نشان داده می شود. در این صورت باید سنسور آب بررسی شده و یا انسداد سیلنگ ورودی برطرف شود.

کد خطا E17 یا F17

هنگامی که به دلیل فشار بالا آب بسته نشده و یا شیر ورودی بر روی یکدیگر افتاده است، با ارور E17 یا F17 مواجه خواهید شد. در این صورت بهتر است دستگاه را یک مرتبه ریست کنید تا مشکل برطرف گردد. در صورت عدم رفع مشکل باید به یک مرکز تعمیرات ماشین ظرفشویی بوش مراجعه کرد.

کد خطا E18 یا F18

هنگامی که سطح آب موجود در ظرفشویی بیش از حد پایین باشد، ارور E18 یا F18 بر روی صفحه نمایش نشان داده می شود. در این صورت شیر آب باید مورد بررسی قرار گیرد.

کد خطا E19 یا F19

از دیگر ارورهای ماشین ظرفشویی بوش خطای E19 یا F19 است. با مشاهده این خطا بر روی ماشین ظرفشویی، متوجه خواهید شد که مشکلی در جا قرصی ظرفشویی به وجود آمده است. بنابراین ابتدا از وجود قرص ظرفشویی در مخزن مطلع شده و در صورتی که قرص وجود داشت به احتمال زیاد اتصالات آن دچار ایراد شده است.

خطای 20E یا 20F

زمانی که این ارور بر روی صفحه نمایش ظرفشویی بوش دیده می‌شود، نشان دهنده این است که مشکلی در سیم پیچ مقاومت در گردش پمپ ایجاد شده است. اتصال کوتاه و یا قطع برق سبب بروز این مشکل می‌شود.

کد خطا E21 یا F21

دلیل نمایش دادن این خطا وجود مشکل در پمپ تخلیه است. برای رفع این مشکل باید بررسی کنید که پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی شما گرفتگی نداشته باشد یا چیزی به پروانه آن گیر نکرده باشد. بعد از اینکه پمپ تخلیه را بررس کردید، به گرفتگی در فیلتر کف ظرفشویی نیز دقت کنید و اگر مودری بود آن را برطرف نمایید.

کد خطا E22 یا F22

با کثیف شدن فیلتر ظرفشویی خطای E22 یا F22 بر روی صفحه نمایش مشاهده می شود که منجر به افت کیفیت کارکرد پمپ می گردد. بنابراین باید فیلتر تمیز و یا تعویض گردد تا کارکرد پمپ به حالت اولیه خود باز گردد.

خطای 23E یا 23F

این خطا نیز مشکل از سیم پیچی پمپ تخلیه را نشان می‌دهد. علت ارور E23 ماشين ظرفشويى بوش مانند خطای E20 است. با این تفاوت که این خطا ما را از مشکل الکتریکی پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی مطلع می‌کند. برای اینکه این مشکل را رفع کنید، ابتدا بررسی‌های دقیق را انجام دهید. اگر باز هم خطا باقی ماند در صورت لزوم پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی را تعویض کنید. برای این منظور از نمایندگی تعمیرات ظرفشویی بوش در اصفهان و یا سایر شهر ها کمک بگیرید.

کد خطا E24 یا F24

زمانی که خطای E24 ظاهر می‌شود یعنی فیلتر تخلیه مسدود است. این بدان معناست که محفظه ماشین ظرفشویی به صورت کامل تخلیه نمی‌شود. برای رفع این خطا باید فیلترهای تخلیه را مورد بررسی قرار دهید. در این موقعیت احتمال گرفتگی فیلترهای تخلیه وجود دارد اگر این اتفاق افتاده بود، فیلترها را پاک کنید تا مشکل رفع شود. مثلا می توانید آب را با فشار بالا از آن عبور دهید تا اجرام آن از بین برود و مسیر لوله باز شود.

کد خطا E25 یا F25

نمایش ارور E25 یا F25 در ماشین ظرفشویی بوش نشان دهنده مشکل در سیلنگ تخلیه و یا نازل پمپ می باشد. در این حالت باید شیلنگ تخلیه و انشعابات لوله جهت رفع انسداد رسوب گیری شود و پروانه پمپ نیز مورد بررسی قرار گیرد.

کد خطا E26 یا F26

از دیگر خطاهایی که در لیست خطاهای ماشین ظرفشویی بوش قرار گرفته، ارور E26 یا F26 می باشد. این ارور مربوط به خرابی سوئیچ تنظیم کننده آب می باشد و رفع آن باید توسط یک متخصص انجام شود.

خطای 27E یا 27F

این خطا زمانی رخ می‌دهد که ماشین ظرفشویی شما مستقیما به برق وصل شده باشد. نوسانات ولتاژ که در شبکه برق رخ می‌دهد تاثیرات جدی بر لوازم الکتریکی شما باقی می‎‌گذارد که گاهی منجر به سوختن آن‌ها نیز می‌شود.

خطای 28E یا 28F

این خطا زمانی رخ می‌دهد و ارور آن بر صفحه نمایش ظاهر می‌گردد که آب کثیفی وارد دستگاه شده باشد و ظروف درون دستگاه تمیز نشوند.

نکته: در صورتی که خطایی را بر روی صفحه نمایش ماشین ظرفشویی بوش مشاهده کردید، ابتدا دستگاه خود را ریست کرده و چنانچه همچنان مشکل پا بر جا بود، به دنبال عیب یابی دستگاه خود باشید.

در مدل های مختلف ماشین ظرفشویی بوش، بسته به نوع قطعات ماشین ظرفشویی که دچار مشکل می شوند، هر گونه مشکل به صورت یک کد خطا تعریف شده است تا کار تعمیرکار و متخصص را راحت تر کرده و عیب یابی ظرفشویی را برای هر فرد آماتوری نیز امکان پذیر نماید. بنابراین در صورتی که هر نوع اروری را بر روی ماشین ظرفشویی خود مشاهده کردید می توانید با مطالعه کد مورد نظر در لیست خطاهای ماشین ظرفشویی بوش، مشکل دستگاه خود را تشخیص دهید. برای برطرف کردن خطاهای ماشین ظرفشویی بوش و یا دیگر مشکلات رایج ماشین ظرفشویی با ما در ارتباط باشید و از بهترین پشتیبانی ها و خدمات استفاده کنید.

پارسان سرویس
فهرست