یخچال وایت هاوس و تعمیرات آن

پیش از اینکه بخواهیم درباره تعمیر یخچال وایت هاوس در اصفهان توضیحی بدهیم باید اشاره کنیم که وایت هاوس نام یا برند تجاری برای لوازم خانگی آمریکایی می‌باشد که شهرت جهانی دارد و در ایران هم به عنوان یکی از محدود ترین برندهایی است که عرضه می‌گردد. این برند توسط جورج وستینگ هاوس در کشور مکزیک بنیانگذاری شد و توانست در سال ۱۹۱۷ کار خود را با تولید و ساخت اجاق گاز استارت بزنند و بعد توانست به مرور به تولید کولر گازی و یخچال وایت هاوس بپردازد.

ویژگی‌ها و مشخصات یخچال وایت هاوس

اگر هنگام خرید یخچال به دنبال یخچالی هستید که بتواند علاوه بر زیبایی ظاهری، عملکرد و کارایی خاصی را هم به شما ارائه دهد، ما به شما یخچال وایت هاوس را پیشنهاد می‌دهیم. زیرا علاوه بر این که عمری طولانی دارند از کیفیت بالا و استحکام بسیار بالایی در قطعات برخوردار می‌باشد. این برند توانسته است با عرضه کردن این محصول با قیمت مناسب موجب راغب شدن اکثر افراد برای خرید این محصول شود.
برای نمونه می‌توان به یخچال ۳۰ فوت سری ۷ آن اشاره کرد که طبقات آن از جنس نسوز است و درب روی یخچال جوری تعبیه شده که بتوان به راحتی به طبقات یخچال دسترسی پیدا کرد، بدون اینکه مجبور باشیم درب یخچال را باز کنیم. اگر پیگیر قیمت این مدل یخچال شوید، متوجه می‌شوید که با وجود این امکانات ویژه با قیمت بسیار مناسب‌تری نسبت به بقیه محصولات ارائه می‌شود.

تعمیر یخچال وایت هاوس در اصفهانموارد مهم استفاده از یخچال وایت هاوس

شاید بارها به ذهنتان خطور کرده است که چه کارهایی راباید انجام دهیم و یا از انجام چه کارهایی باید پرهیز کنیم تا کمتر نیاز به تعمیر یخچال وایت هاوس در اصفهان پیدا کنیم و بتوانیم طول عمر دستگاه را افزایش دهیم و با بهترین کارایی، از آن استفاده بهینه داشته باشیم. ما در اینجا به طور اختصار به چند مورد اشاره می‌کنیم.

  • تحت هیچ عنوان یخچال خود را در معرض حرارت وسایل گرمایشی قرار ندهید و حداکثر فاصله را با دیوار حفظ کنید.
  • حتماً برای نظافت یخچال دستگاه را از برق بکشید.
  • هر چند وقت یک بار واشرهای دور یخچال را بررسی کنید که پوسیده نشده باشد، زیرا این پوسیدگی باعث می‌شود گاز از یخچال به سمت بیرون خارج شود و بعد یخچال دچار مشکل شود.
  • حتماً هنگام خرید دقت کنید که مشکل ظاهری و فنی نداشته باشد.
  • در طول مدت استفاده ضربه بدنه یا موتور وارد نشود.
  • حتماً هر چند وقت یک بار سعی کنید پشت یخچال را تمیز کنید و یا با جارو برقی گرد و غبار آن را پاک کنید چون به مرور باعث تخریب قطعات میشود.
  • حداقل سالی یک یا دو بار یخچال را سرویس کنید.

علل خرابی و نکات مهم در تعمیر یخچال وایت هاوس

بالاخره بعد از مدتی استفاده از هر وسیله‌ای قطعات آن دچار استهلاک یا به زبان ساده تر پیری و فرسودگی خواهد شد. در برخی موارد نیز استفاده نامناسب و نا به جا از خود یخچال، موجب تخریب شدن قطعات بدنه یخچال می‌شود. در اینجا می‌خواهیم با بررسی علل خرابی یخچال وایت هاوس و تشخیص به موقع و رفع سریع این مشکلات از صدمات شدیدتر و جبران‌ناپذیر بعدی جلوگیری به عمل آوریم.

روشن نشدن یخچال

یکی از عوامل تعمیر یخچال وایت هاوس در اصفهان روشن نشدن یخچال است. ابتدا در این حالت به سراغ فیوز یا سیم برق دستگاه می‌رویم. ممکن است سیم برق اتصالی یا حتی بریدگی داشته باشد که امکان انتقال برق به دستگاه را ضعیف کرده است. اگر از سیم برق اطمینان پیدا کردید به سراغ نمایشگر بروید. اگر نمایشگر هم به خوبی وظیفه خود را انجام می‌دهد و روشن بود، متوجه می‌شویم که حالتی برای یخچال پیش آمده به نام دمو که با تعمیر بسیار جزئی و اندک مسئله حل می‌شود.

گاهی اوقات مشاهده می‌کنید که یخچال بدون اینکه مشکلی در اتصالات برقی داشته باشد‌‌، به خودی خود خاموش می‌شود. این مشکل به اوورلود یا اتصال کننده راه انداز موتور برمی‌گردد. علت این امر این است که وقتی جریان موتور افزایش پیدا می‌کند، موجب گرم شدن بیش از حد کمپرسور وآسیب به رادیاتور می‌شود و تکنسین‌های مربوطه با آزمودن رله راه انداز متوجه مشکل اساسی خواهند شد و حتی ممکن است پیشنهاد به تعویض آن را هم بدهند.

گرم شدن یخچال وایت هاوس

برخی اوقات وقتی درب یخچال را باز می‌کنیم و مواد غذایی را لمس می‌کنیم متوجه می‌شویم که ممکن است ساعتی گذشته باشد اما هیچ اثری از خنکی یخچال به چشم نخورده باشد که در اینجا به علل متفاوت آن اشاره می‌کنیم.

  • خرابی ترموستات

یکی از علل گرم شدن یخچال خراب شدن ترموستات آن است. ترموستات قطعه الکتریکی است که وظیفه آن کنترل و حفظ سرمای داخل یخچال است که اگر دچار ایراد و مشکل ‌شود باید حتماً میزان ولوم دستگاه تنظیم گردد.

  • مشکل در لوله مویین یخچال

این لوله که در بخش مکانیکی یخچال واقع شده است، وظیفه اصلی تبدیل کردن گاز به مایع را بر عهده دارد. اگر این لوله دچار گرفتگی و یا کثیفی شود، باعث می‌گردد نتواند به درستی وظیفه خود را انجام دهد و همین امر موجب گرم شدن یخچال می‌شود و حتما باید توسط تکنسین‌های مربوطه تمیز شود.

  • کمپرسور

مورد بعدی که می‌توان به آن اشاره کرد و قبل تر هم در مشکل روشن نشدن یخچال به آن اشاره کردیم، مشکل در کمپرسور است. درصورت داغ شدن کمپرسور، لازن است که یخچال برای مدت زمان کوتاهی خاموش شود تا استراحت کند و مجدد توانایی شروع به فعالیت را داشته باشد.

ارور HRS یخچال وایت هاوس

اگر از یخچال وایت‌ هاوس استفاده می‌کنید ممکن است این مشکل برای شما هم پیش آمده باشد که یخچال خاموش شود و به درستی کار نکند و در همین هنگام ارور یا چراغ hrs روشن شود. این خطا از عمده‌ترین و مهم‌ترین ارورها و خطاهایی است که در این یخچال نمایش داده می‌شود و نیاز به تعمیر یخچال وایت هاوس را ایجاد می کند. علت این ارور مشکل در برد قدرت یا فن اپراتور و یا حتی هر دو قطعه باشد. در این مواقع با پیشنهاد تکنسین، با تعمیر و تعویض آن مشکل برطرف خواهد شد. حال ممکن است برایتان سوال پیش بیاید چه چیزی باعث خرابی این قطعات می‌شود؟ از علل مهم خرابی این قطعات به نوسان برق می‌توان اشاره کرد. برای جلوگیری از این نوسانات به شما پیشنهاد می‌دهیم حتماً از محافظ برق یا ترانس تقویت ولتاژ استفاده کنید.

برفک زدن متوالی یخچال

مشکل در برخی از قطعات یخچال ممکن است باعث ایجاد این مشکل شود. این برفک زدن ممکن است در طبقات یا انتهای یخچال فریزر رخ دهد که علت‌های متعددی دارد. یکی از علت‌های آن اشکال و عیب در المنت یا تایمر برفک زن می‌باشد. چون وظیفه اصلی آن برفک زدن یخچال است. دیگر علتی که موثرترین علت در این زمینه است، باز ماندن درب یخچال یا تردد هوا به داخل یخچال است. زیرا بعد از مدتی استفاده واشر یا لاستیک‌های دور یخچال کارایی خود را از دست می‌دهند و نیاز به تعویض پیدا می‌کنند. با تعمیر یخچال وایت هاوس در اصفهان توسط نمایندگی رسمی کاراگستر انجام می شود.

تعمیر یخچال وایت هاوس

در این مقاله دلایل عمده خرابی و مشکلات یخچال را با هم بررسی کردیم و متوجه شدیم که مشکلاتی که در یک قطعه از یخچال پیش می‌آید اگر به موقع به آن رسیدگی نشود عملکرد کلیه قطعات را به خطر می‌اندازد و هزینه‌های گزافی را به بار می‌آورد. هرچند یخچال وایت هاوس توانسته به خوبی امتحان خود را پس دهد و خرابی زیادی به بار نیاورد، اما اگر با مشکلی هم مواجه شدید جهت تعمیر یخچال وایت هاوس در اصفهان حتما به نمایندگی ها و یا تکنسین های مربوطه مانند شرکت پارسان سرویس مراجعه کنید. زیرا با علم و دانش کافی در این زمینه می‌توانند با تشخیص درست و به موقع  کمک شایان توجهی به شما کنند.

فهرست