ارورهای یخچال سامسونگ

ارورهای یخچال سامسونگ

ارورهای یخچال سامسونگ

 

شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که هنگام استفاده از یخچال های سامسونگ با بعضی از خطاها یا ارور‌ها مواجه شوید. اگر از علت بروز این خطا‌ها و روش رفع کردن آن­ها اطلاعی ندارید، با ما همراه باشید. در این مقاله با تمامی ارورهای یخچال سامسونگ آشنا خواهید شد.

فهرست ارورهای یخچال سامسونگ

ارور 1E  یا SE  در یخچال سامسونگ

زمانی که برق قطع شده باشد، شما با کد خطای 1E  یا SE  مواجه می‌شوید. پس برای رفع این مشکل می‌توانید دکمه‌های power save  و lighting  را به مدت ده ثانیه فشار دهید تا خطا پاک شود. همچنین برای ریست کنترل پنل و پاک شدن خطا می توانید دکمه‌های fridge  و freezer  را به مدت ۱۰ ثانیه و به‌صورت هم‌زمان فشار دهید.

کد خطای 4E

اگر سنسور دیفراست فریزر از کار افتاده باشد، این کد خطا نمایش داده می‌شود. همچنین اگر سیم‌ها نیز شل شده باشند، ممکن است این کد نمایش داده شود. به همین دلیل در هنگام مواجهه با ارور 4E ابتدا سیم‌ها را بررسی کنید. اگر مشکل مربوط به سیم‌ها نباشد و سنسور دیفراست فریزر از کار افتاده باشد، معمولا باید با یک مرکز تعمیر فوری یخچال در اصفهان و سایر شهرها تماس بگیرید تا این قطعه تعویض شود. اما اگر سیم‌ها مشکلی داشتند، با اصلاح مشکل، کد خطا پاک می‌شود.

کد خطای 5 و 5E

یکی دیگر از ارورهای یخچال سامسونگ ، خطای 5 و 5E   است و زمانی نمایش داده می‌شود که سنسور دیفراست فریزر از کار افتاده و یا برق قطع شده باشد. برای رفع این مشکل ابتدا می‌توان با ری‌ استارت چند باره یخچال، خطا را رفع نمود. اما اگر مشکل رفع نشد، باید سیستم یخ‌زدایی فریزر کنترل شده و در صورت لزوم تعویض گردد. این خطا به وجود مشکلی در یخ‌ساز دستگاه اشاره می‌کند. بنابراین باید خود دستگاه و مهار سیم‌ها بررسی شود. در صورت نیاز نیز باید دستگاه از کار انداخته شده و همه بخش‌های آن به طور جداگانه چک شود. اما اگر بعد از سرهم کردن و نصب دوباره، مشکل حل نشد باید دستگاه تعویض شود. برای این منظور می‌توانید با بهترین تعمیرکار ساید سامسونگ در اصفهان و سایر شهرها تماس بگیرید.

کد خطای 6E

این کد خطا مربوط به سنسور دمای محیط است که معمولا پس از قطعی برق اتفاق می‌افتد. برای رفع این خطا می‌توانید دو کلید power freeze  و power cool  (در صورت متفاوت بودن پنل یخچال نیز دو دکمه بالای سمت راست و چپ) را ۱۵ تا ۲۰ ثانیه به صورت هم‌زمان فشار دهید. با این کار یخچال ری استارت شده و معمولا بعد از آن به کارکرد عادی خود ادامه می‌دهد.

کد خطای 8E

این خطا معمولا در صورت از کار افتادن سنسور یخ‌ساز یخچال سامسونگ نمایش داده می‌شود. ممکن است سنسور دچار قطعی شده باشد و یا کار نکند. در این صورت باید سیم کشی و خود سنسور بررسی و در صورت نیاز کل این قسمت یا بخشی از آن عوض شود. برای اطمینان از این مساله می‌توانید با بهترین تعمیرات ساید سامسونگ در اصفهان تماس بگیرید.

کد خطای 23E  از ارورهای یخچال سامسونگ

این خطا ممکن است خطای فن کندانسور باشد، که اشاره به مشکلی در عملکرد فن دارد. پس باید به بررسی آن پرداخته و مطمئن شوید که به درستی به برق وصل است و کار می‌کند و اگر معیوب بود، آن را تعمیر و یا تعویض کنید. همچنین این خطا ممکن است مربوط به صفحه کنترل یا مهار سیم‌ها باشد، که در این صورت اقدامات قبلی بی فایده است. به همین دلیل باید با یک مولتی متر صفحه کنترل و مهار سیم‌ها را چک کرده و در صورت لزوم صفحه کنترل را تعویض کنید. اگر خودتان به تنهایی قادر به بررسی این موارد نیستید می‌توانید از نمایندگی تعمیرات یخچال سامسونگ در اصفهان و سایر شهرها کمک بگیرید.

تماس فوری: 09134220144

کد ارور 25E  یخچال سامسونگ

این کد خطا مربوط به دیفراست است. در این صورت تایمر یا زمان‌سنج و نیز صفحه کنترل دستگاه باید بررسی شود و در صورت نیاز اقدامات لازم جهت رفع مشکل انجام شود.

کد ارور 33E یخچال سامسونگ

از دیگر کدهای خطای یخچال سامسونگ، ارور 33E  است که مربوط به عملکرد نادرست گرمکن لوله پرکن آب است. این اتفاق معمولا در صورتی رخ می‌دهد که یخچال را تکان داده باشید. پس اگر یخچال را در مسیری حمل کرده اید و یا جای آن را در آشپزخانه تغییر داده اید، باید لوله پرکن آب را چک کنید. بست سیم در اطراف لوله، گرمکن لوله پرکن آب است. پس از چک کردن، برای رفع مشکل می‌توانید کلید‌های روشنایی و ذخیره انرژی را به مدت ۸ تا ۱۰ ثانیه و به طور هم‌زمان فشار دهید. با این کار صفحه نمایش ریست و کد خطا رفع می‌شود.

علاوه بر‌این، کد ارور ذکر شده ممکن است به دلیل صدمات فیزیکی که باعث گودی، تو رفتگی و نیز تخریب عایق می‌شود، اتفاق بیفتد. در این صورت باید یک متخصص، یخچال شما را بررسی کرده و تصمیماتی درباره تعمیر یخچال، تعویض قسمت‌هایی از آن و یا تعویض کل یخچال، بگیرد. اما باید توجه داشته باشید که هیچ وقت اقدام به گرم یا سرد کردن برای رفع مشکل یخچال خود نکنید. این کار باعث ذوب شدن عایق فومی یخچال و نیز وارد شدن خسارات زیادی به یخچال می‌شود. همچنین به ظاهر یخچال نیز آسیب وارد خواهد کرد.

خطای  39E در یخچال سامسونگ

خطای 39E یکی دیگر از ارورهای یخچال سامسونگ است. این کد خطا مربوط به سنسور یخساز است و ممکن است به دلیل یکی از موارد زیر اتفاق افتاده باشد.

  • ممکن است مشکل مربوط به داخل یا اطراف یخساز باشد. به همین دلیل باید همه اتصالات اطراف یخساز مانند مهار سیم‌ها و خطوط آب را بررسی کرد. این خطا ممکن است مربوط به از کار افتادن یخساز باشد اما مشخص نمی‌شود که کدام قسمت در داخل یخساز از کار افتاده است. پس شاید مجبور باشید همه اجزای یخساز را از هم جدا کرده و به بررسی آن‌ها بپردازید. وقتی مشکل را پیدا کردید می‌توانید با نمایندگی‌های خدمات پس از فروش سامسونگ تماس بگیرید تا در صورت نیاز قطعه مورد نیاز را حتی اگر شامل گارانتی نباشد، برای شما تهیه کنند.
  • در این مورد ممکن است خطا مربوط به کم بودن اب درون یخساز باشد. پس در این صورت باید خط لوله آب و اجزای آن در نزدیکی یخساز را بررسی کنید. اگر کار نمی‌کنند، ممکن است نیاز به تعویض یخساز باشد.
    بطور کلی، برای رفع این خطا باید اشکالات رایج در سیستم یخساز یخچال بررسی شود.

ارور 40E یخچال سامسونگ

این کد خطا مربوط به فن فریزر است و نشان می‌دهد فن‌ به دلیل قطع ارتباط، از کار افتاده است. در این صورت باید سیم کشی‌ها و بورد مدار اصلی بررسی شود. برای این منظور می‌توانید با نمایندگی مجاز خدمات پس از فروش با کد 358 در اصفهان تماس بگیرید.

کد خطای 84E  یا 84C  از جدی ترین ارورهای یخچال سامسونگ

این ارور نشان دهنده قفل شدگی روتور است. کد خطای 84E نشانه بسیار بدی است، زیرا ممکن است تمامی کمپرسور DC  سه سرعته به تعویض نیاز داشته باشد. تنها راه دسترسی به روتور قفل شده از داخل کمپرسور است. چون این بخش تقریبا کم‌ترین میزان دسترسی را در میان همه قسمت‌های یخچال سامسونگ دارد. به همین دلیل تنها یک فرد متخصص و حرفه‌ای می‌تواند این کار را انجام دهد و فریون یخچال را بازیابی کند. در اثر قفل شدن روتور، شیفت ولتاژی رخ می‌دهد که باعث نمایش کد ارور بر روی صفحه نمایش دیجیتال می‌شود. در اثر این اتفاق یک برد کنترلی مبدل کد خطا را فعال می‌کند. البته فلش زدن برد کنترلی مبدل نیز نشانه دیگری از وجود مشکل می‌باشد. بعصی از افراد فکر می‌کنند که با تعویص برد کنترلی مبدل می‌توانند کد ارور را رفع نمایند. اما باید توجه داشته باشید که برای انجام هرگونه تعمیر باید به نمایندگی مجاز تعمیرات سامسونگ مراجعه کنید تا افراد متخصص برای رفع مشکل یخچال شما در محل حضور یابند.

کد ارور 85E  (به همراه 83E و 86E) یخچال سامسونگ

این خطا‌ها ممکن است ناشی از قطعی برق باشند (83E) که می­تواند منجر به بی ثباتی جریان در مبدل PDA  شود. این کد خطا‌ها می‌تواند با ری استارت کردن کل بخش برطرف شود. برای این کار یخچال را از برق کشیده، یک دقیقه صبر کنید و یخچال را دوباره به برق وصل کنید.

کد خطای 88E یخچال سامسونگ

اگر کد‌های 88E، 85E ،83E  و یا 86E بر روی صفحه نمایش یخچال سامسونگ ظاهر شدند، باید اقدامات زیر را انجام دهید:

  1. یخچال را خاموش کرده و یا از برق بکشید.
  2. 3 تا 5 دقیقه منتظر بمانید.
  3. پس از آن یخچال را روشن کرده یا به برق وصل کنید.
    در این صورت سیستم ریست شده و کد­های ارور رفع خواهد شد. اما این خطا­ها ممکن است به دلیل کارکرد نا­درست مبدل PBA نیز نشان داده شود.

خطای RD یخچال سامسونگ

در میان ارورهای یخچال سامسونگ این کد خطا مربوط به یخ زدگی دمپر هوا است. دمپر که وظیفه انتقال سرما از فریزر به یخچال را دارد، بین دریچه یخچال و فریزر قرار گرفته است. این دمپر با توجه به دمای یخچال از برد الکترونیکی یخچال، دستور انتقال سرما را می­گیرد. در بعضی مواقع دمپر یخ می­زند و یا موتور دمپر و یا سنسور آن خراب می­شود. این دمپر درواقع یک دریچه که باز و بسته می­شود، نیست. در واقع دمپر مانند سدی است که به اطراف می­چرخد. پس به یک سنسور مغناطیسی نیاز دارد تا زمان باز و بسته شدن آن را مشخص کند. ظاهر شدن کد ارور RD نشان دهنده این است که دمپر به دلیل یخ زدگی یا خراب شدن موتور در موقعیت درستی قرار ندارد و نمی تواند بچرخد. یا به دلیل خراب بودن، سنسور نمی­تواند زمان صحیح باز و بسته شدن دمپر را تشخیص دهد.

کد ارور PC ساید بای ساید سامسونگ

این ارور وجود مشکل ارتباطی با درب و واحد کنترل اصلی یخچال را نشان می­دهد. ممکن است سیم زیر درب، بالا سمث چپ به درستی وصل نشده و یا نیاز به تنظیم مجدد داشته باشد. در این صورت باید برق یخچال را قطع کرده و سیم بالای درب را بررسی کنید. بدون نگرانی سیم را جدا و دوباره وصل کنید. بعد از آن یخچال را به برق وصل کنید. در این صورت ارور ساید سامسونگ شما پاک می­‌شود.

تعمیر یخچال سامسونگ در اصفهان

اگر صاحب یخچال فریزر و یا ساید سامسونگ هستید بدون شک، گاهی با کدهای خطای دستگاه روبرو خواهید شد و همچنانکه اشاره شد برخی از ارورهای یخچال سامسونگ جدی هستند و نیاز به رسیدگی و بررسی توسط یک فرد متخصص را دارند. علاوه بر کدهای خطای یخچال سامسونگ ، دلایل بوق زدن یخچال نیز متعدد است و می تواند نشانه یک مشکل جدی باشد. در این زمینه ما به شما شرکت پارسان سرویس را پیشنهاد می کنیم. این مجموعه که نمایندگی مجاز معتبرترین برندهای لوازم خانگی در اصفهان است، کلیه خدمات نصب و تعمیر یخچال سامسونگ و سایر برندها را در کوتاه‌ترین زمان و با مناسب‍‌ترین قیمت و بهترین کیفیت ارایه می‌کند. برای برخورداری از خدمات پارسان سرویس می‌توانید به‌راحتی با شماره آن تماس گرفته و در هم از مشاوره‌های متخصصان آن و هم از تخصص تکنسین‌های آن در تعمیر یخچال خود کمک بگیرید.

تماس فوری: 09134220144

فهرست