اشکالات رایج در سیستم یخساز یخچال

لوازم خانگی‌های برقی در طول مدتی که کار می‌کنند،ممکن است بنا به دلایلی دچار عیب یا خرابی شوند. همچنین این عیب‌ها بر روی عملکردشان تأثیرات نامطلوبی بگذارند. یکی از قطعات مهمی که در یخچال‌ها وجود دارد، یخساز یخچال است. یخسازها یکی از پرکاربرد‌ترین و اصلی‌ترین قسمت‌های یخچال‌ها هستند. در واقع یخساز از عواملی است که ساید بای سایدها را نسبت به یخچال فریزرهای معمولی متفاوت‌تر  می‌کند. پس خیلی اهمیت دارد که یخسازها مشکلاتی نداشته باشند و مصرف کننده به راحتی بتواند از این امکانات حداکثر کارایی را ببرد.

ممکن است یخساز یخچال بنا به دلایل مختلفی از کار بیافتد و عجیب تر اینکه ببینید یخچال بدون هیچ مشکلی به کار خود ادامه می دهد، اما یخساز هیچ واکنشی از خود نشان نمی‌دهد. در این مقاله سعی داریم که با اشکالات رایج در سیستم یخساز آشنا شویم.

چرا یخساز یخچال یخ تولید نمی‌کند؟

یخچالی که یخساز آن کار نمی‌کند، دو حالت ممکن است داشته باشد: حالت اول اینکه یخساز به طور کلی از کار می‌افتد و یخ نمی سازد. حالت دوم هم به گونه‌ای اطلاق می‌شود که بنا به علت‌های دیگری یخ را خارج نمی‌کند.

علت یخ درست نکردن یخساز

به طور کلی برای تولید نکردن یخ در یخچال‌های جنرال الکتریک، مابه و بوش یا هر مورد دیگر می‌توان به علت‌های جزئی‌تر زیر اشاره کرد.

مسدود شدن خط انتقال آب

مسدود بودن جریان آب به یخساز یخچال یکی از علت‌های نساختن یخ است. این علت به سادگی قابل رفع شدن می‌باشد. در این مرحله بهتر است یخچال را از برق بکشید. سپس به دنبال پیچ خوردگی یا هر گرفتگی دیگری که باعث بسته شدن راه آب شود، بگردید. لوله را صاف کنید و اجازه دهید یخ‌های درونش ذوب گردند و دوباره یخچال را وصل کنید.

یخ زدن لوله‌های کوچک انتقال آب در یخساز یخچال

یکی دیگر از علت‌های کار نکردن یخسازهای ساید جنرال الکتریک یا بوش این است، که لوله‌ی کوچکی که آب را از شیر برق به یخسازها و آبسردکن وصل می‌کند، یخ زده باشد. چون این لوله‌ها از داخل فریزر رد  می‌شوند، بنابراین احتمال یخ‌زدگی آنها بالا می‌رود. در این حالت بهتر است یک سشوار برای ذوب یخ‌های  داخل لوله به کار بگیرید.

گرفتگی فیلتر

ممکن است علت کار نکردن یخساز‌ها گرفتگی فیلتر خود یخچال باشد. با مطالعه‌ی دفترچه راهنما به راحتی می‌توانید فیلتر معتبری را انتخاب کنید و آن را مورد تعویض قرار دهید. همچنین، برای این منظور می‌توانید با نمایندگی رسمی جنرال الکتریک در اصفهان و یا نمایندگی‌های رسمی سایر برندها در شهرهای مختلف تماس بگیرید.

مشکلات یخساز یخچال

مشکلات یخساز ساید بای ساید

دیگر مشکلات در یخساز ساید بای ساید

وقتی یخ‌ها یک اندازه نباشند

اگر اندازه‌ی یخ‌های یخساز یخچال خیلی بزرگ یا  خیلی کوچک باشد یا اینکه هیچ گرفتگی در مسیرشان نباشد، اما یخ‌ها  کوچک بیرون بیایند، در این حالت احتمالاً تنظیمات یخچال دچار مشکل شده است. برای تنظیم آن اول پوشش یخچال را بردارید. اگر به سختی جدا می‌شود با یک پیچ گوشتی آرام آن را جدا کنید. زیرپوشش یک مونتاژ پیچ و مهره می‌بینید که شاخص تنظیم است. در آنجا به راحتی می‌توانید آنرا تنظیم کنید. اگر احساس می‌کنید در این زمینه نیاز به کمک دارید می‌توانید از بهترین تعمیرکار ساید بوش در اصفهان و یا مراکز تعمیرات سایر برندهای یخچال کمک بگیرید.

درون مخزن یخساز یخچال برفک جمع می‌شود

اگر یخساز یخچال‌های مابه یا جنرال الکتریک کار نکند، ممکن است به دلیل برفک زدن باشد. این مشکل بسیار رایج است و راه حل برطرف کردن این ایراد بسیار ساده می‌باشد. برای اینکه یخ از قسمت یخساز یخچال خارج شود، باید اول پوشش یا درب این قسمت را به راحتی باز و بسته کنید. به این درب اصطلاحاً درب دمپر می‌گویند. معمولاً بعد از گذر زمان و نشستن گرد و غبار روی درب‌های دمپر هوا به داخل آن راه پیدا می‌کند. زمانی که این هوا داخل دستگاه خنک گردد، برفک ایجاد می‌شود. بنابراین با تمیز کردن این بخش می‌توانید از بروز این مشکل جلوگیری کنید و آن را برطرف نمایید.

یخساز سرریز می‌کند

این مشکل که در اکثر یخچال فریزر ها رخ می دهد یکی از علت های خرابی یخساز به حساب می آید‌. در این  مواقع مشکل از شیر ورودی آب است. ممکن است شیر آب معیوب باشد یا شیر پایین‌تر باشد. اگر فشار آب خیلی پایین‌تر از حد معمول باشد وقتی دستگاه خاموش می‌گردد شیر کامل بسته نمی‌شود و داخل یخساز  چکه  می‌کند. همین امر موجب سر ریز شدن  و پر شدن یخساز می‌گردد. برای رفع این مشکل بهتر است فشار آب را چک کنید و مطمئن شوید که در حد نرمال است. همچنین امکان دارد شیر ورودی معیوب باشد و بطور کامل شیر بسته نشود. البته ممکن است این کارها کمی تخصصی به نظر برسد و افراد عادی از عهده آن برنیایند. در این حالت می‌توانید از مرکز بهترین تعمیرات ساید مابه در اصفهان و یا نمایندگی جنرال الکتریک حسینی در اصفهان تماس بگیرید. بعلاوه در صورت استفاده از سایر برندهای یخچال، امکان کمک گرفتن از سایر نمایندگی‌های خدمات پس از فروش وجود دارد.

تعمیر یخساز یخچال

تعمیر یخساز یخچال

یخ از یخساز یخچال بیرون نمی‌آید

در این مرحله یخساز یخ تولید می‌کند، اما توانایی خروج یخ از یخچال را ندارد. این مشکل ممکن است به علت‌های زیر باشد.

خراب شدن مدول یخساز

مدول  یخچال دارای موتوری است که بازوها یا تیغه‌هایی را به حرکت درمی‌آورد و قطعات تولید شده یخ را به داخل سطل می‌ریزد. بنابراین در صورتی‌که هر ایرادی در مدول یخچال باشد، موتور یا بازوهای انتقال دهنده قطعات یخ با مشکل مواجه می‌شوند.

خرابی قفل درب

سوئیچ یا قفل‌های درب هنگامی که درب یخچال باز است، یخساز یا آبسردکن را از کار می‌اندازند. اگر ایرادی در این سوئیچ باشد، ممکن است در حالت بسته بودن درب، یخساز را از کار بیاندازد. بهتر است در این حالت سوئیچ درب را با یک ولت متر آزمایش کنید. البته بسته نشدن درب یخچال می‌تواند یکی از علت‌های سرد نبودن یخچال نیز باشد.

تعمیر مشکلات یخساز یخچال در اصفهان

حال که با انواع مشکلات در یخساز ساید که یکی از رایج ترین مشکلات یخچال در برندهای مختلف است آشنا شدیم، باید تصمیم بگیرید که چگونه این مشکلات را برطرف کنید. بطور کلی، تعمیر انواع یخچال نیاز به تخصص و مهارت بالایی دارد. در غیر این صورت نه تنها مشکل اصلی برطرف نخواهد شد، بلکه ممکن است مشکلات و آسیب‌های بیشتری نیز برای یخچال شما به وجود آید.

برای تعمیر یخچال در برندهای مختلف در اصفهان ما به شما شرکت پارسان سرویس را پیشنهاد می‌کنیم. تکنسین‌های این شرکت به‌عنوان بهترین تعمیرکار ساید جنرال و بوش می‌توانند انواع مختلف مشکلات یخچال‌های ساید بای ساید را در کوتاه‌ترین زمان و با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت تعمیر کنند. برای نمونه، پارسان سرویس که نمایندگی مجاز خدمات پس از فروش با کد 358 در اصفهان است یکی از مراکز رسمی تعمیرات یخچال جنرال الکتریک در اصفهان است که بهترین و با کیفیت‌ترین خدمات را ارایه می‌دهد.

تماس فوری: 09134220144

فهرست