آشنایی با اجزای ماشین ظرفشویی

آیا قصد آشنایی با اجزا ماشین ظرفشویی را دارید ؟ آیا می خواهید بخش های مختلف ماشین ظرفشویی خود را بشناسید و از عملکرد آنها اطلاع پیدا کنید ؟

در صورتی که قصد آشنایی با اجزا ماشین ظرفشویی را دارید باید به شما عزیزان بگوییم که ماشین ظرفشویی نیز مانند هر وسیله برقی دیگری از اجزا و قطعاتی تشکیل شده است که مجموعه این اجزا و قطعات باعث عملکرد ماشین ظرفشویی و هر وسیله ی دیگری می شوند . اجزای تشکیل دهنده ماشین ظرفشویی به یکدیگر وابسته هستند و در صورتی که خطایی در یکی از بخش ها ایجاد شود ، تمامی فعالیت دستگاه دچار اختلال می شود و در نتیجه ماشین ظرفشویی نمی تواند به درستی کار کند .

همچنین در رابطه با اجزا ماشین ظرفشویی برای افرادی که قصد آشنایی با اجزا ماشین ظرفشویی را دارند ، باید بگوییم که اجزا ماشین ظرفشویی و سایر لوازم برقی به دو دسته تقسیم می شوند که برخی از این اجزا به عنوان اجزای اصلی شناخته می شوند که در تمامی ماشین ظرفشویی ها مشترک هستند و کلیات عملکرد دستگاه را فراهم می کنند ولی برخی دیگر از اجزا ماشین ظرفشویی به عنوان تجهیزات ماشین ظرفشویی در نظر گرفته می شود که هر چه مدل ماشین ظرفشویی بالا تر باشد ، از تعداد بیشتری از این تجهیزات برخوردار است .

به عنوان مثال : یکی از اجزای ماشین ظرفشویی که در ماشین ظرفشویی های مدل بالا وجود دارد و در تمامی ماشین ظرفشویی ها یافت نمی شود ، بازوی آب پاش اضافی است .

آشنایی با اجزا ماشین ظرفشویی

در این بخش برخی از اجزا ماشین ظرفشویی که در تمامی ماشین ظرفشویی ها به صورت مشترک وجود دارد و اساس کار ماشین ظرفشویی را تشکیل می دهد ، برای شما عزیزان شرح می دهیم :

مخزن مربوط به مایع ماشین ظرفشویی

یکی از اجزای ماشین ظرفشویی که در هنگام آشنایی با اجزا ماشین ظرفشویی باید به آن پرداخته شود ، مخزن مایع ماشین ظرفشویی است که این مخزن دارای دو بخش مجزا است که یکی از این بخش ها برای مایع جلا دهنده و بخش دیگر برای پودر ماشین ظرفشویی می باشد .

فیلتر و یا صافی موجود در ماشین ظرفشویی

فیلتر و یا صافی یکی از اجزای ماشین ظرفشویی است که در مسیر شست و شو و پمپ تخلیه دستگاه قرار می گیرد تا مانع از ورود ذرات درشت مواد شوینده به داخل پمپ دستگاه شود .

همچنین در رابطه با فیلتر ماشین ظرفشویی لازم به ذکر است که این نوع فیلتر در دو بخش از ماشین ظرفشویی تعبیه شده است که یکی از آنها فیلتر کف است و دیگری نیز فیلتر لوله ای می باشد که این نوع فیلتر در مرکز فیلتر کف دستگاه قرار می گیرد .

پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی

یکی دیگر از اجزای تشکیل دهنده ماشین ظرفشویی که باید برای افرادی که قصد آشنایی با اجزا ماشین ظرفشویی را دارند ذکر گردد ، پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی می باشد که این پمپ مسئول تخلیه مواد شوینده از داخل دستگاه می باشد . به عبارت دیگر در رابطه با پمپ تخلیه باید گفت که این پمپ بعد از تخلیه کردن آب و مواد شوینده موجود در داخل دستگاه ، آن را به کاسه شست و شو وارد می کند .

موتور شست و شوی ماشین ظرفشویی

موتور شست و شو یکی از اجزای مهم ماشین ظرفشویی است که وظیفه دارد مواد شوینده را بر روی ظروف بپاشاند . موتور شست و شوی ماشین ظرفشویی در صورتی که دچار خرابی شود ، ماشین ظرفشویی دیگر قادر به کار کردن نخواهد بود .

غلطک مربوط به قفسه ظروف و محور ها

در صورتی که قصد آشنایی با اجزا ماشین ظرفشویی را دارید باید بدانید که غلطک مربوط به قفسه ظروف و محور ها یکی از اجزای تشکیل دهنده ماشین ظرفشویی است که این غلطک ها به قفسه ها می چسبد و باعث چرخش سریع قفسه ها و ورود و خروج راحت آنها می شود .

بازوهای آب پاش

یکی دیگر از اجزای ماشین ظرفشویی نیز بازوهای آب پاش هستند که عمل آب پاشی بر روی ظروف را انجام می دهند و به وسیله آنها شست و شوی ظروف انجام می گیرد . برخی از ماشین های ظرفشویی دارای بازوهای آب پاش اضافی هستند که در این صورت امکان شست و شوی ظروف را بهبود می بخشند.

سخن پایانی

در صورتی که برند ماشین ظرفشویی شما بوش است و هر یک از اجزای آن با مشکل مواجه شد و یا دستگاه به هر دلیلی کار نکرد، بهتر است به جای دستکاری خودسرانه آن حتما با نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی بوش تماس بگیرید. پارسان سرویس به عنوان مرکز خدمات پس از فروش بوش در اصفهان، آماده ارایه کلیه خدمات مرتبط با نصب، راه اندازی و تعمیر انواع لوازم خانگی بوش از جمله ماشین های ظرفشویی است.

تماس فوری: 09134220144

فهرست