درباره بوش و تاریخچه این برند

بوش یکی از برترین و پرآوازه ترین شرکت ها در حوزه لوازم خانگی، خودروسازی، فناوری های صنعتی و … می باشد. این شرکت بین المللی بیش از یک قرن است که با سربلندی و پیروزی توانسته فعالیت کند و رضایت تمامی خریداران خود را جلب کند. قطعا شما نیز نام برند بوش را بارها به صورت مکرر شنیده اید ولی ممکن است اطلاعات کاملی در مورد آن نداشته باشید. در این مقاله قصد داریم شما را به صورت کامل با برند بوش و تاریخچه آن آشنا کنیم.

برند بوش

برند بوش و تاریخچه آن

روایت شرکت بوش

شرکت بین المللی بوش در زمینه طراحی، تولید و فروش انواع تجهیزات مهندسی و محصولات فعالیت دارد. برند بوش با احترام به بنیان گذار آن رابرت بوش نام گذاری شده است. بوش یکی از 10 شرکت برتر و بزرگ کشور آلمان به شمار می رود. شرکت بوش به صورت تخصصی در زمینه تولید لوازم خانگی و قطعات خودرو فعالیت داشته و ترمز و انژکتور و شمع این شرکت در بین خودروسازان فروش بسیار بالایی دارد. در حال حاضر این شرکت در 50 کشور دنیا دارای نمایندگی رسمی بوده و 92 درصد سهام این شرکت متعلق به رابرت بوش است که این سود صرف کارهای خیر می شود.

تاریخچه شرکت و برند بوش 

رابرت بوش یکی از جوان های فعال در آلمان بود که همیشه رویای راه اندازی کسب و کاری اختصاصی را ذهن خود می پروراند. وی در سال 1886 کارگاهی را برای اجرای پروژه های الکترونیکی و مکانیکی در اشتوتگارت تاسیس کرد. این کارگاه کوچک بعدها به یکی از بزرگ ترین شرکت های آلمان تبدیل شد. فعالیت این کارگاه کوچک در سال های ابتدایی مانند هر شرکت نوپایی فراز و نشیب های زیادی را تجربه کرد. ولی در دهه 1890 پیشرفت بیشتری در این شرکت حس شد و با ورود به قرن بیستم شرکت بوش به صورت چشمگیری رشد نمود.

رابرت بوش بسیاری از پروژه های طراحی را در همان سال های ابتدایی به سرانجام رساند. اولین پروژه رسمی شرکت بوش در زمینه تولید دستگاه جرقه زن مغناطیسی بود. رابرت بوش با طراحی و اجرای این پروژه، پای در راه شهرت جهانی گذاشت. شرکت بوش از سال 1897 به عنوان تنهاترین و برترین تولیدکننده شمع جرقه ای خودرو شناخته شد. بوش با طراحی و ساخت این پروژه به صنعت خودروسازی ورود پیدا کرد.

در قرن بیستم، رابرت بوش تمام تلاش خود را کرد تا قطعات تولیدی خود را بهبود بخشد به همین دلیل گاتلاب هانولد را برای پست مدیریتی استخدام کرد. هانولد در سال 1902 برای شمع خودرو طرحی جدیدی را ارائه نمود. این طرح هانولد شرکت را به سمت پیشرفت بیشتر سوق داد و از این رو به یکی از برترین تولیدکنندگان شمع خودرو تبدیل کرد. در سال 1923 گاتلاب هانولد از دنیا رفت.

در سال 1898 رابرت بوش همراه با فردریک سیمز در شهر لندن شعبه ای جدید را تاسیس کرد. این اقدام اولین جرقه برای ورود به بازار های اروپایی بود. پس از آن شعبه بعدی در شهر پاریس به بهره برداری رسید. بدین ترتیب شرکت بوش به یکی از شرکت های بین المللی تبدیل شد و در سرتاسر جهان گسترش یافت.

وضعیت کنونی برند بوش

شرکت بوش در طی سه دهه تاسیس خود نهایت سعیش را به کار برد تا در این عرصه پیشرفت کند و بالاخره نیز موفق شد. در حال حاضر برند بوش به صورت گسترده در زمینه های مختلف و در تمامی کشورهای جهان در حال فعالیت است. این شرکت در بین تمامی خریداران اعتبار بسیاری داشته و باکیفیت ترین و مرغوب ترین محصولات را تولید می نماید. رابرت بوش برای رسیدن به این نقطه تلاش های بسیاری کرد و یک کارگاه کوچک و تازه تاسیس را به یکی از بزرگ ترین و مطرح ترین شرکت های دنیا تبدیل نمود.

لوگو شرکت بوش

در دوران جنگ جهانی، گاتلوب هانولد برای شناسایی راحت محصولات بوش و جلوگیری از اشتباه، برای این شرکت لوگویی دایره ای شکل را طراحی کرد. این لوگو برگرفته از اولین تولیدات شرکت بوش، آرماتور مغناطیسی است. در سال 2004 اریک اسپیکرمن لوگو را اصلاح نمود. برای طراحی این لوگو رنگ های سفید، سیاه، نقره ای، قرمز و خاکستری به کار برده شده که نشان دهنده خلاقیت، تعالی، پیچیدگی، مسئولیت و پاکی می باشد. فونت این لوگو به وسیله اریک اسپیکرمن به شکل اختصاصی طراحی شد.

در ایران نیز شرکت های مختلفی نمایندگی محصولات بوش را دار هستند. این شرکت ها در زمینه فروش، نصب و را اندازی و تعمیر انواع لواز خانگی بوش فعالیت دارند. شرکت پارسان سرویس نیز یکی از این شرکت هاست. این شرکت نمایندگی رسمی کاراگستر در اصفهان را دارا می باشد و یکی از معتبرترین نمایندگی رسمی خدمات پس از فروش بوش در اصفهان است. این شرکت خدمات مختلفی را در زمینه نصب و تعمیرات لوازم خانگی ارایه می کند. از میان خدمات مختلف آن می توان تعمیرات تخصصی ماشین ظرفشویی بوش در اصفهان و نصب و تعمیر لباسشویی بوش در اصفهان را نام برد.

تماس فوری: 09134220144

فهرست