دلایل مختلف بوق زدن یخچال فریزر

در این نوشتار قصد داریم تا دلایل مختلف بوق زدن یخچال و روش‌های برطرف کردن مشکل آن را با هم بررسی کنیم.

از جمله وسایل منزلی که در صورت عدم وجود آن زندگی کردن غیرممکن می‌گردد، یخچال است. یخچال برای خنک کردن مواد غذایی و همچنین مایعات خوردنی استفاده می‌شود و باعث می‌گردد، تا از فساد آنها جلوگیری شود. زمانی جعبه سیاه فقط در هواپیما بود و آلارم‌ها و خرابی‌ها را به صورت خیلی دقیق و هوشمندانه به  تکنیسین‌ها اعلام می‌کرد. اما با پیشرفت تکنولوژی و تبدیل یخچال‌های آنالوگی به یخچال‌های دیجیتالی و بردی در یخچال‌ها شاهد مواردی مثل چشمک زدن وسیله یا بوق زدن یخچال و یا نمایش خطاهایی روی صفحه نمایش یخچال هستیم.

اگر بخواهیم دقیق‌تر بگوییم، یخچال فریزرها بر اساس یک طراحی مهندسی ساخته شده‌اند. یکسری قطعات در این سیستم دست به دست هم می‌دهند و باعث ایجاد سرمای یخچال به نحو احسن می‌شوند‌. بوق یخچال فریزرها می‌تواند خراب شدن هر یک از المان‌ها و قطعات یخچال را گوشزد کند. در واقع مشکلی پیش آمده که برد احساس می‌کند این امری غیر طبیعی است و باید آلارم هشدار دهد.

دلایل بوق زدن یخچال فریزر

ممکن است دلایل به وجود آمدن صدای یخچال یا آلارم هشدار آن متعدد باشند. این صدا نشان دهنده یک مشکل خفیف یا جدی در یخچال است. اگر صدای مکرر آلارم را شنیدید، بهتر است علت آلارم را برطرف نمایید. زیرا احتمال اینکه آسیب‌های زیادی به یخچال فریزر شما وارد آید، زیاد است. در ادامه به مهمترین دلایل صدای آلارم یخچال فریزر می‌پردازیم.

باز ماندن بیش از حد درب رایج‌ترین علت بوق زدن یخچال

باز ماندن بیش از حد درب یخچال، باعث می‌گردد که هوا و دمای سرد درون یخچال به بیرون منتقل گردد. موتور یخچال هم به خاطر اینکه دمای یخچال را به حد استاندارد برساند شروع به سرد کردن دوباره یخچال می‌کند. این امر موجب می‌شود، کمپرسور موتور خراب شده و صدای آلارم ایجاد شود.

بوق زدن یخچال

دلایل بوق زدن یخچال

بالا بودن دمای یخچال

هرگاه دمای یخچال فریزر بیش از حد استاندارد تنظیم گردد، کمپرسور موتور هم شروع به فعالیت بسیاری می‌کند. تا فرآیند خنک سازی را انجام دهد. برای همین اگر مشکل برطرف نگردد، آلارم یخچال آغاز می‌شود. در این صورت بدنه یخچال هم بسیار گرم می‌شود و باعث می‌شود موتور صدای بدی  دهد.

خراب شدن برد یخچال فریزر جدی‌ترین علت بوق زدن یخچال

برد یخچال فریزرها یک قطعه بسیار مهم و حیاتی به حساب می‌آید، که وظیفه اصلی آن تنظیم دمای یخچال است. یخچال‌ها یک پیچ تنظیم متصل به برد هم در اختیار شما می‌گذارند که به صورت دستی دمای یخچال را تنظیم کنید. این قطعه همانند مغز یخچال است و از طریق بقیه اتصالات با سایر نقاط یخچال ارتباط برقرار می‌کند. خرابی یا سوختن برد باعث می‌گردد که قطعات دیگری از آن هم به درستی کار نکنند و به اشتباه فرمان آغاز آلارم را ارسال کنند. نشانه‌های خرابی برد یخچال مختلف است و باید توسط یک تعمیرکار حرفه‌ای یخچال جنرال و سایر برندها مورد بررسی قرار بگیرد.

تراز نبودن بدنه یخچال

اگر یخچال شما هم بر روی یک سطح شیب دار قرار گیرد و پایه‌های آن به طور مناسبی تنظیم نشده باشند، باعث باز شدن درب یخچال فریزر می‌گردد. در نتیجه صدای آلارم به وجود می‌آید. برای رفع این  مشکل بهتر است یخچال را در سطح صاف و مناسب قرار دهید. اگر فرش یا قالیچه‌ای زیر یخچال بود، آن را بیرون بکشید تا تعادل یخچال به هم نخورد.

خراب شدن عایق درب

یکی دیگر از دلایل صدای آلارم یا بوق زدن یخچال فریزر، خرابی عایق درب یخچال‌هاست. این عایق‌ها به صورت پلاستیکی هستند که از خروج هوای سرد به بیرون و ورود هوای گرم به داخل یخچال جلوگیری می‌کنند. حال اگر عایق پلاستیکی فرسوده شود، درب یخچال فریزر به درستی و راحتی بسته نمی‌شود. همین امر باعث خروج هوای سرد شده و در نتیجه موجب در آمدن صدای آلارم می‌شود. این عایق‌ها با توجه به کیفیت‌شان هر ۱۰ سال یکبار دچار مشکل می‌گردند که بهتر است برای تعویض آن اقدام نمایید. برای این منظور می‌توانید با نمایندگی تعمیرات یخچال بوش در اصفهان و یا نمایندگی برند مورد نظر در شهر خود تماس بگیرید.

بوق زدن یخچال

روش های برطرف کردن مشکلات یخچال

یخ زدن اواپراتور

اگر یخچال یا فریزر شما بدون برفک به درستی هم کار می‌کند، اما به اندازه کافی سرد نمی‌شود ممکن است به علت یخ زدن اواپراتور باشد. علت افزایش دما در یخچال، پوسیده شدن اواپراتور با یخ و عدم یخ زدایی آن به وسیله سیستم دیفراست است. در نتیجه هوای فن به راحتی هوای داخل یخچال را جابجا نمی‌کند. چون هوا در داخل یخچال با کمبود مواجه می‌شود، یخچال هم با آلارم دادن اطلاعی جهت یخ زدن اواپراتور می‌دهد. در چنین شرایطی لازم است که حتما  با یک مرکز تعمیر فوری یخچال جنرال و یا دیگر برندها تماس بگیرید و درخواست کمک کنید تا آنها مشکلات مختلف در سیستم یخساز یخچال را مورد بررسی قرار داده و برطرف نمایند.

نامناسب بودن حجم مواد دیگر علت بوق زدن یخچال

یکی دیگر از دلایل شنیدن مکرر صدای آلارم یخچال، پر کردن بیش از حد کشوها می‌باشد. اغلب اوقات  مشاهده می‌کنیم که خانم‌ها و مادران مواد غذایی را برای چندین ماه در فریزر قرار می‌دهند. در واقع قصد آن‌ها ذخیره کردن مواد غذایی برای فصلی است که آن مواد در دسترس نیست. بیش از حد پر شدن این کشوها باعث می‌شود درهای آن به راحتی بسته نشوند و حتی به کشوها آسیب برسانند و در آخر صدای آلارم هم درآید.

تعمیر تخصصی یخچال در اصفهان

در این مقاله انواع دلایل بوق زدن یخچال ها را مطرح کردیم. اگر می‌خواهید سالیان سال به درستی از یخچال فریزرتان مراقبت کنید، باید حتماً به دستورالعمل و توصیه‌هایی که در  این مطلب گفته شد عمل کنید. اگر بعد از شنیدن صدای بوق و انجام اقدامات مربوطه باز هم مشکل حل نشد، بهتر است در اسرع وقت با نمایندگی های تعمیرات لوازم خانگی در اصفهان و سایر شهرها تماس بگیرید.

شرکت پارسان سرویس در اصفهان به عنوان نمایندگی رسمی خدمات پس از فروش یخچال جنرال با کد 358 و نمایندگی محصولات بوش آماده ارایه کلیه خدمات مرتبط با نصب و تعمیرات انواع یخچال و فریزر است. تکنسین های این مرکز با داشتن سال‌ها تجربه در تعمیر انواع یخچال فریزر می‌توانند مشکلات دستگاه شما را به‌خوبی شناسایی کرده و با بکارگیری بهترین و با کیفیت‌ترین قطعات، مشکلات یخچال را برطرف کنند.
هشدار: در بسیاری از مشکلات یخچال بهتر است خودتان وارد عملیات تعمیر نشوید. زیرا این کار خطرات جانی و مالی بسیاری در بردارد.

تماس فوری: 09134220144

فهرست