ماشین ظرفشویی و بهترین شوینده های ظروف

ماشین ظرفشویی‌ها به محض ورود به بازار تحول زیادی را در کارهای خانه ایجاد کردند.استفاده از شوینده‌های ماشین ظرفشویی که بتواند به راحتی و بدون مشکل ظروف موجود در ظرفشویی را به صورت کامل شسته و لکه‌های آن را از بین ببرد، همواره به عنوان یکی از دغدغه‌ها مطرح می شود. ما در این قسمت قصد داریم به ماشین ظرفشویی و بهترین شوینده ظروف بپردازیم و از این طریق شما را در خرید بهترین شوینده برای ماشین ظرفشویی یاری کنیم.

قرص ماشین ظرفشویی

در صورتی که به دنبال شوینده‌ای باکیفیت و مناسب می گردید، قرص ماشین ظرفشویی یکی از بهترین گزینه‌ها به شمار می رود. استفاده از این قرص‌ها بسیار راحت بوده و به شستشوی بهتر ظروف شما کمک می کند. قرص‌های ظرفشویی به سه دسته قرص معمولی، قرص کوانتوم و قرص همه کاره تقسیم‌بندی می شود.

قرص کوانتوم با شستشوی بی‌نظیر خود محبوبیت بالایی را در بین مصرف‌کنندگان پیدا کرده است. این قرص ظرفشویی دارای لایه‌ای پلاستیکی قابل‌حل در آب بوده که تماسی با پوست دست ندارد و نیازی به باز کردن بسته آن نمی باشد. قرص‌های همه کاره نیز طرفداران خاص خود را داشته و ظروف را به خوبی شسته و جلا می دهد.

فرمولاسیون قرص‌های ظرفشویی به گونه ای است که علاوه بر از بین بردن آلودگی و لکه‌های موجود بر روی ظروف، آن را براق و درخشان می کند. همچنین نمک موجود در این قرص‌ها با کاهش سختی آب از ظرفشویی شما محافظت خواهند کرد.

پودر ماشین ظرفشویی

پودر ظرفشویی نیز از دیگر شوینده‌های مخصوص ظرفشویی است که نقش موثری را در شستشوی بهتر ظروف ایفا می کند. ولی باید در هنگام خرید پودر ظرفشویی برند و کیفیت آن را مورد توجه قرار دهید زیرا امروزه پودرهای تقلبی وارد بازار شده اند که کیفیت شستشوی مناسبی ندارند. پودرهای ظرفشویی نسبت به قرص‌ها از قیمت پایین تری برخوردار می باشند.

ژل ماشین ظرفشویی

ژل‌های ظرفشویی نیز مانند پودرها عمل کرده و علاوه بر شستشوی باکیفیت ظروف، در دستگاه نیز رسوب نخواهد کرد. همچنین برای شستشوی بهتر ژل ظرفشویی می توانید از نمک و جلا دهنده نیز استفاده کنید تا ظروف شما براق و درخشان شود.

نمک ماشین ظرفشویی

همان طور که می دانید سختی آب در ایران بسیار زیادی بوده و این سختی آب در هنگام فرایند شستشو فشار زیادی را به ماشین ظرفشویی وارد می کند به همین دلیل شرکت‌های معتبر اقدام به تولید نمک مخصوص ماشین ظرفشویی کرده اند تا با کاهش سختی آب روند شستشوی ظروف در ظرفشویی را راحت تر کرده و عمر دستگاه شما را افزایش دهند. توصیه می شود که هیچ گاه ظرفشویی خود را بدون نمک مخصوص روشن نکنید.

ماشین ظرفشویی

معرفی شوینده مناسب برای ماشین ظرفشویی

جلادهنده ماشین ظرفشویی

جلا دهنده‌ها از جمله آخرین مراحل شستشو است که در 5 دقیقه آخر شستشو به چرخه وارد می شود. این دستگاه با خشک کردن سریع قطرات آب از روی ظروف به روند خشک شدن ظرف‌ها کمک کرده و مانع از ایجاد لکه بر روی آن ها می شود. در قرص‌های شوینده ماشین ظرفشویی نیز مقداری جلادهنده وجود دارد که به خشک شدن ظروف کمک می کند.

جرم‌گیر ماشین ظرفشویی

همان طور که می دانید در ماشین ظرفشویی ظروف کثیف و چرب قرار می گیرد و بخش کمی از این آلودگی‌ها در هر مرتبه از شستشو در بخش‌هایی از ماشین ظرفشویی رسوب می کنند. در نتیجه بهتر است پس از چندین بار شستن ظرف ها، ماشین ظرفشویی را جرم گیری کنید. در گذشته جرم گیری ظرفشویی کار سختی بود ولی امروزه با روی کار آمدن جرم گیر ماشین ظرفشویی روند از بین بردن اجرام ظرفشویی راحت تر شده و با استفاده از آن به راحتی جرم ظرفشویی را از بین خواهید برد.

در صورتی که شوینده ظرفشویی تمام شود چه کنیم؟

برخی از افراد هنگامی که به شوینده‌های مخصوص ظرفشویی دسترسی ندارند از شوینده‌های متفرقه استفاده می کنند که این روش کار اشتباهی است و می تواند به ظرفشویی شما آسیب وارد کند. در نتیجه برای شستشوی ظروف با دستگاه ظرفشویی حتما از شوینده‌های مخصوص استفاده کنید.

کدام یک از شوینده‌های ماشین ظرفشویی بهتر است؟

شوینده‌های ظرفشویی هر کدام به نوبه خود یکی از بهترین شوینده‌های ماشین ظرفشویی هستند ولی در این میان قرص‌ها یکی از بهترین و باکیفیت ترین شوینده‌های ظرفشویی است که در ترکیبات آن نمک و جلا دهنده به کار رفته و دیگر شوینده‌های ظرفشویی هر کدام به نوبه خود یکی از بهترین شوینده‌های ظرفشویی هستند ولی در این میان قرص‌ها یکی از بهترین و باکیفیت ترین شوینده‌های ظرفشویی است که در ترکیبات آن نمک و جلا دهنده به کار رفته و دیگر نیازی به استفاده از این دو محصول به صورت جداگانه نمی باشد. همچنین شوینده‌ها در اندازه‌های مشخصی تولید می شود و دیگر نیازی به کم و یا زیاد کردن شوینده نبوده و از این طریق مقرون به صرفه می باشد.

پارسان سرویس با کادری متخصص به شما این اطمینان را می دهد که پس از تعمیر و سرویس ماشین ظرفشویی شما توسط تعمیرکاران این مرکز، با بهترین کیفیت به کار خود ادامه دهد.

تماس فوری: 09134220144

فهرست