درباره هیت پمپ ظرفشویی چه می دانید؟

یکی از ایرادات رایج در ماشین های ظرفشویی خرابی هیت پمپ ظرفشویی می باشد. هنگامی که این قطعه به هر دلیلی خراب شود، ظرفشویی در هنگام شروع به کار قادر به گرم کردن آب نبوده و ظروف خشک نمی شود. در نتیجه کیفیت شستشوی ظروف به صورت چشمگیری کاهش می یابد. همچنین با مشاهده ارور E09 بر روی صفحه نمایش دستگاه می توانید متوجه بروز مشکل در هیت پمپ آن شوید. در این صورت شما با تعویض این قطعه می توانید مجدد کیفیت را به دستگاه خود بازگردانید.

وظیفه هیت پمپ چیست؟

هیت پمپ ماشین ظرفشویی وظیفه دارد که سیستم گرمایشی یا همان هیت المنت و موتور دستگاه را در خود جای دهد. بدین معنا که در یک قطعه به شکل ترکیب هیت و موتور کار شده است. در ماشین های ظرفشویی اولین نقطه ای که آسیب می بیند، هیت پمپ می باشد که اولین علائم آن گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی است. دو عدد سوکت به این قطعه وارد می گردد که یکی جهت فعال نمودن موتور و دیگری جهت فعال نمودن هیت پمپ می باشد.

این قطعه از موتور و المنت تشکیل شده و با توجه به مدل طرفشویی دارای انواع مختلفی است که به کد و نوع هیت پمپ بستگی دارد و تشخیص آن توسط متخصص امکان پذیر است.

قیمت هیت پمپ

هیت ظرفشویی Heat pump در مدل های مختلفی وارد بازار می شود به همین دلیل شما با ورود به بازار شاهد قیمت های مختلفی خواهید بود. برخی از شرکت ها و فروشگاه ها این قطعات را با قیمت ارزانی به فروش می رسانند ولی بهتر است که فریب هزینه پایین قطعات را نخورده و حتما کیفیت را مورد توجه قرار دهید تا محصول خریداری شده 100 درصد اصل و فابریکی باشد. توجه کنید در صورتی که هیت پمپ تقلبی و بی کیفیت را خریداری نمایید ممکن است باعث آسیب رسیدن به سایر قسمت های ظرفشویی شده و هزینه بالایی را برای شما به دنبال داشته باشد. در نتیجه توصیه می شود در صورتی که قصد خرید هیت ظرفشویی را دارید باید به فروشگاه های مجاز مراجعه کنید.

خرید هیت پمپ ظرفشویی

لازم است بدانید که هر کدام از مدل های ماشین ظرفشویی نیازمند نوع و مدل خاصی از  پمپ نیز می باشد به همین دلیل در صورتی که اطلاع دقیقی از ویژگی و عملکرد این قطعه ندارید، برای خرید هیت به مراکز معتبر مراجعه کرده و یا از یک کارشناس در این زمینه کمک بگیرید زیرا در صورتی که قطعه خریداری شده کیفیت کافی را نداشته باشد نمی تواند به خوبی ظروف شما را بشوید. بعلاوه تعیین نوع پمپ و تعویض آن نیز نیازمند دانش تخصصی است و برای این منظور باید از یک مرکز معتبر تعمیر ماشین ظرفشویی کمک بگیرید.

در این زمینه ما به شما شرکت پارسان سرویس را پیشنهاد می کنیم. این شرکت، به عنوان نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی بوش در اصفهان، نه تنها بهترین قطعات یدکی را برای دستگاه شما تامین می کند بلکه تکنسین های با تجربه آن انواع مشکلات برندهای مختلف ظرفشویی را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت تعمیر می نمایند.

تماس فوری: 09134220144

فهرست