تعمیر ماشین ظرفشویی صنعتی و نکات مهم مرتبط با آن

ماشین ظرفشویی یکی از لوازم مورد نیاز خصوصا برای آشپزخانه های بزرگ می باشد. ولی با توجه به این که این ظرفشویی ها کارکرد بسیاری دارند ممکن است به مرور زمان دچار مشکل شوند و نیاز به تعمیر ظرفشویی پیدا کند. تعمیر ماشین ظرفشویی صنعتی کاملا تخصصی بوده و حتما باید توسط یک تعمیرکار حرفه ای صورت گیرد. در صورتی که تعمیرات به دست افراد غیر حرفه ای انجام شود این امکان وجود دارد که دستگاه شما پس از مدتی مجدد خراب شده و هزینه بالایی را برای شما متحمل شود.

ماشین ظرفشویی صنعتی چیست؟

ماشین های ظرفشویی صنعتی یکی از پرکاربردترین و باکیفیت ترین دستگاه های صنعتی جهت آشپزخانه های بزرگی همچون آشپزخانه رستوران، هتل، کارخانه های بزرگ و مواردی از این قبیل می باشد. این ظرفشویی ها همانند سایر ظرفشویی ها هستند با این تفاوت که حجم بسیار بالایی از ظروف را می توان در داخل آن قرار داد. به صورت کلی می توان گفت که ظرفشویی صنعتی برای شستشوی ظروف و تجهیزات اتوماتیک به کار می رود که باعث کاهش نیروی انسانی و از همه مهم تر زمان می شود.

تعمیر ماشین ظرفشویی صنعتی در تهران

کلان شهر تهران یکی از بزرگ ترین مصرف کنندگان ماشین ظرفشویی است که نیاز به تعمیرکار در این شهر بیشتر احساس می شود. تعمیرکاران ما برای این که بتوانند در مدت زمانی کوتاه به صورت تخصصی دستگاه شما را تعمیر کنند به صورت دوره ای آموزش های لازم را می بینند تا بتوانند مدرن ترین و بروزترین ظرفشویی ها را نیز تعمیر کنند.

تماس فوری: 09120044138

هزینه تعمیر ظرفشویی صنعتی

تعمیرات ماشین ظرفشویی به نوع قطعه و میزان خرابی آن بستگی دارد. امروزه اکثر تعمیرکاران برای راحتی مراحل تعمیرات قطعات آسیب دیده را تعویض می کنند که این کار می تواند باعث افزایش هزینه های تعمیر گردد. ولی شرکت ما در راستای کاهش هزینه های مشتریان خود تمامی تمرکز خود را بر روی تعمیر قطعات قرار داده و تنها در شرایط اضطراری اقدام به تعویض قطعات می کنند. همچنین این تعمیرکاران در هنگام تعمیرات از قطعات اصل و فابریکی استفاده می نمایند که این قطعات کیفیتی بسیار بالا دارد. در صورتی که برای تعمیر ظرفشویی از قطعات غیرفابریکی استفاده شود نه تنها عمر کارکرد پایین تری دارد، بلکه ممکن است به سایر قطعات نیز آسیب وارد کرده و هزینه های بالایی را به دنبال داشته باشد.

مشکلات متداول ظرفشویی صنعتی

مشکلات ماشین ظرفشویی بسیار متنوع است و تعمیر آن نیاز به تخصص بالایی دارد ولی برخی از مشکلات ساده بوده و به راحتی قابل حل می باشد. از جمله متداول ترین مشکلات ظرفشویی صنعتی به شرح ذیل می باشد:

دلیل وارد نشدن آب به ظرفشویی صنعتی چیست؟

یکی از اولین مشکلاتی که برخی از ظرفشویی های صنعتی پس از مدتی کارکرد به آن دچار می شوند، عدم ورود آب به داخل دیگ ظرفشویی می باشد. علت بروز این مشکل به یکی از دلایل زیر صورت می گیرد:

  • بسته بودن شیر آب
  • خرابی شیر برقی و یا میکروسوئیچ ظرفشویی صنعتی
  • خرابی اهرم شناور

ظرف ها پس از پایان فرآیند شستشو همچنان کثیف هستند؟

اصلی ترین وظیفه ماشین ظرفشویی، شستشو و تمیز کردن ظروف می باشد. هنگامی که این دستگاه قادر به شستن ظروف شما نباشد قطعا مشکل بزرگی در ماشین ظرفشویی شما رخ داده است. ولی در ابتدا ممکن است این مشکل به دلایل ساده ای همچون استفاده از شوینده های نامرغوب نیز می تواند رخ دهد. در صورتی که پس از تعویض شوینده خود همچنان ظروف شما کثیف باشد، باید به یک متخصص مراجعه نمایید.

دلیل نشت ماشین ظرفشویی چیست؟

نشت ظرفشویی به دلایل مختلفی ممکن است رخ دهد. یکی از این دلایل پارگی و یا گرفتگی شیلنگ ورودی و یا تخلیه آب دستگاه می باشد. بنابراین باید شیلنگ بررسی شده و در صورت پوسیدگی و یا هر مشکل دیگری آن را تعویض نمایید. مسدود شدن پمپ تخلیه از دیگر دلایل نشت ظرفشویی محسوب می شود. برای این کار باید از یک متخصص کمک بگیرید.

دلیل تخلیه نکردن آب ظرفشویی صنعتی چیست؟

تخلیه نکردن ماشین ظرفشویی یکی دیگر از فرآیندهای تعمیر ماشین ظرفشویی صنعتی محسوب می شود به دو دلیل اتفاق می افتد. یکی این که شیلنگ تخلیه مسدود است و دیگری این که پمپ تخلیه خراب شده باشد. تعویض شیلنگ تخلیه کار راحتی است و شما می توانید با کمی تجربه این کار را به آسانی انجام دهید. ولی تعمیر پمپ تخلیه نیاز به تخصص و تجربه داشته و باید به یک کارشناس مراجعه شود.

همچنین، رعایت نکات ساده برای پیشگیری از خراب شدن ماشین ظرفشویی می‌تواند از حراب شدن دستگاه شما پیشگیری کرده و باعث طولانی‌تر شدن عمر آن شود.

فهرست