دلایل گرم نشدن آب ماشین لباسشویی

زمانی که بعضی از لوازم خانگی در خانه و آشپزخانه پر کاربرد هستند، انتظار می‌رود که به مرور زمان دچار مشکلاتی شوند. یکی از این لوازم خانگی، ماشین لباسشویی است که در زندگی روزمره ما انسان‌ها نقش بسیار تاثیرگذاری دارد. همچنین این دستگاه باعث می‌شود به راحتی و بدون اتلاف وقت لباس‌های خود را بشویید و همیشه لباس تمیز و آراسته به تن داشته باشید. ماشین‌های لباسشویی دارای قطعات بسیار زیادی هستند که عملکرد آنها در شستشوی لباس‌ها بدون تاثیر نخواهد بود. اگر هر کدام از این قطعات خراب شوند، کار ماشین لباسشویی با اختلال مواجه می‌گردد‌. یکی از این مشکلات گرم نشدن آب ماشین لباسشویی است.

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که اگر درجه آب ماشین لباسشویی بالاتر باشد، لباس‌ها تمیزتر و بهتر شسته می‌شوند. به  همین دلیل هنگام شستشو، دمای آب را در بالاترین درجه تنظیم می‌کنند. اما این تصور بسیار اشتباه است. زیرا اغلب ماشین‌های ‌لباسشویی از یک عایق برخوردارند و اجازه گرم شدن بیش از حد را نمی‌دهد. گرم نشدن آب ماشین لباسشویی هم دلایلی دارد که در این مقاله قصد داریم به بررسی آن پردازیم.

دلایل گرم نشدن آب ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی‌های امروزی صفحات دیجیتالی دارند که دمای آب را به راحتی نشان می‌دهند. بنابراین بلافاصله بعد از گرم نشدن آب مطلع می‌شوید. دلیل گرم نشدن آب در لباسشویی می‌تواند خرابی المنت، خرابی سنسور یا ترموستات، خرابی تایمر یا برد و ایراد در شلنگ ورودی باشد. البته این امکان هم  وجود دارد که هنگام انتخاب درجه آب، آب سرد را انتخاب کرده باشید در ادامه این دلایل را به‌طور مجزا بررسی می‌کنیم.

خرابی هیدروستات لباسشویی

نقش و وظیفه اصلی هیدروستات در لباسشویی، تنظیم کردن آب مخزن است. در زمانی که آب به سقفی که از قبل تعیین شده است می‌رسد، آبگیری ماشین متوقف می‌گردد. هیدروستات از ساختمانی مانند کلید ساخته شده است که قابلیت تنظیم شدن را دارد. ولی در برخی تنظیمات اولیه آن در شرکت سازنده یک سری تنظیمات اعمال شده است. پس توصیه می‌گردد که تنظیمات اولیه آن را دستکاری نکرده تا مشکلی پیش نیاید. وجود مشکل در هیدروستات باعث گرم نشدن آب ماشین لباسشویی می‌شود. برای حل این مشکل نیز شما نیاز دارید تا با یک نمایندگی تعمیرات تخصصی ماشین لباسشویی تماس بگیرید.

خرابی سنسور یا ترموستات ماشین لباسشویی

یکی دیگر از دلایل گرم نشدن آب ماشین لباسشویی خرابی ترموستات یا سنسور ماشین است. وقتی که دستگاه‌ آب را گرم نمی‌کند، ممکن است برای شما هم سوال پیش بیاید که آیا سنسور یا ترموستات درست کار می کند؟ وظیفه‌ی سنسور یا ترموستات این است که کنترل مدت زمان کار المنت را به عهده دارد. اگر ترموستات یا سنسور دچار مشکل گردد، جریان بین آب و المنت برقرار نمی گردد. در نهایت المنت هم آب را به راحتی گرم نمی‌کند. در ماشین لباسشویی‌های جدید یک سنسور به کار برده می‌شود. اگر این قطعه  دچار مشکل یا ایراد شود، دستگاه به کمک کدهای خطای لباسشویی، ارور می‌دهد.

دلایل گرم نشدن آب لباسشویی

دلایل گرم نشدن آب لباسشویی

خرابی المنت ماشین لباسشویی

خرابی در المنت جزء مشکلاتی است که برای هر وسیله‌ای پیش می‌آید. ماشین‌های لباسشویی مدرن، عملکرد دستگاه را حین شستشو کنترل می‌کنند و مشکلات آن را با استفاده از کدهای خطا نشان می‌دهند. یعنی؛ اگر مشکلی وجود داشت شستشو را متوقف کرده و ارور می‌دهند. پس هرگاه ماشین لباسشویی آب را گرم نکند، دستگاه پیغام می‌دهد.

در ماشین لباسشویی‌های قدیمی، چون تایمر مکانیکی یا الکتریکی دارند، هرگاه المنت خراب شود و دیگر کار نکند باز هم دستگاه به شستشو ادامه می‌دهد و  هرگز متوجه ارور نمی‌شوید. در این روش بهتر است المنت مورد امتحان و بررسی قرار گیرد. جهت این کار اول برنامه شستشو ماشین را روی برنامه  cotton قرار دهید. تا دمای آب به ۷۰ الی ۹۰ درجه وارد دیگ ماشین شود.  در آخر ماشین لباسشویی را روشن کنید و منتظر باشید ۲۰ دقیقه از شروع برنامه بگذرد. سپس از لمس درب دستگاه متوجه می‌شوید آیا دما بالا رفته یا نه. اگر دمای درب به اندازه کافی بالا نبود احتمال خراب بودن المنت وجود دارد. در هر صورت، برای تعویض المنت ماشین لباسشویی باید با نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی بوش در اصفهان تماس بگیرید و یا از نمایندگی‌های سایر برندها در شهر خود کمک بخواهید.

خرابی تایمر یا برد الکتریکی جدی‌ترین علت گرم نشدن آب ماشین لباسشویی

تایمر یا برد ماشین لباسشویی تعیین کننده زمان شستشو است. به این صورت که در هر حالت شستشو مانند برنامه شستشوی سریع، روزانه، شستشوی لباس‌های کودک و پشمی زمان متفاوت و مخصوصی را ارائه می‌دهد. تا دستگاه وقت کافی برای گرم کردن آب به مقدار لازم و همچنین آبکشی را داشته باشد. تایمرها دستور شروع کار را در زمان‌های مناسب به المنت‌ها می‌دهند. اما وقتی تایمر دچار مشکل می‌گردد  المنت روشن نمی‌شود. در نتیجه آب هم گرم نمی‌گردد. برای حل این مشکل بهتر است تایمر را از برد جدا کنید و برای تعمیر آن اقدام نمایید. اما توصیه می‌کنیم برای جلوگیری از آسیب‌های جدی به دستگاه و خسارت مالی، با بهترین تعمیرکار لباسشویی بوش در اصفهان و سایر شهرها تماس بگیرید.

مشکل در شلنگ ورودی

یکی از شلنگ‌های متصل به ماشین مربوط به آب گرم می‌باشد. اگر این شلنگ خم گردد و آسیب ببیند مسدود می‌شود. حتی اگر فیلتر توری شلنگ، رسوب بگیرد، از ورود آب گرم به ماشین لباسشویی جلوگیری می‌کند. در این شرایط باید ماشین لباسشویی را از برق خارج کنید، شیر آب را بسته و شلنگ را کامل بررسی نمایید. در صورتی که هر گونه پوسیدگی یا آسیبی روی شلنگ بود، آن را تعویض نمایید. یا توری سر شلنگ را خوب بشویید تا رسوبات آن از بین بروند و فشار آب به حد نرمال برسد.

خرابی شیر برقی آب

شیرهای برقی با گرفتن پیام یا دستور از برد، اجازه ورود آب به مخزن ماشین لباسشویی را می‌دهند. تا بعد از رسیدن آب به حد مورد نیاز، هیدروستات شیر برقی را قطع کند. اگر اشکالی در شیر برقی ورودی آب ماشین به وجود بیاید، در ورود آب گرم به مخزن بسیار تاثیر دارد.

تعمیر فوری ماشین لباسشویی در اصفهان

حال که از دلایل گرم نشدن آب ماشین لباسشویی آگاه شدید، حتما متوجه شده‌اید همه مشکلاتی که به این دلیل به وجود می‌آیند مشکلات تخصصی هستند و افراد بی تجربه قادر به برطرف کردن آن نیستند. برای این منظور لازم است تا با افراد متخصص در این زمینه تماس بگیرید.

در اصفهان ما به شما شرکت پارسان سرویس را پیشنهاد می‌کنیم. این شرکت به‌عنوان نمایندگی بوش در اصفهان، علاوه بر انجام کلیه خدمات مرتبط با نصب و تعمیرات ماشین لباسشویی، انواع مختلف تعمیرات برندهای مختلف لباسشویی را نیز انجام می‌دهد. تکنسین‌های این شرکت به‌عنوان بهترین تعمیرکار لباسشویی در اصفهان، خدمات خود را در کوتاه‌ترین زمان و با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت ارایه می‌کنند.

تماس فوری: 09134220144

فهرست