قطعات ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی با ورود خود تحول بزرگی را در فرآیند شستشوی لباس‌ها ایجاد کرد. این دستگاه کار شستشوی لباس‌ها را آسان نموده است.ماشین لباسشویی از قطعات مختلفی تشکیل شده که هر کدام به روش خود این کار را انجام می دهند. از جمله قطعات ماشین لباسشویی عبارت است از:

میکروسوئیچ

بعد از این که درب ماشین لباسشویی بدرستی بسته شد، میکروسوئیچ درب ماشین وارد کار شده و برق را به شیر الکتریکی رسانده و آب داخل لباسشویی می گردد. در واقع می توان گفت که میکروسوئیچ قفلی ایمنی است و موجب می شود که در حین کارکرد لباسشویی درب باز نگردد. این قطعه مسئول تامین امنیت ماشین بوده و برای افرادی که کودک در خانه دارند بسیار کاربردی است.

کلید خاموش و روشن

کلید خاموش و روشن ماشین لباسشویی بر روی بدنه آن قرار دارد و هنگامی که شما برنامه شستشوی مورد نظر خود را انتخاب کردید و این دکمه را فشردید، ماشین شروع به کار می کند. در برخی از دستگاه‌ها این دکمه به صورت کلید و برخی نیز به صورت دیجیتالی می باشد.

شیر برقی

شیر برقی ماشین لباسشویی مسئول ورود آب به داخل دیگ است. هنگامی که برق به بویین شیر برقی وصل می شود، مغناطیسی در داخل آن ایجاد شده و اهرم‌فلزی را به داخل خود جذب کرده و با این کار لاستیک سر اهرم از بخش منفذ شیطانک جدا می گردد. آب از قسمت ورود وارد شیر برقی شده و سپس به سوی جاپودری هدایت خواهد کرد.

المنت

در صورتی که لباس ها با استفاده از آب سرد شسته شود، کیفیت شستشو کاهش پیدا می کند به همین دلیل برای افزایش کیفیت شستشوی لباس ها بهتر است که لباس ها با استفاده از آب گرم شسته شوند. المنت ماشین لباسشویی که در داخل قسمت تحتانی مخزن قرار دارد، وظیفه گرم کردن آب داخل دیگ را عهده دار است.

 

ماشین لباسشویی

قطعات ماشین لباسشویی

هیدروستات

هیدروستات ماشین لباسشویی از دیگر قطعات ماشین لباسشویی است. این قطعه وظیفه تنظیم آب مخزن را برعهده دارد. این قسمت هنگامی که آب درون دیگ لباسشویی به حد مشخصی می رسد، فرآیند آبگیری را متوقف خواهد کرد. در صورتی که این قطعه دچار مشکل شود، دیگ بیش از ظرفیت خود پر از آب شده و مشکل ساز می شود.

ترموستات

هنگامی که به وسیله تایمر برق به ترموستات رسید تا آب گرم شود، با توجه به این که تا حدودی جریان مصرفی هیتر زیاد است، قطع و وصل مداوم آن، سطح کنتاکت‌ها را در تایمر کاهش داده و سبب اتصال آن‌ها به یکدیگر خواهد شد. در صورتی که تایمر به درستی کار نکند حرارت آب بالا رفته و مشکل ساز می شود. برای پیشگیری از بروز این مشکل، یک ترموستات قبل از فاز نصب شده تا پس از ترموستات فاز به هیتر برسد.

تایمر

تایمر ماشین لباسشویی اصلی ترین عامل برای اجرای مراحل شستشو است. با استفاده از این دستگاه هر کدام از قطعات ماشین همچون شیر برقی، ترموستات، پمپ تخلیه، موتور، المنت و … در زمان مناسب خود وظایف محوله را انجام می دهند.

پمپ تخلیه

پمپ تخلیه یا واتر پمپ آب داخل دیگ لباسشویی را از طریق شیر مخصوص به سمت لوله فاضلاب هدایت می کند. در صورتی که این قطعه آسیب ببیند، تخلیه آب داخل دیگ لباسشویی با مشکل مواجه شده و همین امر مشکلاتی را با خود به دنبال خواهد داشت.

موتور

موتور لباسشویی اصلی ترین قطعات ماشین است و وظیفه کارکرد این دستگاه را برعهده دارد. این قطعه با به چرخش درآوردن دیگ شستشوی لباس‌ها را امکان پذیر کرده و فرآیند تخلیه و خشک شدن لباس ها را نیز با موفقیت به پایان خواهد رساند. سرعت حرکات موتور قابل تنظیم بوده و در دقیقه حدود 800 دور می چرخد.

اگر ماشین لباسشویی جدیدی خریداری نموده اید که نیاز به نصب توسط متخصص دارد و یا اگر ماشین شما دچار خطا شده است و یا با آن به هر نحوی دچار مشکل شده اید،تعمیر ماشین لباسشویی خود را به پارسان‌ سرویس بسپارید.

تماس فوری: 09134220144

فهرست