اشتباهات رایج در استفاده از ماشین ظرفشویی که عمر آن را کوتاه می‌کند

جالب است بدانید که بیشتر افرادی که از ماشین ظرفشویی استفاده می‌کنند شیوه صحیح استفاده از آن را بلد نیستند و به اشتباه دستگاه را به کار می‌اندازند. حتی خود شما هم که در حال حاضر در حال مطالعه این مقاله هستید، ممکن است روش صحیح و اصولی استفاده از ماشین ظرفشویی را ندانسته باشید. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم تا شما را با برخی از اشتباهات رایج در استفاده از ماشین ظرفشویی آشنا کنیم و با رفع آن به شما کمک مطلوبی کنیم. زیرا استفاده نادرست از ماشین ظرفشویی علاوه بر کاهش عملکرد دستگاه، باعث آسیب به ماشین و کاهش طول عمر آن می‌گردد.

اشتباهات رایج در استفاده از ماشین ظرفشویی

استفاده از شوینده نامناسب و غیر مرغوب

هیچ شرایطی مانند استفاده از مواد شوینده نامرغوب، نمی‌تواند برای ماشین ظرفشویی مشکل ایجاد کند. اما یکی از رایج‌ترین اشتباهات در استفاده از ماشین ظرفشویی همین نکته است. زیرا با توجه به مکانیزم شستشوی تعیین شده در ماشین ظرفشویی، باید تنها از مواد شوینده مخصوص، در آن استفاده شود. مواد شوینده دیگری مانند مایع ظرفشویی دستی، به دلیل اینکه کف زیادی تولید می‌کند، موجب آسیب رساندن به دستگاه می‌شود. البته این نکته فقط مخصوص مایع ظرفشویی دستی نیست،  بلکه در مورد مواد شوینده مخصوص ماشین ظرفشویی تقلبی و تاریخ مصرف گذشته نیز صدق می‌کند. زیرا این مواد هم به خاطر تولید کف زیاد، صدمات بسیار زیادی به دستگاه وارد می‌کنند. در چنین شرایطی شما ناچار می‌شوید تا با نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی تماس بگیرید تا مشکل را برطرف نماید. پس بهتر است از مواد شوینده مناسب برای ماشین ظرفشویی استفاده کنید.

عدم استفاده از خشک کن

یکی دیگر از مواردی که به شدت در تمیز بودن ظروف بعد از شستشو تاثیر گذار است، استفاده از خشک‌کن ماشین ظرفشویی است. خیلی از افراد از خشک‌کن استفاده نمی‌کنند و استفاده نکردن آن باعث اضافه کاری بیشتر برای بانوان در تمیز و خشک کردن ظروف می‌گردد. همچنین لکه‌های رسوبی و آب روی ظرف و شیشه‌ها، از اصلی‌ترین مشکلات عدم استفاده از خشک کن است. برای جلوگیری از بروز این مشکل بهتر است از خشک‌کن ماشین ظرفشویی استفاده کنید. این کار علاوه بر اینکه باعث خشک شدن سریع ظرف‌ها می‌شود، از ایجاد لک بر روی ظروف شیشه‌ای نیز جلوگیری می‌کند.

اشتباهات رایج در استفاده از ماشین ظرفشویی

شوینده های مناسب ماشین ظرفشویی

تنظیم نبودن شیر آب گرم قبل از بارگذاری

شاید شما هم بارها برایتان پیش آمده است که حتی اگر بخواهید حمام کنید، کمی به آن زمان می دهید تا گرم شود. ماشین ظرفشویی نیز با ابن کار بهترین عملکرد را دارد. برای شستن ظروف بهتر است آب دریافتی که از سینک وارد می‌شود، را باز کنید و اجازه بدهید تا گرم شود. اگر این کار را انجام ندهید، شستشو با آب سرد آغاز می‌شود که این کار موجب می‌گردد تا تمیزی مورد نظر شما از شستشو حاصل نشود.

برای رفع این مشکل بهتر است در مدت زمان کم، آب گرم سینک را باز بگذارید، تا آماده گردد. این کار سبب می‌شود که راندمان و کیفیت شستشوی ماشین ظرفشویی افزایش پیدا کند. مخصوصاً در فصل زمستان این کار بسیار با اهمیت است.

چیدمان نامناسب و بارگذاری بیش از اندازه

قرار دادن آخرین ظرف در ماشین ظرفشویی بسیار وسوسه انگیز می‌باشد، اما کار درست و مناسبی نیست. نه تنها بیش از حد گذاشتن ظروف موجب کثیف ماندن ظروف می‌گردد، بلکه بازوی اسپری کننده‌ای که در پایین دستگاه تعبیه شده است، نمی‌تواند به راحتی کار خود را انجام دهد. در این حالت آب به راحتی به ظرف‌های بالایی نمی‌رسد و حتی ممکن است غذای به جا مانده ظروف پایین بر روی ظروف بالایی پخش شود. در موقع چیدمان ظروف در دستگاه به فاصله بین ظرف‌ها توجه داشته باشید که برای این کار می‌توانید از دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی و یا کارشناسان مراکز خدمات پس از فروش ماشین ظرفشویی در اصفهان و سایر شهرها هم کمک بگیرید.

تماس فوری: 09134220144

تمیز نکردن فیلتر

در بیشتر ماشین‌های ظرفشویی، فیلتر دستی به کار برده شده است، که باید به طور منظم تمیز شود. بی‌توجهی و بی‌دقتی به تمیز کردن فیلتر از دیگر اشتباهات رایج در استفاده از ماشین ظرفشویی می‌باشد. این کار مشکلاتی مانند تخلیه نامناسب آب و ایجاد بوی نامطبوع را به همراه دارد. پس بهتر است به طور منظم و تقریباً به صورت هفتگی فیلتر را تمیز کنید.

اشتباهات رایج در استفاده از ماشین ظرفشویی

تمیز کردن فیلتر ظرفشویی

تمیز نکردن غذای باقیمانده

ماشین‌های ظرفشویی امروزی بدون نیاز به آب گرفتن روی ظروف، قبل از شروع شستشو در ماشین، باقیمانده مواد غذایی را به طور شگفت آوری از بین می‌برند. اما حتی پیشرفته‌ترین و بهترین ماشین‌هایی ظرفشویی‌ هم وقتی بیش از حد، مواد غذایی روی ظرف‌ها باقی بماند، دچار مشکل می‌شوند. بیشتر مواقع ممکن است نیاز به آب گرفتن روی ظروف نباشد و تنها با دستمال آشغال‌های بزرگ را پاک کردن کافی است. این کار در یکنواخت کار کردن ماشین ظرفشویی بسیار با اهمیت است.

گذاشتن ظروف پلاستیکی در ماشین ظرفشویی

قرار دادن ظروف پلاستیکی در دستگاه منجر به خراب شدن ماشین ظرفشویی نمی‌شود اما باعث خراب شدن خود ظرف‌ها می‌گردد. این گونه ظرف‌ها را با دست بشویید تا عمر بیشتری داشته باشند.

چیدمان اشتباه در ماشین ظرفشویی

استفاده از بهترین شوینده‌های ماشین ظرفشویی به تنهایی برای داشتن ظروف تمیز کافی نیست. چیدمان ظروف در ماشین ظرفشویی در تمیزی آنها بسیار تاثیرگذار خواهد بود. در بسیاری مواقع ظروفی از قبیل کاسه و بشق

اب داخل ظرفشویی در یک جهت کشیده می‌شوند. بطور کلی، ظرف‌ها از اول و آخر هر قفسه باید رو به قسمت مرکزی قفسه باشند. یکی دیگر از رایج‌ترین اشتباهات در استفاده از ماشین ظرفشویی، عدم قرار دادن قابلمه، تابه، لیوان و فنجان‌ها به صورت سر و ته است. ظرف‌هایی که عمق دارند باید به گونه‌ای در ظرفشویی قرار داده شوند ؛که آب به راحتی داخل آنها پاشیده شود و سریعاً از آن خارج گردد.

اشتباهات رایج در استفاده از ماشین ظرفشویی

چیدمان درست ظروف

 

عدم استفاده از محافظ یا ترانس در هنگام استفاده از ماشین ظرفشویی

عدم استفاده از محافظ یا ترانس، یکی دیگر از اشتباهات رایج در استفاده از ماشین ظرفشویی است. علت استفاده از محافظ یا ترانس به شرح ذیل است:

  • ولتاژ ورودی به دستگاه باید به صورت یکسان باشد: در صورتی که ولتاژ برق کم و زیاد گردد، محافظ از دستگاه محافظت کند.
  • اگر برق ناگهان قطع شود ممکن است ماشین ظرفشویی دچار آسیب گردد. از این رو استفاده از محافظ برای کنترل جریان برق ماشین ظرفشویی شما از آسیب جدی محافظت می‌کند.

استفاده زیاد از برنامه eco یا quick به مدت طولانی

استفاده بسیار زیاد از این برنامه به صورت طولانی مدت برای دستگاه‌ها بسیار مضر است. اگر ماشین ظرفشویی را همیشه با یک برنامه روشن می‌کنید، بهتر است امدت زمان زیادی از این برنامه استفاده نکنید.

تعمیر تخصصی ماشین ظرفشویی در اصفهان

جلوگیری از انجام این اشتباهات سبب می‌شود که ماشین ظرفشویی شما عمر طولانی‌تری داشته باشد و کمتر نیاز به تعمیر پیدا کند. با این حال ظرفشویی‌ها نیز همانند سایر دستگاه‌ها پس از مدتی استفاده، فرسوده شده و با مشکلات مختلفی در ظرفشویی روبرو می‌شوند. در چنین شرایط برای یافتن علت مشکل و برطرف کردن آن لازم است که با نمایندگی تعمیرات ظرفشویی بوش و سایر برندها تماس بگیرید و از متخصصان آن درخواست کمک کنید.

در این زمینه ما به شما شرکت پارسان سرویس را پیشنهاد می‌کنیم. این شرکت به‌عنوان نمایندگی تعمیرات تخصصی ماشین ظرفشویی در اصفهان، آماده ارایه خدمات به شما مشتریان عزیز است. تکنسین‌های این شرکت، کلیه خدمات مربوط به نصب و تعمیرات ماشین ظرفشویی بوش و سایر برندها را با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت و در اسرع وقت ارایه می‌کنند. بعلاوه، در هنگام تعویض قطعات نیز از بهترین قطعات یدکی بهره می‌برند تا دستگاه شما همانند روز اولش کار کند.

تماس فوری: 09134220144

فهرست