تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی – دلایل آن و روش برطرف کردن آنها

تخلیه نشدن آب داخل لباسشویی یکی از مشکلات رایجی است که در کارکرد لباسشویی اختلال ایجاد می‌کند. این مشکل باعث می‌شود که دیگر لباسشویی قابل استفاده نباشد. در این مقاله قصد داریم به بررسی دلایل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی و روش برطرف کردن آنها بپردازیم. در صورتی که شما نیز با این مشکل روبرو شده اید، این مقاله را از دست ندهید.

چرا آب در داخل ماشین لباسشویی خاموش جمع می شود؟

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که پیش از شروع به کار لباسشویی و یا پس از پایان سیکل شستشو متوجه شده باشید که آب در داخل دیگ لباسشویی جمع شده باشد. در این حالت اولین دلیلی که می‌توان برای این مشکل در نظر گرفت، خرابی شیر برقی و یا شیر الکتریکی این دستگاه می‌باشد. شیر الکتریکی در ماشین لباسشویی، فرمان خود را از تایمر دستگاه دریافت کرده و به شیلنگ ورودی دستگاه این اجازه را می‌دهد که داخل دیگ را پر کند. لذا در صورتی که لباسشویی شما خاموش بوده و آب درون آن جمع شود، می تواند به خرابی این قطعه مربوط شود. د رچنین مواقعی لازم است که حتما با نمایندگی تعمیرات تخصصی ماشین لباسشویی در اصفهان و یا سایر شهر ها برای تعمیر و یا تعویض این قطعه تماس بگیرید.

تماس فوری: 09134220144

چرا آب در داخل ماشین لباسشویی جمع می شود؟

لباسشویی‌ها جدای از این که آب را تخلیه نمی‌کنند، ممکن است در زمان نادرست نیز مراحل آبگیری را شروع کنند. در این حالت لباسشویی دچار مشکل شده و نیاز به بررسی دارد. برای برطرف کردن این مشکل مراحل زیر را طی کنید.

یک درپوش در بخش پایین دستگاه قابل مشاهده است که با نام درپوش و یا فیلتر پمپ تخلیه شناخته می‌شود. این درپوش را باز کنید. بعد از باز کردن این درپوش، یک اهرم شبیه پیچ وجود دارد. با چرخاندن آن به سمت چپ، بازش کنید.

در این حالت آب می‌بایست در حال تخلیه شدن باشد. پس از این که آب جمع شده در داخل دیگ لباسشویی به صورت کامل تخلیه شد، اهرم را به سمت راست چرخانده و درپوش را بر روی آن قرار دهید.

تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی

دلایل تخلیه نشدن آب لباسشویی

دیگر دلایل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی

تخلبه نشدن آب ماشین لباسشویی دلایل متعددی می‌تواند داشته باشد. در زیر به شرح مهم ترین و رایج‌ترین آنها خواهیم پرداخت:

  • خرابی شیر تخلیه یکی از رایج‌ترین و ابتدایی‌ترین دلیل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی می‌باشد.
  • همچنین مسدود شدن شیلنگ تخلیه ماشین لباسشویی نیز از دیگر دلایلی است که می‌تواند باعث ایجاد مشکل عدم تخلیه در لباسشویی شود.
  • در صورتی که در هیچ یک از موارد بالا مشکلی مشاهده نکردید، بهتر است تایمر یا شیر برقی را نیز مورد بررسی قرار دهید.
  • طول شیلنگ تخلیه لباسشویی می‌بایست بین 7 تا 8 متر باشد، بنابراین این مورد را نیز بررسی کنید.
  • همچنین در برخی موارد نیز ممکن است شیلنگ تخلیه لباسشویی تا خورده باشد.
  • علاوه بر آن شاید فیلتر تخلیه شما بر اثر قرارگیری لباس‌های کوچک همچون لباس زیر مسدود شده باشد.

به طور کلی ، وجود مشکل در قطعات مختلف لباسشویی که در بالا ذکر شد، علت اصلی بیشتر موارد عدم تخلیه اب لباسشویی است. اما معمولا افراد عادی یا حتی تعمیرکاران تازه کار قادر به برطرف کردن این مشکلات نیستند. برای حل این مشکل باید حتما با تعمیرکاران متخصص و با تجربه تماس بگیرید. اگر برند ماشین لباسشویی شما بوش است، می توانید با شرکت پارسان سرویس که یک مرکز تعمیرات ماشین لباسشویی بوش در اصفهان است تماس بگیرید.

دلایل عدم خروج آب از پمپ تخلیه

یکی از مهمترین دلایل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی وجود مشکل در پمپ تخلیه است. پمپ تخلیه همان طور که از نامش مشخص است، وسیله پمپ کردن آب های اضافی موجود در لباسشویی را برعهده دارد. بنابراین در صورتی که موارد بالا را بررسی کرده و هیچ مشکلی مشاهده نکردید، بهتر است سری به این پمپ نیز بزنید. پمپ تخلیه یکی از قطعات مهم در لباسشویی است که باید به صورت دوره ای مورد بررسی قرار گیرد. گاهی سهل انگاری در سرویس دوره ای این قطعه، باعث از کار افتادن آن خواهد شد. بنابراین بهتر است کارکرد پمپ تخلیه را بررسی کنید.

یکی از رایج‌ترین مشکلات پمپ تخلیه، تجمع پرزهای لباس در پمپ است. بنابراین با باز کردن درپوش پمپ به راحتی می‌توانید آن را تمیز کنید.

شکستن و یا خرابی پروانه‌های پمپ تخلیه نیز ممکن است منجر به تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی شود.

همان طور که می‌دانید، پمپ تخلیه برای کار کردن نیاز به دستور از سوی برد دستگاه دارند. گاهی به هر دلیلی ممکن است فرمان دستور تخلیه لباسشویی برای دستگاه صادر نشود. در این صورت مشکل جدی‌تر بوده و باید از یک متخصص کمک گرفته شود. در این حالت باید از مراکز تعمیرات لباسشویی در اصفهان و سایر شهر ها کمک بگیرید.

چگونه آب جمع شده در لباسشویی را تخلیه کنیم؟

برای بررسی دلایل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی باید ابتدا آب داخل آن را خارج کنید. برای این کار از یک دستمال استفاده کرده و دیگ لباسشویی را آبگیری نمایید. در صورتی که این کار برایتان سخت است با شماره‌های درج شده در سایت تماس بگیرید تا متخصصین حرفه ای ما در اصفهان با استفاده از دستگاه های مخصوص آب جمع شده در لباسشویی را تخلیه کنند

سخن پایانی

اگر ماشین لباسشویی شما دچار خطا شده است و یا با تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی روبه رو شده اید و یا قطعات مختلف لباسشویی به هر دلیلی دچار اشکال شده اند، و نیاز به تعمیر تخصصی ماشین لباسشویی دارید، پارسان سرویس با خدمات خود به شما کمک می کند.

پارسان سرویس به عنوان یک نمایندگی رسمی خدمات پس از فروش بوش در اصفهان، می تواند به شما در نصب، راه اندازی و تعمیر ماشین های لباسشویی با برند بوش و سایر برندها کمک کند. تکنسین های با تجربه این شرکت، در اسرع وقت در منزل شما حاضر شده و بهترین و با کیفیت ترین خدمات را در کوتاه ترین زمان و با مناسب ترین قیمت برای شما انجام می دهند.

تماس فوری: 09134220144

فهرست