برای افزایش طول عمر یخچال فریزر خود چه کنیم؟

در دنیای امروزه‌ی ما تقریبا همه افراد در محل کار یا زندگی خود از یخچال فریزرها استفاده می‌کنند. چون یخچال‌ها وظیفه مهمی را در منزل ایفا می‌کنند، پس مراقبت از آن بسیار با اهمیت است. زیرا یخچال فریزرها از آن دسته لوازم خانگی هستند که در ۲۴ ساعت از ۳۶۵ روز سال در حال کار کردن می‌باشند. پس تغییرات خیلی کوچک در شیوه استفاده از یخچال در دراز مدت، در کاهش هزینه‌ها بسیار تاثیر گذار خواهد بود. اگر به تازگی یخچال یا فریزر آشپزخانه تان را عوض کردید، حتما توصیه می‌کنیم با ما همراه باشید تا با ساده‎ترین راه‌ها برای افزایش عمر یخچال فریزر خود‌تان آشنا شوید. با اجرای این دستورالعمل‌ها عمر یخچال و فریزر شما در مقایسه با نمونه‌های مشابه آن حدود ۱۰ سال بیشتر می‌گردد.

مهمترین راهکارها برای افزایش عمر یخچال و فریزر

تنظیم دمای مناسب در یخچال و فریزر

اگر دمای یخچال‌ها بیش از حد بالا باشد، غذای شما فاسد می‌گردد. اما اگر دمای درون یخچال فریزر خیلی هم سرد باشد، مواد غذایی درون آن خراب می‌شود. وقتی دمای یخچال خیلی سرد باشد، مواد سرخ کردنی آن خراب می‌گردد. توصیه اکثر کارشناسان این است که دمای داخل یخچال باید بین 3 تا 5 درجه سانتیگراد باشد و دمای فریزر هم منفی 15 درجه سانتیگراد نگه داشته شود. برای اینکه از دمای داخلی یخچال‌تان با خبر شوید، بهتر است یک دماسنج را درون لیوانی قرار داده و آن را وسط یخچال بگذارید. بعد از ۲۴ ساعت با خواندن درجه دماسنج به دمای داخل آن پی می‌برید.

سالم بودن لاستیک دور درب یخچال

یکی دیگر از نکات برای افزایش عمر یخچال، سلامت لاستیک دور درب آن است. سعی کنید همیشه حواستان به لاستیک‌های دور درب یخچال باشد. ممکن است لاستیک دور درب یخچال خراب شود. منظور از خراب شدن این است که لاستیک پاره شود یا فرم خود را از دست دهد یا از محل اصلی خود خارج گردد. در صورتی که امکان داشته باشد، می توان آن را ترمیم کرد. زیرا خرابی لاستیک‌های دور درب موجب ورود هوای گرم به درون یخچال‌ها می‌شود و یکی از مهمترین دلایل سرد نکردن یخچال است. یخچال هم برای حفظ دمای مناسب مجبور می‌شود که بیشتر کار کند. برای ترمیم لاستیک‌ها می‌توانید، اگر لاستیک از جایش درآمده آن را در جای اصلی خود قرار دهید. اگر خاصیت آهنربایی آن از دست رفته یا سفت شده با استفاده از آب جوش آن را نرم کنید.

افزایش عمر یخچال

باز نبودن درب یخچال

باز نبودن درب یخچال برای مدت طولانی مهمترین نکته در افزایش عمر یخچال

از دیگر نکات مهمی که در نگهداری یخچال مورد توجه قرار می گیرد، این است که درب یخچال برای مدت زمانی طولانی باز نباشد. به عنوان نمونه هیچوقت سعی نکنید حتی برای چند ثانیه در را باز بگذارید و به سراغ کاری دیگر بروید. زیرا در این صورت ممکن است فراموش کنید درب باز است و تمام هوای خنک خارج شود و فشار بسیاری به موتور وارد آید. سعی کنید تا جایی که می‌توانید، زمان باز نگه داشتن درب دستگاه را به حداقل برسانید تا فشار و شوک کمتری به دستگاه وارد آید.

محل قرار گرفتن یخچال

باید حتماً مواظب باشید که یخچال حداقل ۱۰ سانتیمتر از کناره‌ها، پشت و بالای یخچال از دیوار‌ها فاصله داشته باشد. یعنی به اصطلاح عامه نباید کیپ دیوار قرار گیرد. زیرا در این حالت یخچال گرما را به خوبی دفع نمی‌کند و این گرما موجب افزایش کار کمپرسور می‌گردد.

پاک کردن شبکه‌های خنک کننده پشت یخچال

شبکه‌های خنک کننده پشت یخچال، وظیفه خنک کردن کمپرسور یخچال را به عهده دارند. با این عملیات، عمر یخچال فریزر شما افزایش پیدا می‌کند. اگر گرد و غبار زیادی روی شبکه‌های فلزی و لوله‌ها بنشیند، عملیات خنک کردن موتور یخچال هم با مشکلات بیشتری روبرو می‌گردد. اگر این روند ادامه پیدا کند موجب داغ شدن موتور و در نهایت سوختن موتور یخچال می‌گردد. توجه به این نکته حائز اهمیت است، که موتور یخچال‌ها برای خنک کردن مواد غذایی درونشان باید مطابق با ساعت بندی سنسورهایش کار کند. اما شما با پاک کردن این شبکه‌ها باعث می‌شوید تا موتور کارایی بیشتری از خود نشان دهند و عمر مفید موتور هم بالا برود. بهتر است هنگام تمیز کردن، شبکه‌های برق را قطع کرده و از جسمی خشن و تیز استفاده نکنید. زیرا ممکن است به شبکه‌ها آسیب برسد.

تمیز کردن یخچال فریزر به صورت منظم

اگر یخچال شما هم از آن دسته یخچال فریزرهایی است که یخ و برفک می‌زند، بهتر است قبل از آنکه قطر یخ فریزر بیشتر شود آن را تمیز کنید. زیرا یخ درون فریزر، رطوبت سطح یخچال را افزایش می‌دهد. با افزایش رطوبت، موتور برای خنک کردن یخچال باید کار بیشتری انجام دهد. همچنین وجود یخ در فریزرها مانع تردد هوا درون آن می‌شود. همین این امر موجب می‌گردد، مواد غذایی به خوبی منجمد نشوند.

تمیز کردن یخچال به صورت منظم

تمیز کردن یخچال به صورت منظم

خودداری از قرار دادن ظروف داغ درون یخچال از دیگر نکات مهم برای افزایش عمر یخچال

به هیچ عنوان غذای داغ را درون یخچال قرار ندهید. اگر حتی کاسه‌ای داغ مواد غذایی را بدون خنک کردن در فضای باز منزل، در یخچال بگذارید تمام گرمای کاسه درون  یخچال پخش می‌شود. این امر باعث بالا رفتن دمای یخچال می‌گردد. در نتیجه موتور یخچال برای خنک کردن زودتر محیط، مجبور است که بیشتر کار کند و در نهایت از کار می‌افتد. همچنین ظرف داغ غذا محیط یخچال را بسیار بد بو می‌کند. سعی کنید قبل از گذاشتن ظرف‌های داغ  داخل یخچال،  1 تا ۲ ساعت در بیرون از محیط یخچال خنک کنید. سپس آن را درون یخچال بگذارید.

بهترین تعمیرکار یخچال ساید در اصفهان

حتی اگر تمام نکات مربوط به افزایش عمر یخچال و فریزر را به‌خوبی رعایت کنید، دستگاه شما پس از چند سال استفاده مداوم، دچار مشکلاتی خواهد شد. بدون شک، تعمیرات یخچال فریزر کار تخصصی‌ای است و  افراد غیر حرفه‌ای از عهده آن بر نمی‌آیند. برای این منظور باید به نمایندگی تعمیرات یخچال در اصفهان و سایر شهرها مراجعه کنید. در اصفهان ما به شما شرکت پارسان سرویس را پیشنهاد می‌کنیم. این شرکت به‌عنوان نمایندگی رسمی جنرال الکتریک در اصفهان و نمایندگی بوش در اصفهان، آماده تعمیر فوری یخچال در اصفهان با برندهای مختلف. است. تکنسین‌های این مرکز، دستگاه شما را با استفاده از بهترین قطعات یدکی و با مناسب‌ترین قیمت و در کوتاه‌ترین زمان تعمیر می‌کنند.

تماس فوری: 09134220144

فهرست