امروزه در خانه هر فردی یخچال عنصر اصلی آن به حساب می‌آید. هر کدام از یخچال‌ها از نظر ظاهری و کاربردی با هم بسیار متفاوت می‌باشند. در یخچال‌هایی  که به صورت مستقیم به آب‌های شهری متصل هستند و آب سرد نوشیدنی را به صورت آنی و حتی لحظه‌ای در اختیار شما قرار می‌دهند، دارای فیلترهایی هستند. بر عکس مدل‌های قدیمی، که باید مخزن آب را به صورت دستی پر می‌کردند. اما در یخچال‌های جدید چون به شیر آب اتصال دارند باید برای حفظ سلامتی بیشتر در داخل سیستم آنها حتما از انواع فیلتر یخچال استفاده شود.

علت استفاده از فیلتر در یخچال‌ها

سیستم لوله کشی در بسیاری از استان‌ها به سال‌ها پیش برمی‌گردد. به همین دلیل دچار پوسیدگی و زنگ زدگی شده اند. همین زنگ و رسوبات به مرور زمان به آب مصرفی وارد شده و به بدن ما وارد می‌گردند. بنابراین بهتر است از فیلترها در آبسردکن‌های یخچال استفاده شود. دلیل دیگر استفاده از انواع فیلتر یخچال ، مصرف کلر در آب مصرفی است. همان‌طور که می‌دانید کلر با وجود اینکه یک ماده ضدعفونی کننده به حساب می‌آید، اما مصرف بی رویه آن به مرور زمان باعث تخریب ارگان‌های مختلف بدن می‌گردد. حتی جالب است این نکته را بدانید که مصرف بیش از حد کلر باعث بروز انواع سرطان در بدن می‌گردد.

فیلتر یخچال چیست؟

فیلتر، قطعه‌ای در یخچال است که وظیفه جلوگیری از ورود رسوبات، شن و ذرات به داخل سیستم آب یخچال را به عهده دارد. امروزه فیلترهای یخچال به عنوان یکی از امکانات موجود در یخچال‌های جدید به حساب می‌آیند و نقش مهمی در سلامتی آب نوشیدنی حاصل از یخچال ایفا می‌کنند.

انواع فیلتر یخچال

فیلترهای یخچال در دسته بندی‌های متعددی قرار می‌گیرند. در واقع، طراحی و نمونه‌های مختلف فیلتر یخچال در بازار موجود عستند. هر کدام از این فیلترها با ویژگی‌های منحصر به فرد در تصفیه آب یخچال تاثیر بسزایی دارند. در ادامه به معرفی انواع مختلف فیلتر مورد استفاده در مدل‌های مختلف یخچال می‌پردازیم.

فیلترهای معمولی یخچال

در بعضی از یخچال‌ها یک فیلتر بسیار معمولی نصب شده است. درون این فیلترها از پودر زغال یا کربن فعال استفاده می‌شود. این مواد ذرات آلوده را به خود جذب می‌کنند. البته این مدل از فیلتر تصفیه فقط توانایی حذف ذرات معلق موجود در آب و سختی آب را به عهده دارد و بقیه ذرات را نمی‌تواند از بین ببرد.

فیلتر آنتی باکتریال

از دیگر انواع فیلتر یخچال فیلتر آنتی باکتریال است. این فیلتر، وظیفه جذب سختی آب و از بین بردن باکتری‌های بیماری زا را به عهده دارد. تشخیص ذرات کوچک آلودگی و تصفیه آن از بارزترین ویژگی‌های این نمونه فیلتر است.

فیلترهای درونی و بیرونی جدیدترین انواع فیلتر یخچال

امروزه جدید‌ترین نوع فیلتر تصفیه آب یخچال در دو نوع درونی و بیرونی ساخته و تولید شده اند. این فیلترها هر کدام در محل خاصی از یخچال قابل نصب می‌باشد. فیلترهای بیرونی یخچال دقیقا بیرون یخچال و روی یک شیلنگ و ورودی‌های آب قرار می‌گیرند. تنها بعضی از یخچال‌های نسل نو و جدید هستند که این نوع فیلتر را دارا می‌باشند. اما فیلترهای درونی یخچال در داخل و زیر سقف یخچال یا حتی کنار جامیوه ای‌ها قرار می‌گیرند. اصولاً در یخچال‌های ساید بای ساید که امروزه مورد استفاده قرار می‌گیرند، دو نوع فیلتر داخلی و خارجی به چشم می‌خورد. اما در بعضی از آنها فقط یکی از فیلترها به کار می‌رود.

حال اگر یخچال شما فقط دارای یک فیلتر داخلی است، بهتر است برای نصب یک فیلتر خارجی در مسیر آب ورودی به یخچال اقدام کنید. با انجام این کار کیفیت آب مصرفی خودتان را بالا برده و عمر فیلتر داخلی را افزایش دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با بهترین تعمیرات یخچال ساید در اصفهان تماس بگیرید و درخواست اطلاعات و کمک نمایید.

انواع فیلتر یخچالانواع فیلترهای بیرونی یخچال موجود در بازار

همانطور که می‌دانید برای تصفیه آب‌های یخچال از فیلتر استفاده می‌کنند یکی از انواع فیلتر یخچال، فیلتر بیرونی است که خود آن انواعی دارد. در ادامه به انواع این نوع فیلتر اشاره می‌کنیم.

فیلتر پلی پروپلین

این فیلتر به عنوان یک دیوار و سدی محکم در برابر مواد جامد در آب مانند: لجن زنگ زدگی و رسوبات و موادی که بزرگتر از ۵ میکرون هستند عمل می‌کند و آب آشامیدنی تمیز را به شما تحویل می دهد. این فیلتر در واقع از نظر فیزیکی آب را تصفیه کرده است.

فیلتر کربن گرانول

فیلترهای کربن گرانول که به فیلتر UDF هم معروف می‌باشند، بعد از فیلتر پلی پروپیلن به عنوان فیلتر مرحله دوم شناخته می‌شوند. چون آبی که از این نوع فیلتر عبور می‌کند، باید حتماً هیچگونه مواد جامد معلق نداشته باشد به همین دلیل نیاز است که یک فیلتر پلی پروپلین در مرحله‌های  قبل از این فیلتر نصب شده باشند. وظیفه این فیلتر، حذف مواد شیمیایی، گازهای شیمیایی، آفت کش‌ها، بو و طعم نامطبوع آب می‌باشد. فیلتر کربن گرانول با جذب کلر و آلاینده‌هایی با اندازه زیر ۵ میکرون مثل زنگ زدگی لوله‌ها، گرد و خاک طول عمر دستگاه تصفیه آب را افزایش می‌دهند.

فیلتر کربن بلاک یا کربن جامد قدرتمندترین انواع فیلتر یخچال

فیلترهای کربن جامد، ذرات فیزیکی رد شده از مراحل قبل مانند فلزات سمی، کلر، مواد شیمیایی، سرب، رنگ و بو را از بین می برند. این نوع فیلتر قدرت بسیار بیشتر و بالاتری نسبت به بقیه فیلترها دارد و برای اطمینان کامل از اینکه این نوع آلاینده‌های مضر وارد سیستم تصفیه آب نشود به کار می‌رود. فیلترهای کربن بلاک خود انواعی دارد که از میان آنها می‌توان به فیلترهای کربنی هوزینگی و کربن خطی اشاره کرد.

زمان تعویض انواع  فیلتر یخچال

توجه داشته باشید زمان تعویض فیلترهای یخچال اصولا شش ماه بعد از استفاده ابتدایی می‌باشد. حتی باید به تعویض و تمیز کردن این قطعه نسبت به بقیه قطعات بیشتر اهمیت دهید. اشاره به این نکته حائز اهمیت است هرگونه سهل انگاری در تعویض فیلتر آب یخچال یا سرویس آن با مشکلات اساسی در سیستم یخچال همراه می‌باشد. تغییر مزه آب، کم شدن فشار آب خروجی، در نهایت آسیب رسیدن به قطعاتی مثل یخساز در اثر انسداد لوله‌های آن از جمله مشکلات است. پس در صورت عدم اطلاع از محل قرار گیری فیلتر در یخچال یا نحوه تعویض آن حتما با افراد متخصص در نمایندگی تعمیرات ساید ال جی در اصفهان و سایر شهرها در ارتباط باشید.

تعمیر فوری یخچال در اصفهان

همانطور که اشاره شد، فیلتر یخچال یکی از قطعات مهم آن است و نقش مهمی در کیفیت آب خروجی از یخچال دارد. خراب شدن این قطعه نه تنها سبب کاهش کیفیت آب آشامیدنی یخچال می‌شود، بلکه ممکن است مشکلات دیگری را نیز برای دیگر قطعات یخچال به وجود آورد. از این رو تعویض به موقع و یا تمیز کردن این قطعه از اهمیت بالایی برخودار است.  اگر خودتان قادر به انجام چنین کاری نیستید می‌توانید با نمایندگی تعمیرات یخچال ساید تماس بگیرید. در اصفهان ما به شما شرکت پارسان سرویس را پیشنهاد می‌کنیم. این مجموعه به عنوان نمایندگی رسمی جنرال الکتریک در اصفهان کلیه خدمات و تعمیرات انواع یخچال را در کوتاه‌ترین زمان، با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت ارایه می‌دهد.

تماس فوری: 09134220144

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست