چرا ماشین لباسشویی آبگیری نمی‌کند و چطور می‌توان این مشکل را برطرف کرد؟

ماشین‌های لباسشویی یکی از پر کاربردترین وسایل در منازل می‌باشند. در این دوره این دستگاه به قدری دوست‌داشتنی است که هیچ کس عدم وجود آن را منکر نمی‌شود. ماشین لباسشویی به قدری کار را برای ما ساده کرده است که برای شستن چند تکه لباس ترجیح می‌دهیم، لباسشویی را روشن کرده و به سادگی لباس‌ها را بشوییم. در صورت خراب شدن ماشین لباسشویی، خودتان باید زحمت شستشوی لباس‌هایتان را بکشید. پس بهتر است در حفظ و نگهداری آن کوشا باشید. در این مقاله می‌خواهیم علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی که یکی از دلایل خراب شدن ماشین لباسشویی است را با یکدیگر بررسی کنیم.

دلایل آبگیری نکردن ماشین لباسشویی

تصور کنید که از سفری طولانی برگشته‌اید و لباس‌های بسیاری روی هم تلنبار کرده‌اید و برای شستن لباس‌ها به سراغ ماشین لباسشویی می‌روید. لباس‌ها را داخل دیگ یا سبد ماشین می‌ریزید و شروع به آبگیری می‌کنید. به ناگهان متوجه عدم آب گیری ماشین لباسشویی شده و بدون شک اعصاب خوردی و ناراحتی شما قابل قبول است. در اینجا می‌خواهیم علل این مشکل را در ماشین لباسشویی مورد بررسی قرار دهیم.

خرابی شیر الکتریکی ماشین لباسشویی

همان طور که می‌دانید، شیر الکتریکی ماشین لباسشویی وظیفه وارد کردن آب به داخل دستگاه را به عهده دارد. خرابی شیر، دلایل بسیاری مانند آسیب و خراب شدن بویین و خرابی مجرای ورودی، لاستیک آب بندی، لاستیک دیافراگم ترمینال موجود در شیر برقی است. اگر هر یک از قطعاتی که ذکر کردیم در ماشین آسیب دیده باشند، ماشین به راحتی آب گیری نمی‌کند. در صورتی که شیر الکتریکی خراب یا آسیب ببیند، بهتر است تعویض گردد. توصیه ما این است که برای تعمیر و تعویض آن با مراکز تعمیرات لباسشویی بوش و سایر بندها تماس بگیرید.

خرابی شیر آب ورودی

یکی از مهمترین علل آبگیری نکردن ماشین لباسشویی ، خرابی شیر آب ورودی است. دریچه ورودی آب در ماشین وظیفه کنترل جریان آب گرم و سرد را بر عهده دارد. اگر این قطعه دچار مشکل شود آب وارد ماشین لباسشویی نمی‌گردد. البته ممکن است که شیر آب ماشین لباسشویی بسته و یا آب داخل شنلگ وارد نگردد. بهتر است این مورد را از اول بررسی کرده و برای رفع آن اقدام کنید. برای کنترل و بررسی بهتر آب ورودی ماشین لباسشویی، شلنگ‌ها را از دستگاه‌ها جدا کنید. شیر آب اصولا دارای ۲ خروجی می‌باشد، که در پشت ماشین لباسشویی قرار گرفته است. یک ظرف در زیر شیر آب‌ها گذاشته تا آب‌های داخل شلنگ‌ها تخلیه شود، سپس با یک چراغ قوه صفحه‌ای را که درون خروجی اتصال دو شلنگ شیر آب است بررسی کنید. اگر این قسمت کثیف بود، با احتیاط آن را تمیز کنید. البته با دقت مراقب باشید به صفحه آسیب نرسد. چون این قطعه قابل تعویض نیست. در صورتی که فکر می‌کنید از عهده انجام این کار برنمی‌آیید می‌توانید با یک مرکز نصب و تعمیرات ماشین لباسشویی در اصفهان و سایر شهرها تماس بگیرید.

گرفتن جا پودری

آب‌های ورودی در دستگاه از شیر الکتریکی به صورت اسپری وارد جاپودری می‌گردد. داخل ظرف‌های جا پودری سوراخ‌هایی وجود دارد که بعد از ورود آب به آن با پودرها مخلوط شده و عمل شستشو را انجام می‌دهد. حال اگر این سوراخ‌های جاپودری گرفته و مسدود شود، آب وارد ماشین نمی‌شود. برای حل این مشکل بهتر است مخزن کشویی جا پودری را از ماشین خارج کرده و با یک فرچه داخل مخزن اصلی جاپودری را به راحتی تمیز کنید.

آبگیری نکردن ماشین لباسشویی

دلایل آبگیری نکردن ماشین لباسشویی

خرابی تایمر یا برد الکترونیکی

در ماشین و مدل‌های قدیمی‌تر تایمر مکانیکی به کار برده می‌شد. در مدل‌های جدیدتر به جای قطعه از برد الکترونیکی استفاده می‌گردد. وظیفه تایمر یا برد، هدایت جریان الکتریکی به قطعات مختلف می‌باشد. اگر مشکل یا ایرادی در تایمر یا برد وجود داشته باشد، باعث می‌شود ولتاژهای مورد نیاز به شیر برقی نرسد و دیگر آبگیری انجام نگردد. بهترین راهکار موجود در این حالت این است که تایمر یا برد تعویض گردد.

انسداد فیلتر ورودی

در همه ماشین‌های لباسشویی یک فیلتر ابتدایی شیر برقی وجود دارد که در قسمت‌های جلو و پایین دستگاه نصب می‌گردد. این فیلترها از ورود آشغال و رسوبات اضافه آب به داخل ماشین جلوگیری به عمل می‌آورد. به مرور زمان به دلیل سنگ‌های موجود در آب باعث مسدود شدن فیلترهای ورودی آب ماشین لباسشویی می‌گردد. در چنین حالتی باید به تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی اقدام کنید. اگر فیلترها به طور مرتب چک شده و تمیز شود، باعث می گردد طول عمر دستگاه افزایش پیدا کرده و نیازی به تعمیر و سرویس دهی نباشد.
برای حل این مشکل بهتر است فیلتر پشتی ماشین را باز کنید. دستگاه را از برق جدا کرده و هر دو شیر ورودی را ببندید. سپس لوله‌های آب سرد و گرم را از ماشین جدا کنید و با سرکه سفید و یا شوینده‌های سطوح آهکی فیلتر تمیز کنید. برای تمیز کردن فیلتر های جلویی ماشین لباسشویی در پایین دستگاه را باز کنید، فیلتر را به سمت افقی بیرون بکشید. بعد از تمیز کردن فیلتر را سرجایش قرار دهید.

استفاده نادرست از مواد شوینده

یکی دیگر از علت‌های آبگیری نکردن ماشین لباسشویی استفاده از پودرهای نامناسب می‌باشد. شما می‌خواهید لباس‌های تمیزتری داشته باشید، پس از مواد شوینده‌ی بیشتری را در دستگاه می‌ریزید. یا از پودرهای نامرغوب استفاده می‌کنید که کار بسیار اشتباهی است. استفاده بیش از حد از مواد شوینده باعث می‌شود کف بیشتری تولید گردد و همین امر باعث می‌شود، عملکرد ماشین لباسشویی دچار خطا گردد.

کم بودن فشار آب

با توجه به تمام مواردی که در بالا ذکر کردیم، در صورتی که فشار آب کم شود ماشین به راحتی قادر به آبگیری نیست. برای حل این مشکل بهتر است لوله‌های ورودی آب را بررسی کنید که مسدود نشده باشد. یا در صورتی که مسدود شود باید از لوله کش برای حل مشکل کمک بخواهید.

تعمیر فوری لباسشویی در اصفهان

همانطور که مشاهده کردید آبگیری نکردن ماشین لباسشویی می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد که برخی از آنها نیازمند بررسی و تعمیرات تخصصی است. برای تعمیر تخصصی ماشین لباسشویی باید از کارشناسان و افراد با تجربه در این زمینه کمک بخواهید. در این مورد ما به شما شرکت پارسان سرویس را پیشنهاد می‌کنیم. این شرکت یک مرکز تخصصی در زمینه نصب، تعمیر و سرویس لوازم خانگی در اصفهان در انواع برندها می‌باشد که با بهره‌گیری از تجارب بهترین تعمیرکار ماشین لباسشویی در اصفهان کار عیب یابی و رفع مشکلات ایجاد شده در انواع ماشین لباسشویی را انجام می‌دهد. بعلاوه، در تعمیر ماشین لباسشویی با برندهای مختلف از بهترین قطعات یدکی استفاده کرده و بهترین و مناسب‌ترین قیمت‌عا را ارایه می‌کند. بر این اساس، این مرکز با بستری مناسب آماده ارائه خدمات به شما هموطنان عزیز می‌باشد.

تماس فوری: 09134220144

فهرست