جمع شدن آب در ماشین لباسشویی و دلایل مختلف آن

در این نوشتار قصد داریم به دلایل جمع شدن آب در ماشین لباسشویی و برطرف کردن این مشکل بپردازیم. اگر با چنین مشکلی روبرو شده‌اید و نمی‌دانید که باید چه کنید، با ما همراه باشید.

در دنیای امروز ماشین لباسشویی به یکی از وسایل مهم و ضروری در هر منزلی تبدیل شده است. این ماشین‌ها با صرفه جویی در زمان و مواد شوینده، در مدت زمان خیلی اندکی حجم بسیار زیادی از لباس‌ها را شستشو می‌دهند و حتی به راحتی خشک می‌کنند.‌ ماشین‌های لباسشویی به علت اینکه دارای تنوع زیاد در ویژگی و مزیت هستند، بهتر است  برای استفاده درست و اصولی از آن نکات زیادی را رعایت کنید.

بعضی اوقات، بسیاری از قطعات بر اثر فرسایش و طول عمر خراب می‌شوند. تا به حال برای شما پیش آمده که حجم زیادی آب در ماشین لباسشویی‌تان باقی بماند و خارج نشود؟ یعنی زمانی که ماشین خاموش است و کار نمی‌کند، دیگ پر  از آب می‌شود. در ادامه به بررسی علت علل مختلف این مشکل می‌پردازیم..

دلایل جمع شدن آب در ماشین لباسشویی

همیشه عدم تخلیه آب در ماشین لباسشویی یا اینکه آب داخل لباسشویی بماند، دو مشکل جدی و اساسی است. اینکه ماشین لباسشویی به خوبی در زمانی که به آن نیاز داریم عمل نکند، خیلی مشکل ناخوشایندی است. پس بهتر است همیشه مراقب برگشت آب به ماشین لباسشویی باشیم. دو علت اصلی و کلی برای جمع  شدن آب داخل ماشین لباسشویی وجود دارد، که به صورت زیر تقسیم می‌گردد.

  • آب داخل ماشین لباسشویی، تمیز است: منظور از آب داخل ماشین لباسشویی، همان دیگ لباسشویی است. اگر آبی که داخل ماشین لباسشویی است تمیز باشد، پس مشکل از شیر برقی است. اگر از خرابی آن مطمئن هستید بهتر است برای تعویض آن از یک نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی کمک بگیرید.
  • آب داخل ماشین لباسشویی، کثیف است: اگر آب باقیمانده در داخل ماشین لباسشویی کثیف باشد، به احتمال زیاد مشکل از انسداد فاضلاب است. در ادامه هر دو این مشکلات را با هم بررسی می‌کنیم.
جمع شدن آب در ماشین لباسشویی

جمع شدن آب در ماشین لباسشویی

جمع شدن آب در ماشین لباسشویی به دلیل خرابی شیر برقی

شیر برقی چیست؟

شیر برقی یک وسیله مگنتی است که وظیفه اصلی آن قطع و وصل کردن جریان آب به داخل ماشین لباسشویی می‌باشد. عملکرد شیر برقی که به آن شیر الکترونیکی هم گفته می‌شود، به این صورت است که هرگاه مقدار آب داخل ماشین لباسشویی به حد نصاب رسید، دستگاه توسط هیدروستات دستور قطع جریان آب را صادر می‌کند.

هیدروستات در ماشین لباسشویی، بسته به نوع لباسشویی و مارک آن متفاوت است. با توجه به مدل ماشین لباسشویی، این قطعه ممکن است چند وظیفه را همزمان انجام دهد. هیدروستات به کمک یک شلنگ به کف ماشین لباسشویی وصل شده است. نحوه عملکرد آن به این صورت است که با ورود آب به داخل دستگاه هوای داخل شلنگ رابط به دیافراگم هیدروستات فشار می‌آورد و فرمان جریان قطع آب را صادر می‌کند.

خرابی مگنت‌های ماشین

این احتمال وجود دارد که جمع شدن آب در دیگ مربوط به مگنت ورودی در لباسشویی باشد. در این مرحله بهتر است ابتدا شیر ورودی آب بسته شود، سپس اگر آبی در دستگاه جمع نشد، قطعاً و به احتمال ۹۰ درصد ایراد از مگنت ورودی ماشین لباسشویی است و نیاز به تعویض کردن آن می‌باشد.

وجود مشکل در هر یک از این قطعات سبب جمع شدن آب در درون لباسشویی می‌شود و برای برطرف کردن این مشکل لازم است که با نمایندگی های تعمیرات ماشین لباسشویی بوش در اصفهان و سایر شهرها تماس بگیرید.

جمع شدن آب در ماشین لباسشویی به دلیل مشکل در تخلیه آب

سوختن پمپ تخلیه

پمپ تخلیه ماشین لباسشویی یکی از اصلی‌ترین قطعات ماشین لباسشویی به حساب می‌آید، که وظیفه اصلی آن تخلیه آب دستگاه است. قطعا هرگاه این قطعه دچار نقص فنی گردد، عمل تخلیه آب به خوبی انجام نمی‌شود. بهتر است قبل از اینکه نسبت به تعویض قطعات اقدامی شود ابتدا بررسی کنید شیء خاصی داخل آن گیر نکرده باشد. بعد از اینکه چک کردید که پمپ تخلیه سالم است و قطعه‌ای گیر  نکرده، به راحتی می‌توان آن را تعویض کرد.

مسدود شدن شلنگ تحلیه

مسدود شدن شلنگ تحلیه

مسدود شدن شیلنگ تخلیه ماشین لباسشویی

شلنگ تخلیه پشت ماشین لباسشویی قرار گرفته است. شاید یکی از علت‌های جمع شدن آب در ماشین لباسشویی جدا شدن شلنگ تخلیه آب باشد. این شلنگ باید حداقل تا نصف ارتفاع ماشین لباسشویی بالا باشد، تا به راحتی آب را تخلیه کند. اندازه شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی باید ۷ تا ۸ متر باشد. اگر احساس کردید مشکل جمع شدن آب در دستگاه از شلنگ تخلیه است، ممکن است شلنگ تخلیه پاره شده باشد. ایجاد مشکل در شلنگ تخلیه می‌تواند یکی از علل نشت آب از ماشین لباسشویی نیز باشد. برای برطرف کردن این مشکل می‌توانید این شلنگ را از نمایندگی‌های تعمیرات لوازم خانگی در اصفهان و سایر شهرها تهیه کرده و تعویض نمائید.

مسدود شدن راه فاضلاب

قاعدتا چاه‌های فاضلاب برای خروج آب‌های غیر مصرفی و مواد زائد در آشپزخانه و حمام و غیره است که همه به فاضلاب شهری وصل هستند. چون محل قرار گیری ماشین لباسشویی‌ها هم در آشپزخانه است،  اگر مواد و کف و غیره از ماشین لباسشویی خارج شود، با فاضلاب آشپزخانه به یک راه خارج می‌شوند به همین دلیل ممکن است به علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی گرفتگی فاضلاب باشد که حتما باید مورد بررسی قرار گیرد.

چک کردن فیلتر ماشین لباسشویی

فیلتر ماشین لباسشویی در قسمت پایین دستگاه وجود دارد. بعد از باز کردن فیلتر پمپ تخلیه یک اهرم پیچ مانند مشاهده می‌کنید که آن را به سمت چپ بچرخانید تا باز شود. دقت کنید که با باز کردن پیچ لباسشویی تمام آب ماشین لباسشویی خارج گردد. بعد از تخلیه شدن آب، فیلتر را دوباره ببندید. بعلاوه، سعی کنید به طور مرتب به تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی اقدام کنید.

بهترین تعمیرات لباسشویی در اصفهان

تمام مشکلات و ایرادات احتمالی در رابطه با جمع شدن آب در ماشین لباسشویی را با یکدیگر بررسی کردیم. باید این مسئله را هم بدانید که ممکن است مشکلات ماشین لباسشویی فراتر از این ایرادها باشد. برای سرویس کردن و بررسی مشکلات احتمالی دستگاه لازم است که حتما از متخصصان تعمیر لباسشویی کمک بگیرید.

در صورتی که در اصفهان در این زمینه نیاز به مشاوره داشته باشید، می توانید با پارسان سرویس مشکل را در میان بگذارید. پارسان سرویس به عنوان نمایندگی لباسشویی بوش در اصفهان و با بهرمندی از تجارب بهترین تعمیرکار لباسشویی بوش در اصفهان قادر است مشکلات مختلف انواع برندهای ماشین لباسشویی را در اسرع وقت و با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت برطرف نماید.

تماس فوری: 09134220144

فهرست