در این نوشتار قصد داریم تا در مورد نشت آب از ماشین ظرفشویی که یکی از شایع‌ترین مشکلات این دستگاه است صحبت کنیم.
ماشین ظرفشویی یکی از متداول‌ترین لوازمی است که ما امروزه شاهد استفاده از آن در خانه‌هایمان هستیم. این وسیله همانند وسایل دیگر برای بالا بردن سطح رفاه و آسایش زندگی ما طراحی گردیده است. بی شک بعد از گذشت مدت زمانی، این وسایل مستهلک شده و دچار ایراد و خرابی می‌گردند .حال این خرابی می‌تواند از استفاده ناصحیح یا به صورت طبیعی یا استفاده طولانی مدت ایجاد شود.

از شایع‌ترین این ایرادات می‌توان به نشتی ماشین ظرفشویی اشاره کرد. شاید این ایراد از نظر شما کوچک و بی‌اهمیت باشد، اما باعث می‌شود که دیوار و کفپوش خانه شما آسیب ببیند، یا حتی اگر از آن دسته از افرادی هستید که در آشپزخانه خود از فرش استفاده می‌کنید، به مرور باعث پوسیده شدن آن می‌گردد. مشکل نشتی دادن ظرفشویی از آن دسته مشکلاتی است که در صورت آگاه شدن بهتر است، هر چه سریعتر در صدد رفع آن برایید، تا هزینه‌های هنگفتی بر شما تحمیل نگردد. اما اولین گام در رفع هر مشکلی پی بردن به علت و ریشه آن می‌باشد. به عبارت آسان‌تر باید اول ببینیم ماشین ظرفشویی از کدام قسمت نشتی می‌دهد و کدام قطعات بیشتر در معرض نشتی هستند.

رایج ترین علل نشت آب از ماشین ظرفشویی

آیا تا به حال در شرایطی قرار گرفته اید که ماشین ظرفشویی شما آشپزخانه را به یک استخر تبدیل کند؟ این صحنه بسیار ترسناک و نگران کننده است. در این مقاله قصد داریم تا دلایل نشت آب ظرفشویی را با یکدیگر بررسی کرده و راه‌های رفع آن را گوشزد کنیم.

بسته شدن فیلترهای ماشین ظرفشویی

اولین موردی که بهتر است مورد بررسی قرار گیرد، فیلترهای ماشین ظرفشویی هستند. اگر فیلترهای نصب شده در ماشین به طور مرتب تمیز نشوند، جمع شدن باقی مانده‌های غذا در آن باعث مسدود شدن آن می‌گردد. در واقع، تمیز نکردن فیلتر یکی از اشتباهات رایج در استفاده از ماشین ظرفشویی که عمر آن را کوتاه می‌کند است. مسدود شدن فیلتر به این دلیل، علاوه بر اینکه باعث می‌شود ماشین به درستی نتواند عمل کند، بلکه باعث نشتی آب از دستگاه هم می‌گردد. در این شرایط باید اقدام به رفع انسداد فیلترها کنید. اگر در این کار مهارت ندارید می‌توانید با نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی بوش و سایر برندها تماس گرفته و درخواست کمک نمایید.

خرابی  درب و لاستیک‌های دور درب ماشین لباسشویی

بهتر است بعد از بررسی فیلترها نگاهی هم به لاستیک‌های دور درب ماشین ظرفشویی بیاندازید. درب ماشین ظرف شویی را باز کنید و لاستیک‌های دور آن را از نظر پارگی و پوسیدگی مورد بررسی قرار دهید. اگر این لاستیک‌ها آسیب ندیده بود، بهتر است آن را از نظر نظافت و تمیزی بررسی کنید. زیرا در صورت کثیف شدن، همین موضوع علتی  برای نشتی دادن آن می‌شود.

علل نشت آب از ماشین ظرفشویی

علل نشت آب از ماشین ظرفشویی

شل شدن و ساییدگی شلنگ و بست‌ها

از دیگر دلایل نشت آب از ماشین ظرفشویی، شل بودن بست‌ها و شلنگ‌های مختلف دستگاه است. شلنگ‌ها و بست‌هایی که شلنگ‌ها را به لوله‌های منبع آب متصل می‌کنند، بر اثر فشار آب زیاد یا استفاده نابجا دچار خرابی یا ساییدگی می‌گردند. اگر کوچکترین خرابی در شلنگ‌ها ایجاد گردد، باعث نشتی آب می‌شود. حال اگر شلنگ ماشین ظرفشویی از منبع جدا گردد، یا حتی یکی از بست‌ها کاملاً باز شود ،بعد از باز شدن آب، ماشین ظرفشویی اکثر آب‌ها را به سمت خارج هدایت کرده و خرابی‌های بسیاری به بار می‌آورد .

برای رفع این مشکل بهتر است در صورت مشاهده اولین قطره آب همه لوله‌ها و شلنگ‌ها و بست‌های ماشین ظرفشویی را چک کنید. اگر شلنگ یا واشرها دچار مشکل شده بودند، سریعاً آنها را سفت کنید. اما اگر بعد از سفت کردن باز هم مشکل نشتی ادامه داشت، بهتر است سریعاً با پارسان سرویس به عنوان بهترین تعمیرکار ظرفشویی بوش در اصفهان تماس بگیرید تا در اولین فرصت مشکل شما را حل کند.

ایراد در پمپ ماشین ظرفشویی مهمترین علت نشت آب از ماشین ظرفشویی

پمپ‌ها که از قطعات اصلی ماشین ظرفشویی هستند، در قسمت زیرین ماشین‌های ظرفشویی قرار گرفته‌اند و وظیفه آنها هدایت و گردش جریان آب و کنترل ورود و تخلیه آب در ماشین می‌باشد. بنابراین کوچک‌ترین خرابی یا اشکال در پمپ‌ها را می‌توان یکی از مهم‌ترین علت‌های نشت آب از زیر ماشین به شمار آورد. اکثر اوقات نشتی آب از قسمت پمپ ماشین ظرفشویی زیاد قابل اهمیت نبوده و پمپ‌های ماشین ظرفشویی مقاومت آنچنانی ندارند. اما حال عدم توجه به همین نشتی در بلندمدت باعث آسیب رسانی به موتور دستگاه و خرابی آن می‌گردد. خراب بودن پمپ تخلیه از دلایل تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی نیز هست و نیاز به رسیدگی سریع دارد. در چنین شرایطی لازم است که حتما دستگاه توسط یک فرد متخصص در زمینه تعمیر انواع ماشین ظرفشویی در اصفهان و سایر شهرها دستگاه را بررسی کرده و در صورت نیاز تعمیر کند.

خرابی بازوهای آبپاش ماشین ظرفشویی

کلیه آب‌ها از طریق بازوهای آبپاش روی ظرف‌ها اسپری می‌گردند. بازوهای  آبپاش نقش بسیار مهمی در شستشو و آبکشی ظروف درون ماشین ظرفشویی ایفا می‌کنند. این بازوها از جنس فلز و پلاستیک هستند که براثر فشار بسیار بالای آب و استفاده نادرست از دستگاه باعث پارگی می‌شوند و به مرور در ماشین نشتی اتفاق می‌افتد.

خرابی شناور ماشین ظرفشویی

اصولاً شناورهای ماشین ظرفشویی وظیفه کنترل میزان و مقدار آب مصرفی در ماشین‌های ظرفشویی را به عهده دارند. شناورها و سوییچ‌ها از پر شدن بیش از حد آب در ماشین جلوگیری به عمل می‌آورند. بنابراین این شناورها نقش بسیار مهمی در عملکرد درست و سلامت ماشین ظرفشویی دارند. حال اگر آب ماشین ظرفشویی یکسره شد، نشت آب از ماشین ظرفشویی به سرعت افزایش پیدا می‌کند در این مرحله بدون شک شناور ماشین ظرفشویی شما دچار مشکل گردیده است و باید برای تعمیر فوری ماشین ظرفشویی اقدام کنید.

نشت آب از ظرفشویی

نشت آب از ظرفشویی

تراز نبودن دستگاه از ساده‌ترین علل نشت آب از ماشین ظرفشویی

در صورت تراز نبودن ماشین ظرفشویی یعنی اینکه ماشین در جایی یا سطحی صاف قرار نداشته باشد، ممکن است که قفسه‌های آن آسیب دیده و عملکرد مناسبی نداشته باشد. در نهایت آب داخل ماشین به راحتی به سمت بیرون دستگاه هدایت می‌شود. دقت داشته باشید که هنگام قراردادن و نصب ماشین ظرفشویی حتما از تراز بودن آن اطمینان حاصل کنید.

خرابی محفظه موادشوینده

ماشین ظرفشویی بسته به مدل و برندهای مختلف دارای طرح‌های متنوعی هستند. محفظه‌ی بعضی از دستگاه‌ها بر روی درب آنها قرار دارند که با پیچ و مهره درب‌ها بسته شده‌اند. برای اینکه از این ناحیه آب  نشتی ندهد، یک واشر پلاستیکی به دور این محفظه کشیده می‌گردد تا دستگاه از این قسمت آب بندی شود. در برخی مواقع بافت این واشر تخریب می‌گردد. این عامل می‌تواند دلیل  آب دادن ماشین ظرفشویی شما باشد.

تعمیر تخصصی ظرفشویی بوش در اصفهان

همانطور که اشاره شد، نشات آب از ماشین ظرفشویی ممکن است در اثر برخی خرابی‌های جدی در دستگاه ایجاد شود و نیاز به بررسی و تعمیر تخصصی دارد. اگر از برند بوش و یا هر برند ظرفشویی دیگری استفاده می‌کنید، برای سرویس دستگاه خود می‌توانید با پارسان سرویس تماس بگیرید. این شرکت به عنوان نمایندگی بوش در اصفهان، بهترین خدمات و تعمیرات ماشین ظرفشویی را ارایه می‌کند. تکنسین‌های این مرکز، خدمات خود را با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین کیفیت ارایه کرده و در انجام تعمیرات خود از بهترین قطعات و لوازم یدکی استفاده می‌نمایند.

تماس فوری: 09134220144

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست