در این مقاله قصد داریم تا شما را با یخچال ای جی، تاریخچه آن و قطعات یخچال ال جی آشنا کنیم.
به دلیل عدم پیشرفت تکنولوژی در قدیم، مردم برای نگهداری مواد غذایی از روش‌های مختلفی استفاده می‌کردند. برای مثال برای نگهداری پنیر آن را در محفظه‌های سر بسته قرار می‌دادند و به همین ترتیب سرعت فاسد شدن مواد غذایی را کاهش می‌دادند. اما با پیشرفت تکنولوژی کم کم یخچال‌ها تولید شدند. یخچال‌ها در نام‌ها و برندهای متعددی به بازارها عرضه گردیدند. یکی از بهترین برندهایی که تولید گسترده‌ای دارد برند ال جی می‌باشد. شاید این سوال برای شما ایجاد گردد که ال جی ساخت کجاست؟ باید سری به تاریخچه تاسیس شرکت ال جی بزنیم.

تاریخچه تاسیس شرکت ال جی

شرکت‌های ال جی در دسته شرکت‌های قدیمی و معتبر قرار دارد، که تولیدات خود را در لاین‌های متفاوتی به مردم ارائه می‌کرد. در میان تمام محصولات ال جی، لوازم خانگی این برند به شهرت جهانی دست یافته است. در سال ۱۹۴۷ شرکتی با همین نام در کره جنوبی تاسیس گردید. بعد از مدتی زمینه‌ کاری این  شرکت بنا به نظر صاحبان آن تغییر کرد. ولی این بار با نام لاکی محصولاتی مانند: لوازم پلاستیکی، لوله‌های pvc، خمیر دندان و محصولاتی از این دست توسط این کمپانی به بازار عرضه گردید.

برند ال جی امروزی، در سال ۱۹۵۸ طی ادغام دو برند لاکی و گلدستار متولد شد. در اینجا بود که اهداف کلان این  شرکت تغییر کرد. یکی از لوازم خانگی ال‌جی که طرفداران زیادی دارد و از نظر کیفیت و کارایی توانسته بسیاری از رقبای قدرتمند را پشت سر بگذارد یخچال ال جی است. در ادامه این مقاله می‌خواهیم در مورد یخچال ال جی و قطعات آن بیشتر توضیح دهیم.

قطعات یخچال ال جی

یخچال ال جی یکی از لوازم خانگی مشهور است، که ساختار آن از قطعات و اجزای متعددی تشکیل شده است. این قطعات با در کنار هم قرار گرفتن، هماهنگی لازم را جهت بهبود عملکرد یخچال ایجاد می‌کنند و در صورت نگهداری درست به مدت طولانی قابل استفاده هستند. در ادامه به معرفی مهمترین قطعات این یخچال‌ها می‌پردازیم.

برد الکترونیکی یخچال

قطعه اصلی یخچال، مادر برد یا صفحه اصلی الکترونیکی آن است. وظیفه‌ی اصلی این قطعه، کنترل اجزا و هماهنگی قطعات دیگر است. چون خازن‌ها و قطعات الکترونیکی بسیاری روی برد الکترونیکی قرار گرفته‌اند، موجب شده اهمیت آن بیشتر جلوه نماید. پس در صورت خرابی برد الکترونیکی یخچال هم عملکرد اجزای دیگر دستگاه مختل می‌گردد.

ترموستات یا تنظیم کننده دمای یخچال

یکی دیگر از مهمترین قطعات یخچال ال جی ترموستات آن است. به طور اساسی در بهبود عملکرد هر یخچالی  دمای آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. تنظیم این دما بر عهده ترموستات است. ترموستات دمای داخلی یخچال را به‌خوبی تنظیم می‌کند و هنگامی که به میزان مطلوبی رسید، برق ارسالی به کمپرسور را قطع می‌کند تا دمای مناسب جهت نگهداری مواد غذایی در یخچال وجود داشته باشد. به دلیل اهمیت این قطعه لازم است که نشانه‌های خرابی ترموستات یخچال را بشناسید و در صورت مشاهده آنها سریعا برای رفع مشکل اقدام کنید.

کندانسور از مهمترین قطعات یخچال ال جی

به رادیاتوری که دمای یخچال را خنک نگه می‌دارد، کندانسور می‌گویند. کندانسور به صورت میله‌های مارپیچ سیاه رنگ در پشت یخچال‌ها قرار گرفته‌اند. گازهای خنک کننده یخچال با فشار به وسیله‌ی کمپرسور به داخل کندانسور ارسال می‌گردند. به دلیل وجود این فشار، گاز به مایع تبدیل می‌گردد. با این کار گرمای موجود در آنها از بین می‌رود و سردی لازم تامین می‌شود. در صورتی که این قطعه دچار مشکل شود، یخچال توانایی سرد کردن خود را از دست می‌دهد و باید برای برطرف کردن این مشکل با نمایندگی تعمیرات یخچال ال جی در اصفهان و سایر شهرها تماس بگیرید.

فیلتر

فیلتر یخچال‌های ال جی در قطعه‌ای به نام کندانسور جای گرفته‌ است. این قطعه جهت تبدیل گاز به مایع استفاده می‌گردد. بدین وسیله گرمای موجود در آن را از بین می‌برد. انواع فیلتر یخچال علاوه بر اینکه دما را تبدیل می کند، آلودگی‌ها و ذرات موجود در گاز یخچال را از میان برمی‌دارد و از ورود آن به بخش‌ها و قطعات دیگر جلوگیری به عمل می‌آورد.

موتور یخچال

یکی دیگر از مهمترین و اساسی‌ترین قطعات یخچال ال جی موتور آن است. موتور مجموعه‌ای از انواع سیم پیچی‌ها و قطعات کوچک و بزرگ مختلف می‌باشد. ترموستات یخچال‌ها برای تنظیمات دما به موتور یخچال دستور می‌دهند و بر اساس این دستور موتور به وظیفه خود می‌پردازد. دیگر قطعات یخچال هم توسط خود موتور هماهنگ شده و کار می‌کنند. بنابراین عملکرد کمپرسور در یخچال از اهمیت بالایی برخوردار است و در صورت مختل شدن آن باید حتما با بهترین تعمیرکار یخچال ال جی در اصفهان برای برطرف کردن مشکل تماس بگیرید.

لوله مویین

به لوله ظریفی که در فیلتر یخچال قرار گرفته است، لوله مویین می‌گویند. این لوله در انتهای فیلتر و  قسمت خروجی آن قرار دارد. مایع سردی که از فیلتر عبور می‌کند، از طریق لوله مویین رطوبت آن گرفته می‌شود. در لوله‌های مو‌یین فشار بسیار زیادی به مایع وارد می‌آید. بر همین اساس مایع تبدیل به گاز شده و سرمای یخچال را تامین می‌کند.

لاستیک درب یخچال

لاستیک‌هایی که دور تا دور یخچال فریزر قرار گرفته‌اند، موجب حفظ هوای داخلی یخچال و جلوگیری از اتلاف سرمای آن می گردد. از گزینه‌های مهمی که در کنترل انرژی مصرف شده در یخچال فریزرهای ال جی موثر است، وجود همین لاستیک درب یخچال است. سعی کنید مرتب از سلامت لاستیک باخبر شوید که برای یخچال مشکلی پیش نیاید.

فن خنک کننده

همه وسایل برقی دارای فن خنک کننده می‌باشند. که در حالت عادی و سلامت دستگاه به آرامی و بدون صدا به خنک کردن اعضای داخلی یخچال می‌پردازد. فن‌های خنک کننده نیز از دیگر قطعات یخچال ال جی هستند که موتوری درون خود دارند که جریان هوا را به راحتی کنترل می‌کنند.

کمپرسور یخچال فریزر

از دیگر قطعات مهم یخچال ال جی کمپرسور یخچال است. کمپرسور وظیفه فشرده سازی گاز یخچال را به عهده دارد. عملکرد کمپرسور در یخچال از اهمیت بالایی برخودار است و تنظیم هوای داخلی یخچال و میزان سردی و گرمی آن توسط این قطعه صورت می‌گیرد و در صورتی که نقص فنی در کمپرسور به وجود آید، هوای داخل یخچال به اندازه کافی سرد نمی‌شود. بنابراین در صورت روبرو شدن با این مشکل باید با یک مرکز تعمیر فوری یخچال ال جی تماس بگیرید.

جعبه تقسیم یخچال

جعبه تقسیم ال جی، قطعه‌‌ای است که کابل اصلی یخچال از آن عبور می کند و برق قطعات مختلف را تامین می‌نماید. سیم رابط‌ها برای انتقال برق در این جعبه تعبیه می‌گردند. در صورتی که خرابی در قسمت‌های دیگر اتفاق بیافتد، باید حتما برق دستگاه از قسمت جعبه تقسیم قطع گردد.

لامپ یخچال از ساده‌ترین قطعات یخچال ال جی

در ساختار یخچال‌ها برای تامین نور کل یخچال، از لامپ‌های ال ای دی استفاده می‌گردد. این لامپ‌ها هم در قسمت یخچال هم در قسمت فریزر دستگاه قرار دارند. لامپ‌های یخچال دارای کلید یا سنسورهایی هستند که هنگام باز و بسته شدن درب یخچال روشن و خاموش می‌گردند.

سیال یا مایع مبرد

وظیفه این ماده خنک کردن می‌باشد. این ماده در دستگاه تحت چرخه ترمودینامیکی قرار دارد. از دیگر وظایف آن می‌توان به حفظ کردن دمای تبخیر یا حفظ دمای داخل یخچال اشاره کرد. هرگاه این ماده وارد مبرد تبخیر گردد، گرمای مورد نظر را از بین می‌برد و به بخار تبدیل می‌کند. از جمله کارهایی که توسط این مایع انجام می‌شود، تغییر فاز است که باعث خنک کردن هر چه بیشتر دستگاه می‌شود.

تعمیر یخچال ال جی در اصفهان

هر یک از قطعات یخچال ال جی دارای اهمیت هستند و بدون وجود یکدیگر نمی‌توانند عملکرد مناسبی داشته باشند. با این حال،  حتی اگر به نکات مربوط به خرید یخچال فریزر هم دقت کنید و به خوبی از یخچال خود مراقبت نمایید، پس از چند سال استفاده، یخچال فریزر شما دیر یا زود با مشکل روبرو خواهد شد. در چنین شرایطی باید با یک مرکز معتبر برای سرویس و تعمیر یخچال خود تماس بگیرید. در اصفهان ما به شما شرکت پارسان سرویس را پیشنهاد می کنیم. این شرکت یکی از با سابقه‌ترین و بهترین مراکز تعمیر تخصصی یخچال در اصفهان است. تکنسین‌های این مرکز با تجربه بالا و با بکارگیری بهترین قطعات و لوازم یدکی به تعمیر انواع یخچال با برندهای مختلف پرداخته و بهترین خدمات را با مناسب‌ترین قیمت ارایه می‌کنند.

تماس فوری: 09134220144

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست